ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 22°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

11 • 09 • 2012

Artūrs Brants uzvar Cēsu sprintā otro gadu pēc kārtas

Svētdien Cēsīs, L.Paegles ielā, norisinājās šīs sezonas „Rollertour” sērijas priekšpēdējais trešais posms rollerslēpošanā, kurā sportisti sacentās 200 metru sprintā slidsolī. Vīriešu elites grupā otro gadu pēc kārtas nepārspēts palika šobrīd labākais Latvijas īsā rollersprinta meistars Artūrs Brants (Cēsis). Dāmām labākā bija izlases līdere Inga Dauškāne (SBK „Cēsis”).

Pirmo reizi bija saulains laiks pēdējo septiņu gadu laikā, kad septembrī Cēsu ielās tiek rīkots Baltijas valstīs populārāko rollerslēpošanas sacensību „Rollertour” viens no posmiem – 200m sprints. Kaut arī pūta brāzmains vējš, sportisti varēja rādīt lielākus ātrumus nekā pērn, jo trase bija sausa. Saulainais laiks bija pulcinājis arī lielāku skatītāju skaitu nekā parasti, un ne tikai no slēpošanas centriem, bet arī no galvaspilsētas Rīgas. Arī dalībnieku skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu bija audzis un šogad kopā pa visām grupām (sākot ar 9 gadus jauniem un beidzot vīriem, kuriem pāri 40 – aut. piez.) sasniedza 74, starp kuriem daži, precīzāk sakot dažas, bija arī no Igaunijas. Sacensības organizēja biedrība „Rollertour” sadarbībā ar Cēsu pilsētas sporta skolu (CPSS) un Cēsu pilsētas pašvaldību.

Vīriešiem elites grupa šogad bija pulcējusi divas reizes lielāku dalībnieku skaitu nekā iepriekšējos trijos gados, jo uz starta neizgāja vairs pieci vai seši, bet līdzīgi kā 2007. un 2008.gadā jau ar diviem cipariem rakstāmi – 12 dalībnieki. Tas skaidrojams ar pēdējos gados sacensībās nestartējušo rollerslēpotāju atgriešanos un pieteikšanos speciālajam Cēsu sprintam. Savus ātrumus atkal demonstrēja kādreiz vadošie rollerslēpotāji – Pilsētnieks, Ozols, Konošonoks, Valdbergs, Daļeckis, kuri patiesībā ne tuvu nav nekādi veterāni, jo viņu vecums sniedzas tikai trešā desmita vidū vai dažam tikai knapi virs divdesmit. Galvenais favorīts neapšaubāmi bija pagājušā gada Cēsu sprinta uzvarētājs Artūrs Brants, kurš šovasar, startējot  divos Pasaules kausa posmos, izcīnīja 8. un 13.vietu. 26 gadus jaunais Artūrs kvalifikācijā uzrādīja ātrāko laiku 21,33 sekundes, taču šoreiz tuvākie konkurenti bija spēcīgāki un laika ziņā zaudēja mazāk nekā pērn – Edgars Ozols 0,6 sekundes, Māris Pilsētnieks 0,9 sekundes (pagājušajā gadā otrā laika uzrādītājs Arvis Liepiņš bija 2,15 sekundes lēnāks – aut. piez.). Tas solīja aizraujošas cīņas par godalgotajām vietām. Pirmajā pusfinālā, kas bija pagājušā gada fināla atkārtojums, Brants atkal pārliecinoši pārspēja Daumantu Lūsu, bet otrajā pusfinālā Ozols sīvā cīņā bija nedaudz pārāks par Pilsētnieku. Mazajā finālā Daumants mierīgā garā, pēdējos 30 metros tādā stilā, gluži kā dodoties biatlona šautuvē, ieripinājās trešajā vietā, jo Pilsētniekam sākuma daļā salūza nūja un Māris vairs pretestību nevarēja izrādīt. Finālā Artūram Brantam nācās pielikt krietni lielākas pūles, lai atkārtotu pērn sasniegto panākumu, jo diezgan sīvu pretestību izrādīja divus gadus jaunākais novadnieks Ozols, kuram gan kvalifikācijā, gan finālā otrā vieta.

Cīņa par iekļūšanu astotniekā bija ļoti sīva, jo rollerslēpotāji no 8.vietas līdz 11.vietai satilpa trešdaļā sekundes. No šiem četriem veiksmīgākais (tuvāko sāncensi apsteidzot par 0,06 sekundēm – aut. piez.), kuram izdevās kā pēdējam tikt izslēgšanas braucienos ceturtdaļfinālā, bija „Rollerotur 2012” kopvērtējuma līderis Mārtiņš Indriksons (Madonas BJSS). Un kaut arī ceturtdaļfinālā Brants viņam neatstāja nekāds cerības uz pusfinālu, tomēr par iekļūšanu ceturtdaļfinālā nopelnītie daži vērtīgie papildus punkti nospēlēja svarīgu lomu Mārtiņam līderpozīcijas saglabāšanā, jo pirms pēdējā ceturtā posma Indriksons ar iegūtajiem 142 punktiem tikai par diviem apsteidz otrā vietā esošo Daumantu Lūsu. Pagājušajā gadā Daumants noslēdzošajā posmā Priekuļos garajā distancē ierindojās 4.vietā, un ir apņēmības pilns cīnīties par augstu vietu šogad 42km distancē, lai izcīnītu uzvaru kopvērtējumā, taču Indriksons, kas bija viens no vadošajiem jauniešiem un junioriem, izlaidis 2010. un 2011.gada „Rollertour” sezonu, ir progresējis salīdzinājumā ar ziemā rādīto sniegumu, un centīsies nepieļaut līderpozīciju zaudēšanu, tā kā pēdējais posms solās būt ļoti aizraujošs.

Savukārt dāmām šoreiz uz starta izgāja tikai trīs dalībnieces. Pieredzējušajai Dauškānei izaicinājumu meta divas pērnās S16 grupas līderes Kitija Auziņa (Madonas BJSS) un Katrīna Ojavē (Igaunija). Tā kā dāmām nav S18 grupa, tad 16 gadus sasniegušām sportistēm jāstartē jau elites grupā. Finālam kvalificējās divas ātrākās, un „liekā” izrādījās igauniete, kurai kvalifikācijā trešais laiks un kara pagājušajā gadā S16 grupā finālā pārspēja Auziņu. Inga Dauškāne uzrādīja ātrāko laiku starp dāmām – 26,45 sekundes, kas ir par 3,6 sekundēm ātrāks, nekā pērn uz mitrā asfalta spēja labākā elites dāma Zane Eglīte, kurai pirms dažām nedēļām tika izdarīta ceļgala operācija un šoreiz sev ierasto sprintu pērnā gada uzvarētājā vēroja no malas. Interesanti, ka gan pērn Zane, gan šogad Inga neformālajā kopējā ieskaitē ar puišiem ierindojās identiskā pozīcijā – 15.vietā. Šogad startēja vairāk vīru elites grupā, toties mazāk vadošo V18 grupas pārstāvju. Finālā, kaut arī atstarpe nebija liela, tomēr nevienu brīdi neradās šaubas par uzvarētāju. Pie trešā panākuma šosezon tika Inga Dauškāne, bet Kitijai Auziņai otrā vieta. Kopvērtējumā Dauškāne ar 240 punktiem ir pārliecinošā vadībā, otrajā vietā esošo Ojavē apsteidzot par 60 punktiem. Tā kā par uzvaru var nopelnīt 80 punktus (otro vietu – 70, trešo -60 utt.), tad, lai izcīnītu savu pirmo kopvērtējuma uzvaru, Ingai ir jāstartē pēdējā posmā Priekuļos.

Kaut arī ātrumi netika rādīti tie lielākie, tomēr cīņas gan bija visspraigākās pašās jaunākajās grupās S12 un V12 (2001.g. un jaunāki). Līdzīgi kā kopvērtējumā gan puišiem, gan meitenēm grupu līderu duets noskaidroja labākos finālā. Puišiem starp krāslavieti Gļebu Šakeļu un Mežmalas MTB pārstāvošo Niku Saulīti šoreiz pārāks bija Saulītis, izvirzoties vadībā arī kopvērtējumā. Meitenēm mājiniecei Evelīnai Ramai tomēr nācās atzīt igaunietes Kerstinas Ojavē pārākumu, kaut arī kvalifikācijā Evelīna bija nedaudz ātrāka par igaunieti. Trešās vietas šajā grupā Jānim Ramam un Kristiānai Riekstiņai. V14 grupā (1999./2000.g.) puišiem, šosezon nestartējot sīvākajam konkurentam Kārlim Liepiņam, kārtējo pārliecinošu uzvaru guva Madonas BJSS audzēknis Raimo Vīgants, kurš finālā pārspēja grupas vicelīderi Kristeru Slavēnu. Šajā vecuma grupā meitenēm, traumas dēļ posmu izlaižot sezonas līderei un pagājušā gada uzvarētājai Vinetai Pētersonei (Cēsu pilsētas sporta skola), patīkamu pārsteigumu sarūpēja un uzvaru izcīnīja otra šīs grupas spēcīgākā pārstāve Patrīcija Eiduka (Aizkraukles BJSS, kurai sprints līdz šim nebija diez ko padevies – šogad pirmajā „Rollertour” posmā ceturtā vieta, bet pagājušajā gadā Cēsu sprintā S12 grupā viņa bija piektā – aut. piez.). Finālā Patrīcija pārspēja Elīnu Radziņu (CPSS). Trešās vietas izcīnīji Rūdis Balodis un Ieva Pūce. V16 grupā (1997./98.g.) puišiem atkal triumfēja Ralfs Eiduks (Aizkraukles BJSS), finālā pārspējot mājinieku Niklāvu Eglīti, bet trešā vieta Alvim Šķēpam. Meitenēm S16 grupā sezonas līdere Annija Sabule (CPSS) finālbraucienā tomēr bija ātrāka par sīvāko konkurenti un kvalifikācijas uzvarētāju Kristu Razgali (CPSS), bet mazajā finālā trešo vietu „izrāva” Madara Zaķe. V18 grupā (1995./96.g.) puišiem  pārliecinoši pirmais bija Edvards Rams (CPSS), pārspējot par gadu jaunāko komandas biedru Kristiānu Deiču, kuram zaudējums finālā otro gadu pēc kārtas, jo pagājušajā gadā viņš piekāpās tikai par nieka tiesu Ralfam Eidukam V16 grupā. Trešo vietu nodrošināja Dāvis Serds. V40 grupā (1971.g. un vecāki) vīriem ļoti aizraujošajā finālā pagājušā gada uzvarētājs Andis Dravants, vēl esot vadībā distances vidusdaļā, nedaudz sasvērās un palaida priekšā krāslavieti Staņislavu Monski, kurš ir nepārspējams garajās distancēs gan ziemā, gan vasarā. Dēla otro vietu V12 grupā ar trešo papildināja tēvs Juris Šakeļs.

Pēc divām nedēļām Lietuvā norisināsies Baltijas kausa otrais posms rollerslēpošanā (garās distances brīvajā stilā), bet 30.septembrī rollerslēpošanas sezona noslēgsies ar ceturto „Rollertour” posmu Priekuļos, kad sportisti sacentīsies garajās distancēs slidsolī ar intervāla startu. Priekuļu posms būs arī Latvijas čempionāta otrais posms un Baltijas kausa trešais posms.

DSC_1417.JPG

4 Komentāri

Baigi labs pasākums tas Cēsu sprints. Jācer, ka nākošgad būs vēl vairāk dalībnieku. Vīru elites grupu bija interesanti skatīties.
Cēsis
12 • 09 • 2012 / 10:38
Ar trīs deinu nokavēšanos, bet beidzot ir ielikuši rakstu par Cēsu sprintu.
http://www.fiscrosscountry.com/news/exciting-rollerskiing-sprint-the-streets-cesis-latvia,3300.html
Fiscrosscountry.com
13 • 09 • 2012 / 00:39
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv