ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 19°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

13 • 08 • 2013

Brants un Muižniece ātrākie Rīgas sprintā

Saistītā informācija

Sestdien Uzvaras parkā Rīgā notikušajās rollerslēpošanas sprinta sacensībās brīvajā stilā 500m distancē vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Artūrs Brants, bet dāmām faktiski „bezkonurences” apstākļos pirmā bija Anda Muižniece.

Sestdien, 10.augustā, tieši gadu pēc Štromberga zelta izcīnīšanas Londonā, Rīgā, Uzvaras parkā, nedaudz apmākušos laika apstākļos ar nelielu lietus uzsmidzināšanu klusi un mierīgi tika aizvadītas sporta kluba „ASI” un sporta skolas „Arkādija” rīkotās rollerslēpošanas un skrituļslidošanas sacensības. Dalībnieki visās grupās veica vienu distanci – 500 metrus. Par laiku ņemšanu rūpējās nesen Pasaules kausa Novgorodā tehniskā delegāta pienākumus pildījušais Mārtiņš Niklass ar savu ģimeni., nodrošinot arī ļoti operatīvu rezultātu apkopošanu un izlikšanu.

Visinteresantākās solījās būt vīru sacensības, kur nupat Pasaules kausa posmā rollerslēpošanas sprintā Krievijā astoto vietu izcīnījušajam Artūram Brantam izaicinājumu meta Latvijas izlases dalībnieki un sporta skolas „Arkādija” pārstāvji Arvis Liepiņš un Pāvels Ribakovs. Kvalifikācijā, uzrādot laiku 47,94 sekundes, pārliecinoši pirmais bija Artūrs Brants, Arvi Liepiņu apsteidzot par trīs ar pusi sekundēm, bet vēl par pusotru sekundi atpalika Pāvels Ribakovs. Ar interesi tika gaidīts fināls, lai pārliecinātos, vai kvalifikācijā „arkādieši” bija pietaupījušies finālam vai arī Branta pārsvars tiešām ir tik acīmredzams. Fināls parādīja, ka pareizais ir otrais variants, proti, skatītāji un rollerslēpošanas cienītāji varēja pārliecināties, ka Artūrs rollreslēpošanas sprintā  ir augstākā līmenī par pārējiem. Pēc starta pirmajiem 30 metriem Artūrs ieslēdza „turbo” ātrumu un no pārējiem atrāvās krietnā gabalā, tad pirms pirmā līkuma nedaudz atlaida, bet pēc pirmā pagrieziena atkal „ieslēdzās” un, kontrolējot situāciju un atskatoties uz konkurentiem aizmugurē, cēsnieks mierīgi ieripoja finišā pirmais. Kaut arī Liepiņš finālā uzrādīja par pussekundi sekundi labāku laiku nekā kvalifikācijā un centās tuvoties Artūram, tomēr ar to bija par maz un vairāk nācās domāt par otrās vietas nosargāšanu, jo turpat bija arī Pāvels Ribakovs, kurš no Arvja atpalika trešdaļu sekundes. Pieklājīgi nobrauca vēl viens arkādietis Andis Konovalovs, pirms finiša, redzot, ka netiks trijniekā, vairs nebraucot uz maksimumu un beigās trešajai vietai zaudējot divas sekundes.

Artūrs daudz ir strādājis pie ātruma un spēka attīstīšanas, tāpēc arī tāds pārsvars pār konkurentiem, lai gan pats nebija domājis, ka tik daudz būs priekšā pārējiem. „Tā kā bija nolijis, tad pirms asā līkuma samazināju ātrumu, lai neizslīdētu ārā. Pēc tam varēju atkal pielikt. Beigās redzēju, ka esmu droši priekšā pārējiem un nebija nozīmes braukt uz maksimu pēdējos metrus,” stāsta Artūrs. Savu pārākumu viņš skaidro ar lielāku spēku un līdz ar to daudz spēcīgāku atspērienu. Dēļ lielākas masas pašā startā neizdodas tik ātri uzsākt, un, piemēram, Pasaules kausa posmos tā dēļ nākas zaudēt vadošajiem rollersprinteriem, jo pēc tam ātruma ziņā Artūrs neatpaliek no vadošajiem. Septembra pirmajā pusē A.Brants plāno startēt pasaules čempionātā, kur cer iekļūt labāko desmitniekā. Ja viss organizatoriskā ziņā labvēlīgi sakārtosies, tad viņš cer startēt Cēsu ielu sprintā 8.septembrī (sprints pasaules čempionātā būs 5.septembrī – aut.piez.).

Dāmām elites grupā startēja tikai divas dalībnieces, kuru līmenis bija ļoti atšķirīgs. Latvijas izlases dalībniece Anda Muižniece finālā, nešauboties par uzvaru, tik un tā centās nobraukt pēc iespējas ātrāk un viņai tas izdevās, gan uzlabojot kvalifikācijas laiku, gan arī izbraucot zem vienas minūtes – 59,73 sekundes. Par 17 sekundēm atpalika otrās vietas ieguvēja Laura Indrāne. Pārējās meiteņu grupās triumfēja SS „Arkādija” pārstāves – S1 (2002.g. un jaunākas) Samanta Krampe, S2 (2000.-2001.g.) Laura Elizabete Kvāle, S3 (1997.-1999.g.) Katrīan Pāvula . Savukārt puišiem jaunākajās grupās uzvarētāji bija no dažādiem klubiem – V1 Uvis Akmentiņš no Madonas BJSS, V2 Niks Saulītis no SS „Arkādija”, V3 Daniels Briedītis no Valmieras. Vīriem vecākajā grupā (1976.g. un vecāki) duelī ar Ivaru Vingri nepārspēts palika Andress Serano.

Pēc dažām dienām SS „Arkādija” pārstāvji un Latvijas izlases dalībnieki – Arvis Liepiņš, Pāvels Ribakovs un Roberts Slotiņš – dosies uz  SS „Arkādija” rīkoto 18 dienu treniņnometni Austrijas kalnos Ramzavā, kur 1999.gadā notika pasaules čempionāts slēpošanā.

Skrituļslidošanas sprintā piedalījās arī vairāki kalnu slēpotāji un ar labām sekmēm. Dāmu konkurencē vislabāko laiku (52,76 sekundes) uzrādīja S14 grupas (1999.-2000.g.) uzvarētāja Arta Irbe, bet vīriem elites grupā kvalifikācijas uzvarētājs Dainis Krauja finālā nedaudz piekāpās Laurim Biteniekam, savukārt ātrāko laiku (45,93 sekundes) uzrādīja V19 grupas (19995..-1998.g.) uzvarētājs Reinis Znotiņš.

11 Komentāri

Kāds zin, kurš brauc uz FIS nometni Itālijā? jo nav nekādas info par to, es tikai no kaimiņbrāļiem lietuviešiem uzzināju, ka tāda vispār ir un latvieši tur būšot. nometne būs septembrī. Tā kā informācijas vakums šajā sporta veidā turpinās. gribētos zināt arī pēc kādiem kritērijiem noteiks braucējus, jo vajadzētu dot iespēju visiem, kas pēc nolikuma atbist, arī pieteikties.
Jānis
14 • 08 • 2013 / 18:36
Par nometni visu uzinasiet janvari.
AS
15 • 08 • 2013 / 07:52
Mums ir darba grupa ar visplašāko pārstāvniecību un visefektīvāko informācijas apmaiņu. Visi visu zin un visur iesaistās. Lēmumi ir izsvērti, objektīvi un taisnīgi. Sporta klubu un jauno slēpotāju skaits aug kā sēnes pēc lietus! Slēpošana attīstās pēc Maršala plāna!

Un tie, kurus kaut neapmierina vienkārši ir štata īdētāji, kas neko paši nav savā mūžā paši paveikuši.
Jānis Jānim
15 • 08 • 2013 / 08:38
Parasti jau rebes nemēdz būt, ja aizbrauc spēcīgākie...
Tikai šad tad gadās laiki un notiek tā, kad uz papīra kādi "kvazisportisko principu piekritēji" cenšas pagrozīt reālo spēku samērus.
Tie, kuri kaut ko saprot no distanču slēpošanas tāpat redz kas kurš šobrīd ir un var būt ziemā. Atzīšos, ka visus šobrīd neesmu redzējis vai apskatījis kā agrāk...
Reizēm tiem kas lemj ir jāpadomā, vai viņi maz visus par kuriem lemj ir vismaz trasē kārtīgi apskatījuši, nerunājot par citām lietām...
Labs ir - vēlu iegūt mūsējiem vismaz šādu tetrapaku un citas "pumpējamas" vietas, lai varēt ieslēgt TV, paņemt aliņu un baudīt maču:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152893508645328&set=a.437302145327.377047.437269980327&type=1&theater
Roberts Raimo
15 • 08 • 2013 / 20:01
P.s. Informēju, ka esmu ņēmis vērā daža laba infoski komentētāja un Carnikavas novada iedzīvotāju vēlmes, kā daži citi modernā laikmeta līdzgaitnieki čivinu twiterī...
Iespējams, ka drīz arī par slēpošanas lietām...
Roberts Raimo
15 • 08 • 2013 / 20:07
Domāju, ka Rīgas sprinta rollerslēpošanas formāts nebija īsti veiksmīgs, nākotnē tas jāpilnveido. Prieks, ka Rīgas sprinta tradīcija tiek turpināta.
Artūrs malacis - lai brauc uz Nēģu svētku bīčvoleja turnīru kā ierasts! Iekšā ir - tikai vēl vairāk jākapā treniņos, lai ziemā būtu kas nopietnāks.
Roberts Raimo
15 • 08 • 2013 / 20:12
Kad varētu būt kāds info par ziemas kalendāru?
Jānis
20 • 08 • 2013 / 13:50
Pameklē LSS dokumentos...

21 • 08 • 2013 / 08:29
tak kalendāra jau ir visi datumi redzami
Janim!
21 • 08 • 2013 / 08:34
Paldies...
Jānis
21 • 08 • 2013 / 17:06
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv