Temp.: 10°C
Vējš: 6m/s

25 • 01 • 2013

Slēpotājs A.Pētersons skiatlonā 79.vietā, krieviem viss pjedestāls

Pasaules čempionātā junioriem, kas notiek Liberecā Čehijā, 20km skiatlonā (10km klasikā+10km brīvajā stilā) Latvijas pārstāvis Arnis Pētersons 91 dalībnieka konkurencē  ieņēma 79.vietu, bet par uzvarētāju kļuva krievs Dmitrijs Rostovcevs. Juniorēm 10km skiatlonā (5km+5km) par čempioni kļuva austriete Terēze Štadlobere.

Juniorēm 71 dalībnieces konkurencē pēc pirmās puses, kad bija veikti 5km klasiskajā stilā un tika mainītas slēpes uz brīvo stilu, izveidojās līderu duets, kuru veidoja Terēze Štadlobere un krieviete Alise Žambalova. Pēdējos 2km austriete nedaudz atrāvās un nodrošināja uzvaru, 5km slidsolī izcīnītajam sudrabam pievienojot zeltu. Viņa 10km skiatlonu veica 27:13,0 un otrās vietas ieguvēju Nadeždu Šuņiājevu, kas pēdējos metros apsteidza un uz trešo vietu nobīdīja Žambalovu, apsteidza par 6,6 sekundēm. Trīspadsmitā finišēja pēc reitinga ar 44.numuru startējusī čehiete Petra Novakova, taču pavājie FIS punkti (129) viņai ir tāpēc, ka pēdējā gadā ļoti maz startēts FIS sacensībās (turpat Liberecā 2011.gadā Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiskajā festivālā viņa bija sestā abās distancēs – aut. piez.). Labākā no Baltijas valstīm bija lietuviete Ingrīda Ardišauskaite, kura ieņēma 37.vietu, uzvarētājai zaudējot 2:39, bet vienīgā igauniete Kristīna Haikara palika priekšpēdējā no finišējušajām dalībniecēm – 67.vietā (+7:16), atstājot lietuviete Vaidu Kairiti 68.vietā. Trīs dalībnieces nefinišēja.

Junioriem, salīdzinot ar ierasto skiatlonu vīriem, katra disciplīna ir par 5km īsāka, līdz ar to gan klasiskā daļā, gan slidsoļa daļā jāveic 10 kilometri  katrā, bet kopā 20km, kas arī nav nekāda vieglā distance. Pēc ne visai veiksmīgā rezultāta pirmajos divos startos skiatlonā nolēma nestartēt Indulis Bikše, līdz ar to šoreiz startēja tikai viens Latvijas pārstāvis- Arnis Pētersons, kuram ar reitingu 133 FIS punkti no 91 dalībnieka tika 76.numurs. Zem simts punktiem bija 58 dalībnieki, bet labākajiem trim zem piecdesmit punktiem. Arnis Pētersons finišēja 79.vietā no 84 distanci pabeigušajiem dalībniekiem, no uzvarētāja atpaliekot 8:03. Labākais no baltiešiem bija igaunis Alvers Alevs, kuram 27.vieta (+2:30), bet no Lietuvas pārstāvjiem augstākā vieta atkal tika 16 gadus jaunajam Stepanam Terentjevam, kurš finišēja 51.vietā (+4:33). Par čempionu kļuva Krievijas slēpotājs Dmitrijs Rostovcevs, kas distanci veica 47:40,2 un aiz sevis otrajā un trešajā vietā atstāja komandas biedrus Artjomu Malcevu  un Alekseju Červotkinu.

Komentējot Arņa Pētersona startu, komandas vadītājs Dainis Vuškāns pastāstīja, ka Arnis juties labi, ar katru dienu labāk, taču šoreiz pievīlusi slēpju izvēle klasiskajā stilā. „Slēpes „negāja”, tāpēc arī nebija iespējams noturēties līdzi līderu grupai, un arī nācās iztērēt daudz spēka, tādēļ slidsolī, kad slīdēja labi, nebija vairs spēka, lai pievilktu klāt tuvākajiem konkurentiem,” skaidro Vuškāns un norāda, ka daudz ko ietekmē šādu sacensību pieredzes trūkums.

Rīt skiatlonā U23 grupā neviens no Latvijas pārstāvjiem nestartēs, līdz ar to mūsējiem čempionāts ir beidzies, un nedaudz jāatpūšas un jāsāk gatavoties Skandināvijas kausa posmam Madonā, kas notiks 6. un 7.februārī.

Arnis Pētersons

5 Komentāri

Malacis Arnis, prieks par vina cīnas sparu,ka ir uzdrosinājies startēt arī skiatlonā! Turpināt ar sādu apnēmību un gan jau neizpaliks arī augstāki rezultāti!

25 • 01 • 2013 / 14:53
Leiši aptrakuši Terentjevs pat Verpalu apsteidzis.

25 • 01 • 2013 / 16:13