ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 22°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

19 • 12 • 2013

Šosezon trīs lielās distanču slēpošanas sacensības Latvijā

Saistītā informācija

Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un organizatoriem nākošā gada pirmajos divos mēnešos rīkos trīs Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga sacensības. Papildu iepriekšējos pāris gados SCAN kausa posmam Madonā un Latvijas čempionātam FIS statusā Priekuļos klāt nāks vēl vienas FIS sacensības – Latvijas čempionāta posms Madonā.

Jau mēnesi jaunajā sezonā Latvijas distanču slēpotāji piedalījušies vairākās FIS sacensībā Somijā un Zviedrijā, bet Arvi Liepiņš arī vienā pasaules kausa posmā. Taču Latvijā gada nogalē nekas nozīmīgs distanču slēpošanā netiek plānots, jo visas svarīgākās sacensības sākas pēc jaunā gada iestāšanās. Šobrīd trīs ar pusi nedēļas paliek līdz pirmajam Latvijas čempionātam FIS statusā. Un tas šoreiz nebūs ierastajos Priekuļos, bet gan Madonā, kur sacensības paredzētas 11. un 12. janvārī. Madonā, kur pēdējos trīs gadus ir noticis Skandināvijas kausa posms, pirmo reizi norisināsies Latvijas čempionāta posms FIS statusā. Tas dos iespēju mūsu distanču slēpotājiem pacīnīties par labiem FIS punktiem un papildu vietām uz Olimpiskajām spēlēm Sočos. Abas dienas būs sprints – pirmajā dienā brīvajā stilā (vīriem 1,7km, dāmām 1,2km), bet svētdienā tāda paša garuma sprints klasiskajā stilā.

Februāra mēnesī paredzētas divas lielās sacensības. Mēneša vidū, kad Olimpiskās spēles Sočos būs pašā plaukumā, Priekuļos norisināsies otrais Latvijas čempionāta posms, un tas arī būs FIS statusā tāpat kā iepriekšējos trīs gadus. Sacensību programmā kā allaž abas dienas īso distanču slēpojumi – pirmajā dienā klasiskā stilā (dāmām 5km, vīriem 10km), bet otrajā dienā brīvajā stilā. Tikai trīs dienas pēc Priekuļiem Madonā notiks nozīmīgākās distanču slēpošanas sacensības Latvijā – Skandināvijas kausa posms, kas jau septīto gadu pēc kārtas notiks mūsu valstīs, bet Madonā ceturto reizi. Šogad divās sacensību dienās slēpotāji sacentīsies sprintā brīvajā stilā un 10/15km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu.

Marta vidū Vietalvā tiks aizvadīts trešais Latvijas čempionāta posms, kas šosezon vienīgais nebūs FIS statusā. Sacensību programmā būs aizraujošā stafete un distance brīvajā stilā ar masu startu. Šosezon tiks atjaunota tradīcija ar maratona distanci, kurā slēpotāji sacentīsies turpat Vietalvā nedēļu vēlāk. Vīriešiem būs jāmēro 50 km, bet dāmām 30km brīvajā stilā ar intervāla startu.

2 Komentāri

Žēl, ka pagaidām ziema pieviļ lielos plānus.... Jācer, ka 1.posms nebūs jaorganizē uz rolleriem. LČ maratons 50km Vietalvā varētu būt interesants izaicinājums daudziem amatieriem, kas nekandidē uz Sočiem.

19 • 12 • 2013 / 10:54
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv