infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

21 • 02 • 2014

Otrajā dienā Skandināvijas kausā Madonā uzvaras tikai Norvēģijai

Saistītā informācija

Vakar Madonā notikušajā Skandināvijas kausa ceturtā posma distanču slēpošanā otrajā sacensību dienā brīvā stila distancē ar intervāla startu gan vīriešu, gan sieviešu kongruencē uzvarēja Norvēģijas slēpotāji, bet otrās vietas tika Zviedrijai. Vīriešiem 15km distancē 108 dalībnieku vidū nepārspēts palika Daniels Mirmels Helgestads, bet labākais no mūsējiem bija juniors Indulis Bikše, kurš ieņēma 61.vietu. Dāmām ļoti līdzīgā cīņā 10km distancē uzvarēja trīskārtējā pasaules U23 čempione Martina Eka Hāgena, bet Inga Dauškāne, apsteidzot sešas dalībnieces, ierindojās 37.vietā.

Ceturtdien Madonas slēpošanas kompleksā „Smeceres sils” ar otro sacensību dienu noslēdzās prestižais un spēcīgais Skandināvijas kausa posms distanču slēpošanā, pulcējot ap 200 dalībnieku no desmit valstīm. Otrajā dienā bija ziemīgāki apstākļi, jo sniga, taču tieši tas radīja problēmas smērētājiem un sportistiem, jo, ja sākumā vēl slīdēja slēpes, tad pēc pāris kilometriem pielipušais sniegs mazināja ātrumu. Bet kā saka, visiem apstākļi vienādi.

Vīriešiem no sākuma vadībā izvirzījās galvenais favorīts Martins Johansons no Zviedrijas, bet pēc pusdistances viņu apsteidza norvēģis Helgestads, kurš savu pārsvaru noturēja līdz finišam. Zviedru apsteidzot par 12 sekundēm, Helgestads svinēja pirmo uzvaru šajā sezonā, bet Johansonam vēl viena otrā vieta. Trešo vietu ieņēma pasaules čempionāta U23 grupas bronzas medaļas ieguvējs norvēģis Matiass Rundgrēns, kurš no uzvarētāja atpalika 21 sekundi. Pirmajās vienpadsmit vietās bija astoņi norvēģi un trīs zviedri, bet augstāk ne no šīm divām valstīm tika bronzas medaļas ieguvējs pasaules čempionātā junioriem soms Pertu Hīvarinens.

Latvijas pārstāvju vidū trīs pretendēja uz labākā statusu, taču pēc pirmā apļa (2,5km) sāka atpalikt Pāvels Ribakovs, atstājot labākā Latvijas pārstāvju noskaidrošanu starp Jāni Paipalu un Induli Bikši. Pēc otrā apļa (5km) Indulis Jānim bija priekšā tikai vienu sekundi, bet turpinājumā ar katru apli Paipals sāka pamazām atpalikt, un līdz ar to labākais no mūsējiem bija Indulis Bikše, kurš ieņēma 61.vietu (+3:55). Indulis beigās tuvojās lietuvietim Vitautam Stroliam, kurš nupat vēl līdzīgi Sočos cīnījās ar Arvi Liepiņu, taču finišā līdz labākajam lietuvietim pietrūka 0,8 sekundes. Jānis Paipals no Induļa atpalika 46 sekundes, ierindojoties 67.vietā, bet 81.vieta Pāvelam Ribakovam, kurš bija par 1:50 lēnāks nekā Bikše. Biatlonists Aleksandrs Patrijuks bija ceturtais labākais, bet no Bikšes atpalika vairāk nekā 4 minūtes. Diemžēl uz starta neizgāja cits biatlonists Edgars Piksons, kurš pirms dažām dienām bija labākais savā mājas trasē Priekuļos (10km Priekuļos viņš par 13 sekundēm apsteidza Bikši – aut.piez.).

Vislabāk no igauņiem nostartēja Mortens Priks, kurš ieņēma 35.vietu (+ 2:11), bet pagājušā gada trešās vietas ieguvējs Ēri Vahtra šogad nav tik labā formā un palika 37.vietā (+2:15).

Dāmām par uzvaru līdzvērtīgi cīnījās trīs slēpotājas, kuras finišā šķīra trīs sekundes. Sākumā iekrātais pārsvars palīdzēja uzvaru izcīnīt Martinai Eka Hāgenai (24:21,3), kura Madonā triumfēja pirms diviem gadiem. Divas sekundes beigās atpalika otrās vietas ieguvēja zviedriete Marija Ridkvista, kura 2011.gadā pasaules čempionātā 15km skiatlonā izcīnīja 6.vietu, bet trešo vietu ieguva pasaules kausa posmu godalgotu vietu ieguvēja Marte Kristofersena no Norvēģijas, kuras uzvārda māsa Emīlija, uzrādot ātrāko laiku pēdējā aplī, pakāpās uz sesto vietu. No ziemeļu kaimiņiem vislabāk veicās divām Laurām. Labāko desmitnieku noslēdza somiete Laura Mononena (+50 sekundes), bet augstāk no igaunietēm tika Laura Alba, ieņemot 31.vietu (+2:21).

No Latvijas pārstāvēm sākumā līdzīgi cīnījās abas Ingas – Dauškāne un Paškovska, bet jau pusdistancē Paškovska sāka „plīst” un beigās gandrīz jau pazaudēja Andai Mužniecei. Dauškāne, kura divas ar pusi nedēļas pabija augstkalnē Sočos, bija labākā formā un ātrākā no mūsējām abas dienas. 10km Viņa no 43 dalībniecēm ieņēma 37.vietu, par četrdesmit sekundēm atpaliekot no 33.vietu ieņēmušās savas sīvās konkurentes Ingrīdas Ardišauskaites no Lietuvas, bet no uzvarētājas mūsu sportisti šķīra 3:12. Paškovska no Dauškānes atpalika 1:04 un noslēdza četrdesmitnieku, par vienu vietu un četrām sekundēm apsteidzot Andu Mužnieci. Sākumā labu laiku uzrādīja Laima Klauža, bet pēdējos divos apļos viņa nespēja turēt uzņemto ātrumu un par 40 sekundēm atpalika no Muižnieces, ierindojoties 42.vietā.

Madonā startēja arī Kanādas pārstāvji, kuru labākie slēpotāji gan dāmu, gan vīru konkurencē spēja iekļūt divdesmitniekā, ieņemot 18.vietu.

IMG_3098.JPG

VPR_7682-2.jpg

VPR_7888-2.jpg

9 Komentāri

Žēl. ka nav mūsu startējušo sportistu komentāri par to kā viņiem gāja Madonā.

22 • 02 • 2014 / 08:20
ha ha ha
zukuls neists bet ists
22 • 02 • 2014 / 09:29
pēc šodienas starta 30km Sochos sievietēm izskatās, ka šo treneru korpuss saglabās amatus. Nu, ja vēl vīri rīt novelk riktīgi. Es gan novēlu rīt Arvim izturēt un labi noslepot.

22 • 02 • 2014 / 19:37
AA
23 • 02 • 2014 / 08:46
Skatīt 37 bildi.
AA
23 • 02 • 2014 / 08:47
-> AA
kurš ir tas slēpotājs un kuri smērētāji?
BB
23 • 02 • 2014 / 13:35
Kad būs bildes no LČ Priekuļi un Skandināvijas kausa ?
Jānis
23 • 02 • 2014 / 17:00
bildes no otrās LČ dienas joprojām nav redzamas? kad būs?
zukuls
05 • 03 • 2014 / 12:49
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv