ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 8m/s

Jaunumi

15 • 08 • 2023

PK rollerslēpošanā Madonā piedalīsies 130 sportisti no 10 valstīm

 Programma-min.png

Nedēļās izskaņā, no 18. līdz 20. augustam, “Smeceres sils” trasē un Madonas pilsētas ielās norisināsies Pasaules kausa posms rollerslēpošanā, kas vienlaikus junioru grupā būs arī Pasaules čempionāts. Dalību sacensībās pieteikuši 130 sportisti no 10 pasaules valstīm. Piektdien norisināsies sacensības klasiskajā slēpojumā ar individuālo startu, bet nedēļas nogalē sacensības norisināsies Madonas pilsētas ielās – sestdien 200 metru super- sprints, bet svētdien – masu starts.

Sacensību pirmajā dienā “Smeceres sils” trasē no plkst. 9.00 norisināsies sacensības klasikā ar individuālo startu, kur juniori sacentīsies 7,5 km un 10 km garā trasē, bet elites grupas sportisti, attiecīgi, 10km un 15km distancē. Sestdien norisināsies skatītāju iecienītākā distance – 200 metru sprints uz vienas no centrālajām ielām Madonā – Raiņa ielas. Kvalifikācija sāksies no plkst. 16.00, ceturtdaļfināli no plkst. 17.30, bet izšķirošās cīņas no plkst. 18.00. Svētdien, no plkst. 10.00 sacensības noslēgsies ar masu startu pilsētas ielās, kur pirmās trasē veikt 15 kilometru distanci, dosies juniores un sievietes, 11.15 juniori puiši, bet 12.15, sacensību dienu noslēgs, elites grupas vīri.

PK posmam Madonā dalību pieteikuši sportisti no tādām valstīm kā Kazahstāna, Taipeja, Itālija, Vācija, Zviedrija, Ukraina, Lietuva, Latvija, Igaunija, Norvēģija. Vislielākā sportistu pārstāvniecība - no Latvijas (28), Ukrainas (26), Kazahstānas (20), Itālijas (16) un Zviedrijas (13).

Pasākuma apmeklētāji ir aicināti izbaudīt arī kultūras programmu, par ko parūpējusies Madonas novada pašvaldība – piektdien, plkst. 19.00 plānota sacensību atklāšanas ceremonija, pēc kuras uzstāsies grupa “Džentlmeņu špagats”, savukārt sestdien, pēc apbalvošanas ceremonijas, plkst. 19.30 muzikālo baudījumu sniegs “Elza Rozentāle Corporate Quintet”. Arī sacensību starplaikos gaidāma izklaides programma.

Pirmais 2023. gada sezonas posms no 13. līdz 17. jūlijam tika aizvadīts Ščučinskā, Kazahstānā, otrais posms sekos Madonā, bet PK sezona no 8. līdz 10. septembrim noslēgsies Itālijā.

Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2004. gadā – Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau astoto Pasaules kausa posmu, 2019. gadā organizēts pasaules čempionāts. Pērn notikušajā PK posmā Latvijas sportistiem izdevās vairākkārt kāpt uz goda pjedestāla, starp tiem: Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Lauris Kaparkalējs, Raimo Vīgants, Niks Saulītis, Rainers Paeglis.

Papildu informācija:

Gita Sauka
Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. +371 28326828
e-pasts: [email protected] 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv