ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 1m/s

Sporta klubi un skolas

Siguldas sporta skola

Treneri:
Gunta Gasūna, e-pasts: [email protected] tālr.: +37129411398.
Sandra Melder, e-pasts: [email protected], tālr.+37129125024.
Solvita Dreimane, e-pasts: [email protected], tālr.+37129419133.

Kalnu slēpošanas nodaļa Siguldas Sporta skolā ir atvērta no 2002. gada oktobra.
Sporta nodarbības un sacensības ziemā notiek Siguldas kalnu nogāzēs: OC Siguldas (Pilsētas kalns), Kordes kalns un Kaķīškalns. Skolas brīvlaikos regulāri tiek rīkotas sporta nometnes ārpus Latvijas augstkalnos: Somija, Zviedrija, Austrija, Slovākija. Labākie un perspektīvākie sportisti sacenšas ne tikai pašmāju sporta trasēs, bet dodas savus spēkus samērot starptautiskajā līmenī uz Slovākiju, Čehiju, Slovēniju, Andoru, Spāniju, Horvātiju, Zviedriju, Itāliju, Franciju un Austriju, kur starp apmēram 30 valstīm izcīna ievērojami labus un atzīstamus rezultātus, izcīnot vietas pirmajā desmitniekā.

Kalnu slēpošanas prioritāte ir, ka nodarbības bērniem pārsvarā visu gadu notiek ārā svaigā gaisā. Sporta zāles tiek izmantotas tikai tumšajā rudens periodā. Pavasara, vasaras un rudens periodā audzēkņi uzlabo savu fizisko sagatavotību, izmantojot kā līdzekli citus sporta viedus: peldēšanu, skrituļslidošanu, riteņbraukšanu, akrobātiku, vieglatlētikas vingrinājumus, kā arī dažādas sporta spēles. Kalnu slēpošana ir sezonāls sporta veids (slēpo tikai ziemā), tāpēc bērniem nav agras specializācijas, kas varētu kaitēt viņu vispārējai fiziskai attīstībai. Dažādība sporta nodarbībās - ziemas, pavasara, vasaras un rudens periodos, dod iespēju bērnam vispusīgi fiziski attīstīties, kā arī pilnveidot savu meistarību savā sporta viedā.

Slēpošana ir viens no svarīgākajiem bērnu fiziskās attīstības veicinošiem sporta veidiem kā pirmsskolas, tā arī skolas vecumā. Slēpošanas nodarbības nostiprina un norūda bērna organismu.

Slēpošanai salīdzinājumā ar fiziskiem vingrinājumiem telpās ir daudz priekšrocību. Īpaši svarīgi ir tas, ka nodarbības notiek svaigā gaisā. Skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu nodarbības galvenokārt kalpo viņu veselības nostiprināšanai, pareizai fiziskai attīstībai, norūdīšanai, darba spēju paaugstināšanai, vēlāk – arī sporta meistarības celšanai kalnu slēpošanā.

Bezsniega periodā uzdevums ir nodrošināt sportista vispārējo, kā arī speciālo fizisko attīstību. Treniņos organizē meža skrējienus, dažādus speciālus vingrinājumus, piekopj citus sporta veidus: vieglatlētiku, sporta spēles, stafetes, peldēšanu, ritmisko vingrošanu, pilates, riteņbraukšanu, skrituļslidošanu, skrituļslalomu, vasaras slēpošanu („grasski”), ūdens slēpošanu, airēšanu.
Vasaras sezonā Sporta skolas audzēkņi trenējas un piedalās atpūtas un sporta nometnēs, kā arī riteņbraukšanas un skrituļslidošanas sacensībās.

Iepriekšējo gadu labākie rezultāti:
Iveta Benhena – vairākkārtējā Latvijas čempione kalnu slēpošanā jaunatnes, junioru un pieaugušo vecumā.
Kristīne Poška – Latvijas čempionātos iegūtas godalgotas vietas.
Abas sportistes bija izlases kandidātes uz Ziemas Olimpiskām spēlēm Turīnā.

Labākie audzēkņi –  Evija Benhena, Kaspars Daugulis, Ketija Kleinšmite, Jurģis Grigorjevs, Lelde Gasūna, Madara un Ieva Melderes

 


Saistītā informācija

Kontaktinformācija

Siguldas sporta skola
Reģ. Nr.2070902244
Adrese: Gāles iela 29,
Sigulda, LV-2150.
Tālr., fakss: +37167970207,
mob.tālr.:+37129427341
E-pasts: [email protected]

Direktors: A.Fridrihsons
LR Izglītības un zinātnes ministrijas I
zglītības iestādes reģistrācijas
apliecība izdota 19.08.2002.
01.11.2004. ieguvusi akreditāciju
LR Izglītības un zinātnes ministrijā.
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv