infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 19°C
Vējš: 9m/s

Jaunumi

14 • 01 • 2011

Snoveru un frīskieru meistarīgie triki Latvijas kausā Žagarkalnā

Nedēļas nogalē, 15. un 16.janvārī, Žagarkalnā Sony Ericsson snovparkā norisināsies Latvijas kausa pirmais posms frīstaila slēpošanā un snovbordā, Slopestyle un Big air disciplīnās. Skatītāji laipni aicināti, jo varēs ne tikai vērot aizraujošās sacensības ar neiedomājamiem trikiem, bet arī paši paslēpot vai pat izmēģināt kādus trikus ar sniega dēli vai slēpēm.

Pateicoties Sony Ericsson, kas ir Žagarkalna snovparka ģenerālsponsors, Latvijas slēpošanas savienībai (LSS) ir iespējas Žagarkalnā noorganizēt vienas no svarīgākājām sacensībām snoveriem un frīskieriem Slopestyle un Big Air disciplīnās Latvijā. Šajā sezonā vairs nenotiks Latvijas čempionāts, bet ir ieviests jauninājums – Latvijas kauss, kas norisināsies divos posmos (otrais posms 26. un 27.februārī arī turpat Žagarkalnā). Līdz ar to Latvijas kausa ieguvēju, kas katrā grupā tiks noteikts pēc abos posmos visvairāk iegūtajiem punktiem, šosezon var uzskatīt par Latvijas čempionu.

Neskatoties uz to, ka pēdējās dienās ir uznācis neliels atkusnis, Ziemas sezona rit pilnā sparā, jo par sniega daudzumu šogad nevar sūdzēties. Pagājušās brīvdienās norisinājās Latvijas kauss kalnu slēpošanā, bet tagad pienākusi kārta snovbordam un frīstailsēpošanā pirmā reize šosezon, kad varēsim vērot snovbordistu un frīskieru „izpildīšanos”, jo turpat no Cēsīm netālajā Žagarkalnā 2010.gada 30.decembrī Sniega kausā un Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā snovbordisti un frīskieri skatītājus priecēja ar trikiem un augstiem lidojumiem. Nevar noliegt, snovbordisti un frīskieri sloupstaila un Big Air disciplīnās ir īpaši radoši, jo triku jaunradē ir nepieciešama izdoma. Atšķirībā no snovbordkrosa vai kalnu slēpošanas disciplīnām, kur sportistiem ir jāveic noteikta distance, snoveri un frīskieri šajās disciplīnās var brīvi „izpausties”, tādēļ katrās sacensībās ir iespējas novērot kaut ko jaunu un pirms tam neredzētu.

Snovbords pēdējos gados kļūst arvien populārāks, un to pašu var teikt arī par frīstail slēpošanu. Kaut arī kā līdzeklis tikšanai pa kalnu lejā arvien biežāk ziemas sporta cienītāju vidū kā pirmais tiek izvēlēts sniega dēlis, tomēr snovborda sacensībās nav tik daudz dalībnieku, kā, piemēram, kalnu slēpošanā. Taču jādomā, ka pašu redzētais vai no nostāstiem dzirdētais par iespaidiem Sniega kausā un Jaungada pasākumā kliedēs nedrošību vai kautrīgumu vairākos snovborda un frīstaila slēpošanas entuziastos, un Latvijas kausā būs redzami jauni šo sporta veidu pārstāvji, kas nākotnē varētu sastādīt konkurenci šā brīža līderiem. Kā nekā šogad šīs abas disciplīnas ir iekļautas pasaules čempionāta programmā, un kas zina, varbūt nonāks arī līdz Sočiem. Latvijas kausā startēs arī ārzemnieki un tie būs kaimiņi igauņi, ar kuriem mūsu sportisti sīvi konkurē. 

Tusiņš Žagarkalnā solās būt foršs, jo par to parūpēsies „Red Bull”, kas atskaņos mūziku, kā arī sacensību dalībniekiem dalīs neiztrūkstošos enerģijas dzērienus. Par balvām ir gadās sacensību atbalstītāji – „Gandrs” (atbalsts Big Air) un „Burusports” (atbalsta sloupstailu). Par snovparka sagatavošanu un atjaunošanu gādā „Baltic Snowpark agency”, līdz ar to ir garantēti labi sacensību apstākļi, stāsta atbildīgais LSS par snovbordu un frīstaila slēpošanu Einārs Lansmanis, kurš aktīvi piedalās sacensību organizēšanā. Viņš arī piebilst, ka skatītāji varēs ne tikai paši paslēpot, bet drosmīgākie varēs izmēģināt arī trikus, saistībā ar kuru izpildi  konsultācijas sniegs labākie sacensību dalībnieki. 

8 Komentāri

Cerams, ka būs labi laika apstākļi un pasākums izdosies.
agris
14 • 01 • 2011 / 10:46
Žēl, ka notiek vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu slēpošanā.
slēpošanas cienītājs
14 • 01 • 2011 / 19:46
Pieļauju, ka Priekuļos būs vairāk ļaužu, kau arī Žagarkalnā būs kolosāls tusiņš.
priekuli
14 • 01 • 2011 / 22:38
nu taa, nezinu ar ko lai saaku...

Slope sachi bija ritiigi labi noorganizeeti, respect organizeetaajiem ;)

Bet, ir LIELS LIELS BET.

Tiesneshi nu gan interesanti veerteeja snowboardam :D

pirmkaart, tiesneshu paskaidrojums , kaa vinji veertees bija - if you land it, than it's good, if you fall than bad...
Uzskatu, ka viens tiesnesis bija vsp cieniigs tur atrasties, kas veerteeja peec visiem principiem, nevis kaarteejaa draugu buushana, kaa jau visos sachos, kuros veertee r..... k........ (pashi zinat kursh) un otrs (tjipa) tiesnesis, un vsp, kaa var veerteet cilveeki, kuri pashi pat ne nedaudz speeej izdariit kko tampliidziigu, kaa tie , kas piedaliijaas sacensiibaas :/

Veel, kaa var atshkjirties tiesneshu veerteejums runaa tik krasi -> 1.tiesnesi 15 p. , otrais 15. , bet peedeejais 2. ?????????? kas tas par gljuku, tas bija domaats taa, ka tu man nepatiic, vai kaa???

vnk, kaada tad jeega riikot sacensiibas, un kaada jeega vsp uz taadaam braukt, teereet naudu par benziinu un daliibas maksaam, ja taapat vienmeer pirmais 5nieks ir zinaams, un tie vienmeer ir vieni un tie pashi cilveeki... :/

thanks tiesneshiem... deelj jums, domaaju, ka daudz cilveeku vairs vnk nebrauks uz sachiem, un negribeetos arii buut taadam , kaa visi tie pakaljaa liideeji...

Sorry, bet nu taa ir taisniiba...

un organizatoram (puisim ar lielajiem zaabakiem) , taa bija jauki pavadiita diena, thx...
snowa cieniitaajs
17 • 01 • 2011 / 22:51
man tāds maziņš jautājums..-
kkur būs iespējams sadabūt kādas bildes un un kkādu rakstu par rezultātiem kko tādu? ;)
17 • 01 • 2011 / 23:12
Man gan liekas, ka nav īsti liela jēga šobrīd kaut ko teikt, bet ja reiz jums ir iebildumi pret Manu vērtējumu, droši varējāt izmantot iespēju un iesniegt protestu. Runājot par situāciju 15- 15 - 2 tas ir izskaidrojams sekojoši: 1. braucienu 3. tiesnesis novērtēja kā labāku braucienu par 2., kas savukārt nemaina to, ka labākais vērtējums no katra tiesneša tiek summēts kopējā punktu skaitā. Vai arī es slinkuma pēc ierakstiju exeļa tabulā 2 pie rezultāta 15. parakstītas vērtējuma lapas ir pie sacensību organizātoriem.
To ka cilvēki neizprot terminu- overall impresion jebšu kopējo braucienā radīto iespaidu arī īsti nav mūsu problēma, ja nav saprotams kaut kas, to droši vari pajautāt braucēju sapulcē, kas notiek pirms katrām sacensībām.
To kāpēc kāds uzvar biežāk kā citi manuprāt var izskaidrot ar viņu prasmi, nevis ar kāda vērtējumu.
Kas attiecās uz manu tiesneša praksi, uzskatu, ka netiesāju nevienam par labu un nekad to arī nedomāju darīt, tieši tāpat kā netiesāju nevienam par sliktu. Par mani kā tiesnesi varat meklēt references pie SOMU tiesnešiem, kuri ar to nodarbojas visu mūžu (tiesā FIS kausus, TTR posmus u.c.) un ir strādājuši ar mani, lai arī paši uz dēļa var tik tikt no pacēlāja līdz tiesnešu telti.
Un nobeigumā sūtu sveicienus Ventspilij.
18 • 01 • 2011 / 19:07
Paldies Raivi par skaidrojumu. Ceru ka arī sportistiem palika skaidrāks kādēļ tāds vērtējums.
Domāju ka vispār būtu vajadzīgs nākotnē noformulēt vispārējus tiesāšanas principus un izskaidro tos, lai sportisti (dalībnieki) jau iepriekš zinātu pēc kādiem kritēriejiem tiek vērtētas sacensības. LSS ir ļoti vajadzīgs kāds kam tiesāšana būtu sirdslieta un kas vēlētos attīstīt sevi šajā jomā un iesaistītu tajā pārējos. Mums ir iespējas mēģināt palīdzēt.
Pagājušās sezonas beigās mums Somijas federācija jautāja pēc kāda tiesneša sava čempionāta vajadzībām. Diemžēl mums zināmie divi no Latvijas, FIS seminārā bijušie cilvēki (līdz ar to ar FIS tiesāšanas licenci) atteicās, jo vairs ar to nenodarbojoties un negribot to darīt.
22 • 01 • 2011 / 16:55
Tik tiešām,tiesneši nebija uzdevumu augstumos!
anonīmais
01 • 02 • 2011 / 01:13
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv