ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

18 • 02 • 2014

Rīt Madonā sākas Skandināvijas kauss distanču slēpošanā

Saistītā informācija

Šo trešdien un ceturtdien Madonā slēpošanas trasē „Smeceres sils” norisināsies Latvijas Slēpošanas savienības, Madonas novada domes un biedrības „A-Madona” rīkotais ceturtais posms Skandināvijas kausam distanču slēpošanā, kas ir lielākās un prestižākās sacensības mūsu valstī. Madonā ceturto, bet Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies Skandināvijas kausa posms distanču slēpošanā, kas šogad pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu – pāri par diviem simtiem slēpotāju no 10 valstīm.

Pagājušajās brīvdienās Priekuļu trasē, kur norisinājās FIS sacensības un Latvijas čempionāts arī ar spēcīgajiem Kanādas un Igaunijas pārstāvjiem, virmoja īsts sacensību gars un norisinājās interesantas cīņas, bet nākamās divas dienas Madonā būs vēl interesantāk, jo bez pieminētajiem kanādiešiem un igauņiem „Smecersila trasē” sacentīsies arī pasaules klases slēpotāji no Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas. Būs arī vairāki lietuvieši, baltkrievi un pa vienam pārstāvim no Šveices un Brazīlijas.

Dalībnieku vidū būs divu pasaules kausa posmu uzvarētāja Hanna Falka no Zviedrijas, pasaules čempioni U23 grupā Martina Eka Hāgena un Sindre Skars no Norvēģijas, divas reizes pasaules kausa posmos trijniekā iekļuvusī norvēģiete Marte Kristofersena, pasaules čempionāta sestās vietas ieguvēja Marija Ridkvista no Zviedrijas un arī pasaules kausa posmos desmitniekā iekļuvušie slēpotāji kā soms Tero Similā, zviedriete Jenija Ēberga un citi.

Mūsu valsti pārstāvēs visi labākie slēpotāji, izņemot Arvi Liepiņu, kurš atrodas Sočos un startēs 23.februārī 50km distancē Olimpiskajās spēlēs. Pagājušajās brīvdienās labu formu nodemonstrēja Edgars Piksons, Indulis Bikše, ar kuriem tad tiek saistītas lielākās cerības. Šobrīd neprognozējams ir Jānis Paipals, kurš atgriezies no Sočiem. Sprintā savu panākumu pirms diviem gadiem mēģinās atkārtot mājinieks Rolands Pužulis. Priekuļos diemžēl labu rezultātu neparādīja izlases vīri Roberts Slotiņš un Pāvels Ribakovs. Sprintā var mēģināt iepriecināt talsinieks Juris Damškalns, kurš bija labākais no mūsējiem 2011.gadā Skandināvijas  kausā Madonā.

Sacensību programmā ir sprints brīvajā stilā, bet otrajā dienā distance brīvajā stilā ar intervālu startu, kur dāmas veiks 10km, bet vīri 15km. Organizatori ir sagatavojuši 2,5km apli, kuru dāmas veiks četras, bet vīri sešas reizes. Sprinta distanču garumi būs attiecīgi 1,2km (dāmām) un 1,7km (vīriešiem). Trešdien sacensību sākums plkst. 10.00, kad sāksies sprinta kvalifikācija, bet finālbraucienu sākums plkst.12.00. Ceturtdien dāmām 10km distance sāksies 10.00, bet vīriem 15km 11.15.

4 Komentāri

šiem laikam labi iespaidi par Smeceres silu, ja reiz sāk braukt šurp tādā komplektācijā, vai arī nav maču citur?

18 • 02 • 2014 / 22:19
Lai veicas!!!
Fane
19 • 02 • 2014 / 12:56
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv