ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 27°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

10 • 02 • 2012

Otrajā dienā Skandināvijas kausā labākais Liepiņš

Otrajā dienā Madonā Skandināvijas kausā distanču slēpošanā labākais no latviešiem bija madonietis Arvis Liepiņš, kurš 30km distancē slidsolī ar masu startu finišēja 36.vietā. Uzvaru izcīnīja zviedrs Fredriks Karlsons, bet dāmām 15km distancē pārliecinoši pirmā bija norvēģiete Martina Eka Hāgena.

Latvijas posma otrajā dienā bija paredzēta visgarākā un vienīgā distance ar masu startu Skandināvijas kausā šajā sezonā. Grūtajā 30km distancē, kurā bija jāveic seši piecu kilometru apļi ar četriem grūtiem kāpumiem katrā, uz startu 55 dalībnieku vidū izgāja septiņi latvieši, starp kuriem bija arī visi četri pagājušā gada Pasaules čempionātā Holmenkollenā 50km distancē startējušie – Raivis Zīmelis, Arvis Liepiņš, Pāvels Ribakovs, Jānis Teteris. Ja Norvēģijā lielākās cerības saistījās ar Zīmeli, ko viņš arī attaisnoja, vienīgais tiekot līdz finišam, tad šoreiz favorīts mūsējo vidū bija Liepiņš, kurš iepriekšējās sacensībās rādījis atzīstamu sniegumu un šajā sezonā arī ir noslēpojis pieklājīgu kilometrāžu, savukārt Zīmelis šosezon sakarā ar pieaugumu ģimenē ir trenējies ļoti minimāli un pēdējo reizi pirms Skandināvijas kausa uz slēpēm stāvēja stafetē Latvijas čempionātā Vietalvā janvāra beigās.

Liepiņš vienīgais no mūsējiem līdz pat trešā apļa vidum spēja turēties galvenajā grupā, kurā ietilpa ap četrdesmit slēpotājiem, bet apļa beigās pusdistancē viņš nedaudz sāka atpalikt, zaudējot līderiem ap 20 sekundēm un turoties ceturtā desmita vidū. Katrā nākamajā aplī Arvis līderiem zaudēja vairāk nekā minūti  un beigās, atpaliekot 4:52,5, finišēja 36.vietā (no labāko trīsdesmitnieka Arvi šķīra nepilna pusotra minūte – aut. piez.). Protams, kaut arī mājas trase, tomēr klājās grūti, jo pat skandināvi izteicās, ka trase esot ļoti grūta. Arvis atzina, ka šāda pieredze noteikti nākšot par labu. Labi priekš sevis noslēpoja Pāvels Ribakovs, kurš distances otrajā daļā paslēpoja garām Raivim un bija otrs labākais no mūsējiem, ierindojoties  43.vietā (+8:59). Raivis Zīmelis, kurš pagājušajā gadā bija labākais no latviešiem, ierindojoties 34.vietā un tikai 17 sekundes atpaliekot no labāko trīsdesmitnieka, šoreiz finišēja 45.vietā (+10:45). No Latvijas pārstāvjiem līdz beigām cīnījās un finišēja arī Jānis Teteris (47.vieta), Jānis Puida (48.vieta) un Valdis Bodnieks (49.vieta), bet Aigars Kalnups izstājās. Savukārt Jānis Paipals bija nolēmis otrajā dienā nestartēt. Labākais no igauņiem bija Mortens Priks, kurš ierindojās 23.vietā (+2:29).

Galvenā grupa pēdējā aplī bija paretinājusies, bet uzvarētāju tik un tā nācās noteikt finiša sprintā piecu sportistu starpā. Ātrākais finiša taisnē bija zviedrs Fredriks Karlsons, kurš pirms divām nedēļām bija uzvarējis 15km slidsolī Skandināvijas kausā Norvēģijā. Otro vietu nācās noteikt pēc fotofiniša izpētes, kur par pāris centimetriem zviedrs Lars Nelsons bija priekšā pirmās dienas sprinta uzvarētājam Kristianam Tettli Renemo no Norvēģijas. Kristiana jaunākais brālis Anderšs palika ceturtais, bet pieredzējušais kanādietis Greiems Nišikava finišēja piektajā vietā. Pirmais piecnieks satilpa mazāk nekā pussekundē.

Dāmām 15km distancē, kur Latvijas pārstāves nepiedalījās, uzvarētājas liktenis noskaidrojās jau pusdistancē, kad otrā apļa vidū no līderu astotnieka atrāvās kopvērtējuma līdere Martina Eka Hāgena no Norvēģijas, kura finišā jau bija iekrājusi vienas minūtes pārsvaru, izcīnot ceturto uzvaru šosezon Skandināvijas kausā un priekšlaicīgi nodrošinot uzvaru arī kopvērtējumā. Par otro vietu notika sprinta duelis starp trim norvēģietēm, kur ātrāka izrādījās Marte Munrada-Hansena, aiz sevis atstājot Astrīdu Eiri Slindu un Tuvu Tuftdālu Stāveri. Šogad vairs desmitniekā neizdevās iekļūt igaunietei Laurai Rohtlai, kura palika 22.vietā (+4:01).

Līdz ar to piekto reizi Latvijā un otro reizi Madonā Skandināvijas kausa posms ir noslēdzies. Madonā bija ieradušies 150 sportisti no 9 valstīm. Ļoti atzinīgus vārdus organizatoriem veltīja visu valstu pārstāvji. Šīsdienas uzvarētājs Karlsons no Zviedrijas bija sajūsmā par sacensību norisi, vietu, trasi un organizāciju, atzīstot, ka no visām vietām, kur viņš ir bijis Skandināvijas kausa posmos, tieši Latvijas posmā ir bijis vislabāk. Skandināvijas kauss noslēgsies šo sestdien un svētdien Igaunijā, uz kurieni devusies arī Latvijas komanda.12 Komentāri

kur ta paipals?? gatavojas speciali italijaa un nav nemaz startejis?

10 • 02 • 2012 / 10:20
Tas bija paredzams, ka Arvis būs labākais. Paldies Raivim un citiem, kas izgāja uz startu un cīnījās, lai Latvija savās mājās neizskatītos pavisam šķidri. Malacis arī Valdis, kas, kaut arī rezultātu listē ir zemākā ailē, tomēr nebūt nav pēdējais, jo viņš finišēja, ko nespēja izdarīt seši dalībnieki.
Cerams, ka Priekuļos abas dienas startēs visi spēcīgākie.
Žēl ka Jurim neslīdēja kārtīgi slēpes, tad Latvijai būtu bijuši divi ceturtdaļfinālisti sprintā. Veiksmīgi mūsējiem nostartēt Igaunijā.
Ivars
10 • 02 • 2012 / 10:23
Pagājušajā gadā Jānis bija ātrāks par Arvi 15km, bet šogad visticamāk būtu otrādāk. Brauciens uz Itāliju bija sava veida stratēģija.

10 • 02 • 2012 / 10:35
CANADA
10 • 02 • 2012 / 11:44
Otrās dienas raksts par masu startu:
http://fasterskier.com/2012/02/nishikawa-breaks-away-to-finish-fifth-in-scando-cup-30-k/
Nišikava raksta, ka temps līdz pusdistancei (15km) bijis diezgan lēns......kas nu kuram skaitās lēns.
fasterskier.com
10 • 02 • 2012 / 12:38
Bildes nav nekur redzamas?
embrijs
10 • 02 • 2012 / 16:33
fiscrosscountry.com
10 • 02 • 2012 / 18:48
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv