ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 23°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

22 • 08 • 2011

Mūsu mazajiem tramplīnlēcējiem uzvaras Vācijā

Saistītā informācija

Pagājušo nedēļu ar teicamiem rezultātiem no Vācijas pilsētas Rotenburgas, kur norisinājās starptautiskas sacensības tramplīnlēkšanā bērnu un jauniešu vecuma grupām, atgriezušies jaunie tramplīnlēcēji no Siguldas un Ogres tramplīnlēkšanas klubiem, izcīnot četras uzvaras un vienu trešo vietu.

Kā jau ziņojām iepriekš, tad jūlija beigās mūsējie ar labiem panākumiem startēja FIS Grand Prix sacensībās Garmišpartenkirhenē (Vācijā). Augusta vidū Latvijas jaunie tramplīnlēcēji no Ogres kluba „Ogres stils” (treneris Modris Krūze) un Siguldas kluba „Lidojošais slēpotājs” (treneris Agris Kumeliņš) atkal viesojās Vācijā, šoreiz Rotenburgas pilsētā, kur notika starptautiskas sacensības tramplīnlēkšanā. Kaut arī sacensības Rotenburgā, kur bez vietējiem un mūsējiem startēja arī tramplīnlēcēji no Rumānijas un Ungārijas, nebija tik augsta līmeņa kā Garmišpartenkirhenē, tomēr mūsējo panākumi – četras pirmās vietas un viena trešā – tik un tā ir vērā ņemami un apsveicami, jo ungāru un rumāņu tramplīnlēcēju līmenis bērnu un jauniešu grupās ir diezgan augsts. Tuvāk nezinot šo valstu pārstāvju varējumu, varētu šķist, ka Ungārija un Rumānija ir eksotiskās valstis tramplīnlēkšanā, taču tā nebūt nav. Iepriekšminētajās FIS tramplīnlēkšanas sacensībās Garmišpartenkirhenē, kurās startēja arī austrieši, vācieši, šveicieši, poļi, čehi, 2001.g. dzimušo un jaunāku grupā rumāņu puika svinēja uzvaru (starp citu, Rumānijai ir pasaules čempions U23 grupā distanču slēpošanā – aut. piez.).  Arī tas, ka mājinieki šoreiz nestartēja savā spēcīgākajā sastāvā, nemazina sasniegtā rezultāta svarīgumu, jo tomēr Vācija ir un paliek viena no tramplīnlēkšanas lielvalstīm, ja arī nestartē ar savu labāko sastāvu. Pēdējās piecās Olimpiskajās spēlēs komandām vācieši ir izcīnījuši divus zeltus un divus sudrabus (tikai 2006.gadā Turīnā vācieši palika bez medaļas – aut. piez.), un tādi vārdi kā Jens Vaisflogs, Svens Hanavalds un Martins Šmits komentārus neprasa.

Šogad Latvijas jaunajiem tramplīnlēcējiem sacensības Rotenburgā izvērtās ļoti veiksmīgas. No pieciem startējušajiem visi tika pie godalgotām vietām, turklāt četri izcīnīja pirmās vietas. Savās vecuma grupās pie uzvarām tika siguldieši Markuss Vinogradovs (2002.g. un jaunāki) un Kristaps Nežborts (1996.g. un jaunāki), kā arī ogrēniete Šarlote Šķēle (2001.g. un jaunākas). Notika sacensības arī iesācēju grupās, kur dalībnieki trenēties sākuši pavisam nesen. 2001.g. dzimušo un jaunāku grupā pirmajā vietā bija siguldiete Agrita Tome, bet par vienu vecākā grupā trešo vietu izcīnīja Agnese Gremzde no Ogres. Jāatzīmē, ka mūsu valsts pārstāvji uz sacensībām Rotenburgā pirmo reizi tika uzaicināti pirms četriem gadiem, un tad Latvijas jaunie censoņi rezultātu protokolos bija lejasgalā. Progress ir acīmredzams, tādēļ nav brīnums, ka mūsējo rezultātus uzslavēja paši vācieši . Bērnu un jauniešu vecuma grupās kopā startēja pāri par 60 dalībniekiem.

Nākamās starptautiskās sacensības paredzētas oktobra beigās Berlīnē, un tur paralēli tramplīnlēkšanas sacensībām notiks arī ziemeļu divcīņa (tramplīnlēkšana plus rollerslēpošana). Taču mazos tramplīnlēcējus darbībā varēsiet redzēt pavisam drīz, jo šo sestdien pilsētas svētku ietvaros Ogrē norisināsies tramplīnlēkšanas sacensības, kuras atbalsta Ogres novada dome. Sacensību sākums paredzēts plkst. 17.00, un tās norisināsies Kranciema ielā.

Autors: Ivars Bācis

Bildē Šarlote Šķēle izpilda lēcienu sacensībās Garmišpartenkirhenē. Foto: Krista Aigro

4 Komentāri

.......ja šādi rezultāti saglabātos līdz pieaugušo grupai......:)

22 • 08 • 2011 / 18:07

22 • 08 • 2011 / 18:16
apsveicami, ka tiek rakstīts un ziņots par mūsējo panākumiem, citādi par viņiem neviens neko nezinātu.

23 • 08 • 2011 / 09:57
Ogrēnieši jau nu gan vareni atcerās! Varbūt vajadzētu pajautāt Krūzem pašam? Nevis izplatīt LSS oficiālo versiju ZK apgūšanai
Gundars
27 • 08 • 2011 / 19:19
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv