ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

17 • 01 • 2014

Pasaules kausā distanču slēpošanā Polijā startēs Arvis Liepiņš

Nedēļas nogalē Polijas pilsētiņā Skļarskā Porebā Pasaules kausa posmā distanču slēpošanās piedalīsies izlases līderis Arvis Liepiņš, kurš startēs abās disciplīnās – sprintā brīvajā stilā sestdien un 15km distancē klasiskajā stilā ar masu startu svētdien. Polijā nepiedalīsies vairāku ziemeļvalstu pārstāvji, jo somiem, norvēģiem un zviedriem šajās dienās notiek nacionālie čempionāti, kur tiek izcīnītas vietas izlasē uz Olimpiskajām spēlēm Sočos.

Pagājušajā nedēļas nogalē Novemesto (Čehijā) pasaules kausa posmā sprintā piedalījās Jānis Paipals un Pāvels Ribakovs, kuri no 88 dalībniekiem ieņēma attiecīgi 75. un 82.vietu, un otro posmu pēc kārtas startēs kāds no mūsējiem. Šoreiz tas būs pieredzējušākais „kausu” dalībnieks Arvis Liepiņš, kuram šosezon tā būs jau otrā dalība pie elites, jo SS „Arkādija” pārstāvis piedalījās arī pirmajā sezonas pasaules kausa posmā Kūsamo (Somija). Tiesa, Arvis šobrīd ir nedaudz atgājis no sacensībām, jo pēdējo reizi startējis pirms pusotra mēneša FIS sacensībās Somijā decembra sākumā. Pa šo laiku viņš ir trenējies sadarbībā ar izlases treneri Jēkabu Nākumu. Divas ar pusi nedēļas decembra beigās madonietis dzīvoja un trenējās Otepē „Alpu istabā” ar retināto gaisu. Igaunijas slēpošanas centrā varēja arī slēpot, jo bija nodrošināta trase ar sniegu.

Līdz šim Arvis Liepiņš Pasaules kausa posmos ir startējis 18 reizes, no kurām 10 distancē un 8 sprintā. Vislabākie rezultāti ir uzrādīti 2012.gada beigās Kūsamo, kad sprintā nopelnīti 119 FIS punkti, bet distancē 75 FIS punkti. Liepiņam tādā līmenī būs pirmais sprints brīvajā stilā, jo līdzšinējos astoņos pasaules kausa posmos viņš startējis klasiskajā stilā.

Pasaules kausa posms Polijā notiks otro reizi, jo debija bija 2012.gadā. Un tas savā ziņā apteicoties vienai no līderēm dāmu konkurencē Justīnai Kovaļčikai un viņas kuplajam atbalstītāju lokam. Vienīgi šogad būs daži mīnusi. Tā kā arī Poliju skāris sniega trūkums, tad sapūsts ir tik daudz, lai varētu notikt sacensības, bet ne viss aplis pilnībā. Daži grūtāki kāpumi būs nost, padarot trasi vieglāku. Otrkārt, šajās dienās notiek Somijas (piektdien tur startēs daži Latvijas pārstāvji – aut;piez.), Norvēģijas un Zviedrijas nacionālie čempionāti, tāpēc šo spēcīgo ziemeļvalstu pārstāvjus Polijā neredzēsi. tas, protams, padarīs šo posmu krietni vājāku nekā parasti. Taču Arvim labi FIS punkti  ar to netiks dāvināti, jo starp līderim būs spēcīgie krievu slēpotāji (it īpaši sprintā), kā arī vācieši un itāļi, kas centīsies sevi apliecināt un iegūt ceļazīmi uz Sočiem.

Dāmām sprintā noteikti favorīte būs Kikana Randala, kura pagājušajā sestdienā parādīja savu klasi un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet 10km klasikā,. protams, mājiniece Justīna Kovaļčika, kurai uzdevumu atvieglo arī sīvāko konkurenču iztrūkums. Vīriem noteikti galvenie pretendenti būs iepriekšminētās Krievijas slēpotāji, slidsoļa sprintā ar Petuhovu un Ustjugovu priekšgalā, bet distancē Viļegžaņins, Volžencevs, Ļegkovs. Iepriekšējos posmos sprintā sevi apliecināji itālis Fredriko Pelegrīnī.

2 Komentāri

jāpaskatās, kādā formā būs Arvis. Ilgi nav startējis. lai labi slīd.

17 • 01 • 2014 / 23:26
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv