Temp.: 9°C
Vējš: 4m/s

31 • 01 • 2013

Talsos aizvadīta slēpošanas svētdiena

Svētdien 27.janvārī Talsos notika slēpošanas sacensības, aizvadīts Kurzemes čempionāts, slēpojums „Apkārt Talsiem” un Talsu novada skolēnu sacensības, kopā pulcējot 93 dalībniekus.

Dalībnieku pulks bija ļoti plašs un dažāds un pirmo reizi Talsu slēpošanas pasākumu varam saukt par starptautisku slēpojumu, jo bija ieradušies arī kaimiņu valsts Lietuvas slēpotāji. Diemžēl aukstuma dēļ bija maz skolēnu sacensības dalībnieki.

Slēpotājiem diena sākās ar trašu apskati un reģistrēšanos un plkst.12:00 tika dots starts, paši mazākie sportisti startēja 12:05.

Pirmie finišu sasniedza BTA bērnu slēpojuma dalībnieki veicot 500m distanci. Ātrākā starp bērniem un meiteņu grupā bija sporta skolas audzēkne Karīna Bernāne, 2.v. Sīpkova Elza, 3.v. Fārenhorsta Anna, zēniem  ātrākais Brencis Roberts Talsu 2.vsk, 2.v. Kalašņikovs Kristers Pastendes pamatskola, 3.v. Proživoits Rūdolfs 2.vidusskola visi arī sporta skolas audzēkņi.

S10 un V10 grupas slēpotāji veica 1 km distanci, meitenēm uzvarēja Agnese Jaševa no Lībagu sākumskolas, zēniem Vēveris Renārs, 2.v.  Matīs Tabūns abi Talsu sporta un sākumskolas audzēkņi, 3.v. Kiors Rainers no Lībagu sākumskolas.

Jaunākā grupa veica 3km distanci, uzvarēja Andris Ūrmanis, 2.v. Renārs Birkentāls, no Talsu 2.vsk. un sporta skolas, 3.v. tukumniekam Kārlim Fogelim. Meitenēm uzvarēja Anna Ošiņa Talsu valsts Ģimnāzijas un sporta skolas pārstāve.

Arī pensionāri veica 3 km distanci un ātrākais izrādījās Avotiņš Jānis, aiz sevis atstājot vārdabrāli Jāni Rozentālu.

Vidējā grupā veicot 12 km distanci pārliecinoši uzvarēja Jānis Šņoriņs, kurš februārī Latviju pārstāvēs Eiropas jauniešu olimpiskajā ziemas festivālā Rumānijā.2.v. Andrejam Zikovam, trešais Riekstiņš Matīs.

Arī veterānes un veterāni veica 12 km garu distanci, sievietēm ātrākā Natālija Joničenko, otrā Turka Odeta, vīriem sīvā cīņā uzvarēja Jānis Neimanis puspēdu aiz sevis atstājot Gati Neimani, trešais finišu sasniedza Aigars Lūsis visi pārstāvēja Talsu biatlona slēpošanas klubu.

Kuplākais dalībnieku skaits bija Brabantija tautas distancē par uzvarētāju vīriem kļuva Guntis Jansons no Vandzenes, 2.v. Oļegs Solovjovs, 3.v. Bernāns Lauris no Ugāles. Sievietēm uzvaru izcīnīja sporta skolotāja Natālija Afanasjeva aiz sevis atstājot Bernānes Ingas un Janičenko Elīnas. Visi godalgotie saņēma vērtīgas balvas no Brabantija Latvija.

Par Kurzemes Čempiona titulu vīriešiem cīnījās sešpadsmit dalībnieku kuri veica 18 km. Uzvarēja Kārlis Vanags, aiz sevis atstājot Juri Damškalnu abi Talsu biatlona slēpošanas klubs, 3.v. arī talsiniekam Ivo Irbem, kurš pārstāv Siguldas A2 klubu.

Sievietes veica 12 km un pirmā finišu sasniedza Raimaks pārstāve Raivita Birkentāle kļūstot par Kurzemes čempioni sievietēm aiz sevis atstājot Straumi Ildzi un Turku Mārīti.

Dalībnieku distancē pavadītos laikus fiksēja Sporta kluba Raimaks par Eiropas projektu līdzekļiem iegādāta laika ņemšanas iekārta, kas palīdzēja operatīvi paziņot rezultātus.

Liels Paldies jāsaka atbalstītājiem – Brabantija Latvija, My sport, veikalam Ceļotājs, puķu veikalam Kreimenīte, grilbāram RRROOOM, Belgrades -1, BTA Talsu filiālei, Talsu novada pašvaldības sporta un kultūras nodaļai, privāto zemju īpašniekiem personīgi Mārai Kviesei.

Nākamais slēpojums ja vien laika apstākļi ļaus plānots 3. martā, kurā atkal būs daži jauninājumi tieši tiem kuri tikai šogad sākuši slēpot.