ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 30°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

31 • 10 • 2017

Snovbordists Petrusevičs pierāda, ka snovbords nav tikai ballīte

Toms Petrusevičs ir dzīvs pierādījums tam, ka snovbords nav tikai ballīte, bet gan nopietns un disciplinēts darbs. Un mērķis ielauzties pasaules labāko snovbordistu četrdesmitniekā, kas dosies uz olimpiskajām spēlēm, nav nesasniedzams.

“Es esmu snovbordists – tas, kurš lec augstāk par visiem un taisa galvu reibinošus trikus,” tā par sevi teic Petrusevičs.

Viņš labi atceras savu pirmo pieredzi uz kalna – toreiz Kaķīškalnā uz pusstundu tika noīrēts snovbords. Toreiz puisis nav pievērsis uzmanību tam, kas mugurā – vecāki iedeva kombinezonu ar štrumbantēm, un viņš vienkārši maucis.

Kad Toms bija sasniedzis visu Baltijas valstu līmenī, viņš nosprauda sev nākamo mērķi – dalību olimpiskajās spēlēs.

“Man ir nācies dzirdēt, ka cilvēki Latvijā domā, ka snovbords ir ballīte un tālāk par to tas nekad nebūs. Un to, ka snovbordisti Latvijā nevar izsisties, nevar sasniegt virsotnes, jo Latvja nav kalnu zeme. Un arī ziemas mums pēdējo gadu laikā nav bijušas tās labākās,” norāda snovbordists.

Tomēr viņš kopā ar treneri Ināru Bīmani pierāda, ka snovbordists var būt disciplinēts, var iet uz mērķi un būt neatlaidīgs. “Mēs vienkārši gribam pierādīt pretējo, ka ar visiem saviem spēkiem, sapņiem, neatlaidību un ticību mēs varam to izdarīt,” pauž Petrusevičs.

Reiz viens no labākajiem pasaules snovbordistiem Maks Perrots no Kanādas Tomam prasījis, no kuras valsts puisis ir, un tad brīnījies, vai Latvija tiešām ir valsts.

Tomam visvairāk tīk agrs rīts trasē, kad neviens vēl nav braucis, nav nevienas pēdas uz tramplīna, un tad var dzirdēt sniegu, un ir tikai ātrums un klusums. “Tu ne par ko citu nedomā, tev nekādas problēmas neeksistē, esi tikai tu un kalns. Tad tu lec, griezies. Tā vienreizējā sajūta, kad atrodies gaisā, nosēdini triku perfekti un aizbrauc prom. Tas ir vienkārši neaprakstāmi,” savās izjūtās dalās Latvijas snovbordists.

Tas, ka izdevies ielauzties labāko četrdesmitniekā un doties uz olimpiskajām spēlēm, Tomam, kurš nāk no zemes, kurā nav kalnu, nozīmē ļoti daudz: “Es pierādu, ka esmu pasaulē konkurētspējīgs snovbordists.”

Avots: lsm.lv

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv