infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

16 • 01 • 2014

Latvijas čempionātā distanču slēpošanā un FIS sacensības Madonā ar marokāni un serbieti

Saistītā informācija

Vairs tikai divas dienas paliek līdz pirmajām no sezonas nozīmīgāko distanču slēpošanas sacensību loka Latvijā, proti, pirmajam Latvijas čempionāta posmam un FIS sacensībām, kuras Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un biedrību "A - Madona" rīkos šo sestdien un svētdien Smecersila trasē Madonā. Pēdējos trīs gadus tur ir noticis prestižais Skandināvijas kausa posms, bet pirmo reizi norisināsies Latvijas čempionāta posms FIS statusā. Sacensību programmā abas dienas ir sprints - pirmajā dienā brīvajā stilā (vīriem 1,7km, dāmām 1,2km), bet svētdienā tāda paša garuma sprints klasiskajā stilā. Kopā ar Latvijas vadošajiem distanču slēpotājiem sacensībās piedalīsies igauņi, lietuvieši, serbi un pat pārstāvis no Marokas.

Sākotnēji 11. un12.janvārī Madonā paredzētais Latvijas čempionāta posms aukstuma un sniega trūkuma dēļ ir pārcelts par nedēļu vēlāk uz šīm brīvdienām. Kaut arī vēl tagad sniegs īsti nav snidzis, tomēr ir iestājies aukstums ar pāris grādiem mīnusā un nepieciešamo sniega daudzumu sacensību norisei ir sapūtuši sniega lielgabali. Lai neliegtu iespēju Latvijas slēpotājiem pacīnīties par tikšanu uz Olimpiskajām spēlēm, pirmo posmu FIS statusā nedrīkstēja atlikt vēlāk par šīm brīvdienām, kā arī dēļ tā, ka līdz marta beigām ir ļoti blīvs Latvijas Slēpošanas savienības organizēto sacensību kalendārs.

Divu mēnešu laikā kopš sezonas sākuma mūsu vadošie distanču slēpotāji ir piedalījušies ļoti daudzās FIS sacensībās ārzemēs, un tagad ir iespēja visiem vienkopus sacensties un noskaidrot labākos. Arī mazākajās grupās būs interesantas cīņas, tomēr galveno uzmanību piesaistīts elites grupa, kurai vienlaikus arī FIS sacensības. Diemžēl izpaliks savstarpējā cīņa starp abiem labākajiem Latvijas slēpotājiem Arvi Liepiņu un Jāni Paipalu, jo Liepiņš šajā nedēļas nogalē startēs Pasaules kausa posmā Polijā. Pārējie vadošie Latvijas distanču slēpotāji izies uz starta, cīnoties ar dažiem spēcīgiem igauņiem, kā arī citu valstu pārstāvjiem. Dāmu konkurencē mūsējās ir progresējušas un mēģinās revanšēties pasaules čempionāta U23 grupas divdesmitnieka slēpotājai Heidi Raju no Igaunijas, kura dominēja pērn FIS sacensībās distancē Priekuļos, taču igaunietes uzrādītie rezultāti Pasaules kausa un Skandināvijas kausa posmos tik un tā viņu ieceļ galvenās favorītes statusā. Olimpisko ceļazīme vēlas iegūt arī vairāku citu valstu pārstāvji, tāpēc Latvijas čempionātā Madonā vīru konkurencē piedalīsies 1977.gadā dzimušais slēpotājs no spēcīgo vidējo un garo distanču skrējēju valsts Marokas, bet dāmu konkurencē vērtīgus punktus mēģinās nopelnīt serbiete. Būs arī interesanti, kādu pretestību pieaugušajiem spēs izrādīt daži jaunāko grupu līderi, kas izmēģinās spēkus FIS sacensībās.

5 Komentāri

Kur solītie LIVE resultāti, vīriem kvalifikācija jau iet pilnā sparā
lidzjutejs
18 • 01 • 2014 / 10:17
Kāpēc jaunatnei nebija pusfināli un fināli... Kas notika ar rezultātiem?

18 • 01 • 2014 / 16:52
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv