Jaunumi

14 • 11 • 2011

Mūsu distanču slēpotāji uzsākuši sezonu

Saistītā informācija

Pagājušajās brīvdienās, kamēr dažās Latvijas austrumu vietās parādījās pirmais sniegs, Somijas pilsētiņā Munio norisinājās trīs dienu FIS sacensības distanču slēpošanā, kurās startēja arī Latvijas pārstāvji. Labākās vietas no mūsējiem izdevās izcīnīt Arvim Liepiņam.

Katras sezonas sākumā vienas no pirmajām distanču slēpošanas sacensībām notiek Muonio. Arī šogad tajās piedalījās Latvijas slēpotāji. Piektdien 1km sprintā klasiskajā stilā no mūsējiem startēja tikai Arvis Liepiņš, kurš 191 dalībnieka vidū ierindojās 80.vietā. Arvis sprinta distanci kvalifikācijā veica 3:35,89 un labākā laika uzrādītājam Ansi Pentsinenam no Somijas zaudēja 24 sekundes. Šoreiz kvalifikāciju ierasto trīsdesmit vietā pārvarēja labākie sešpadsmit, līdz kuriem mūsu slēpotājam pietrūka 13,5 sekundes. Jāuzsver, ka fināla rezultāti krietni atšķīrās no kvalifikācijas. Sacensībās uzvarēja norvēģis Andreas Nīgords, kas kvalifikācijā bija tikai 14.vietā, bet otrajā un trešajā vietā bija Krievijas slēpotāji Sorins un Bolotovs, kuru iegūtās vietas kvalifikācijā arī rakstāmas ar diviem cipariem. Pentsinens finālā palika tūdaļ aiz labāko trijnieka, bet labākajiem igauņiem – Einastem, Kummelam, Rehemā, kas kvalifikācijā ierindojās no 2.-4.vietai, finālā līdzīgs „kritums” kā somam, ierindojoties attiecīgi 9., 5., un 16.vietā. Labākais no lietuviešiem bija Vitautas Strolia, kas Arvim zaudēja septiņas sekundes un ierindojās 105.vietā.

Otrajā dienā vīrieši veica 10km distanci brīvajā stilā ar intervāla startu, kur bija par vienpadsmit dalībniekiem mazāk nekā sprintā, taču latviešu pārstāvniecība bija palielinājusies par diviem, jo klāt nāca Mārcis Paeglītis un Roberts Slotiņš. Labāko rezultātu sasniedza Liepiņš, kas distanci veica 21:29,0, uzvarētājam zaudējot minūti un 51 sekundi un ierindojoties 91.vietā. Pēc neoficiālā aprēķina tas Liepiņam varētu dot aptuveni 90 FIS punktus, kas ir viens no viņa labākajiem sasniegumiem. Tikai 10 sekundes par Arvi lēnāks bija Paeglītis, bet 11,5 sekundes Slotiņš, kuri abi palika tūdaļ aiz labāko simtnieka – attiecīgi 102. un 107.vietā. Uzvaru svinēja norvēģis Snori Einarsons, distanci veicot 19:38,0 un aiz sevis atstājot pazīstamos somus Villi Nousiainenu (+11,4) un Sami Jauhojervi (+13,8). Visaugstāko vietu no igauņiem izcīnīja pieredzējušais Aivars Rehemā, kas vienīgais no ziemeļu kaimiņiem tika labāko desmitniekā (8.vieta), uzvarētājam zaudējot pusminūti. Jaunie talanti – Karels Tamjarvs un Raido Rankels – ierindojās attiecīgi 11. un 15.vietā. Lietuvietim Sroliam 119.vieta. Junioru grupā (1992.gads un jaunāki) 59 dalībnieku konkurencē  tikai 16 gadus jaunais Indulis Bikše finišēja 41.vietā, bet Nauris Birkentāls sešas vietas zemāk.

Svētdien 10km distancē klasiskajā stilā no mūsējiem startēja tikai Liepiņš. Arvis, distanci veicot 23:59,8 un uzvarētājam zaudējot divas minūtes, iepriekšējā dienā slidsolī iegūto vietu spēja uzlabot par vienu, tātad klasiskajā stilā viņam 90.vieta 152 dalībnieku konkurencē. Šāds sniegums pēc neoficiālā aprēķina varētu dot aptuveni 88 FIS punktus (tas ir par dažiem punktiem sliktāk nekā pirms divām sezonām Polijas FIS sacensībās uzrādītais labākais rezultāts punktu izteiksmē (80,48 FIS punkti – aut. piez.), tomēr Muonio bija spēcīgāka konkurence. To apstiprina arī somu klasiķa Sami Jauhojervi uzvara, uzrādot laiku 22:00,1, un pazīstamā kazaha Alekseja Poltoraņina otrā vieta, kuri abi ir uzvarējuši Pasaules kausa posmā tieši klasiskā stila distancē. Trešajā vietā bija soms Pentsinens. Šoreiz igauņiem labāko desmitniekā neizdevās iekļūt. Augstāko vietu ieguva Karels Tammjarvs, ierindojoties 15.vietā (+27,6).

Nākamajās brīvdienās sāksies pasaules kausa sezona. No iepriekš paredzētās Beitostēlenas atklāšanas sacensības ir pārceltas uz citu vietu Norvēģijā – Šjūšjēenu, kas atrodas 20km no Lillehammeres.

25 Komentāri

Nav slikti, ir normāli. Pagājušajā gadā Arvis Muonio uzvarētājam zaudēja vairāk. Toreiz gan sastāvs bija spēcīgāks. Ceru, ka PK posmā izdosies nezaudēt vairāk par 3,5min, jo tur jau būs spēcīgāki veči un arī par 5km garāka distance. Lai gan Jauhojarvis jau klasikā ir viens no labākajiem.
LAT
14 • 11 • 2011 / 11:03
Arvi! Labs sākums! Tā turpināt!

14 • 11 • 2011 / 13:50
Veiksmi Arvim un pārējiem nākamajās sacensībās.
Ivars
14 • 11 • 2011 / 15:04
Nav slikti,bet līdz labi arī patālu...!Ņemot vērā ka uz 19minūtām zaudētas 2minūtes.
sūriss
14 • 11 • 2011 / 15:55
Supper! Izskatās, ka progresam lūziens ir sācies. Pozitīvas ziņas. Vēl tikai komanda jāizveido, lai varētu sadarboties kā sparingpartneri, ar iekšējās konkurences palīdzību paceļot rezultātu augstāk. Malači distančnieki!
biatlonists
14 • 11 • 2011 / 17:01
Ja labākie 10 km pa 19.00 min brauc un mēs tikai 2 min zaudējam , tad jau inventārs un apkope + fizo ir līmenī! Kaut kādi nereāli ātrumi liekas.

Varam turēt līdzi!!! Malači
..
15 • 11 • 2011 / 00:43
Info par FIS sacensībām Muonio arī Latvijas radio sporta ziņās 14.novembrī plkst.16.30 un 17.30, kā arī plašākās ziņās plkst. 22.05 (sākot no 7:23). Links uz 14.novembra programmu:
Ivars Bācis
15 • 11 • 2011 / 10:44
Visi 100 punktos... , sākums labs.

15 • 11 • 2011 / 11:24
Punkti labi, arī vairāki estiņi labākos punktus savākuši. Slotiņam un Paeglītim pirmā reize zem 100 punktiem. Bet ne vienmēr punkti ir objektīvs rādītājs.

15 • 11 • 2011 / 11:38
Tagad tā nedaudz savādi sanāk. FIS mājaslapā rezultātos iekļauti arī juniori (19.g un jaunāki), tāpēc mūsējie pabīdījušies vairākas vietas zemāk.
rezultati
15 • 11 • 2011 / 11:42
infoski.lv sadaļā "Izlases sportisti" gribētos redzēt aktuālos pieagušo A izlases sportistu un B kandidātu vārdus un viņu plānus un mērķus šai sezonai. Vai un kad gaidāms Paipala starts FIS mačos? Vai Jakovičs vispār startēs CC vai pilnībā atdevies LBF?

15 • 11 • 2011 / 11:44
Prieks, par mūsējiem, laikam beidzot ir kartīgs LAT izlases treneris.

15 • 11 • 2011 / 21:29
No kurienes tu esi dzirdējis, ka mārcis būtu atdevies lbf?

15 • 11 • 2011 / 22:00
kapēc atverot infoski majaslapu, kalnu slēpošana ir pirms distanču slēpošanas? jo pārējie sportaveidi ir alfabēta secībā? agrāk bija viss pareizi. kas ta nu atgadījies LSS?