ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 7m/s

Jaunumi

11 • 03 • 2024

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā noslēgsies Madonā ar sezonas garāko distanci un komandu sprintu

Šajā nedēļas nogalē, 16. un 17. martā, Madonā ar trešo posmu noslēgsies šī gada Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, ko rīko Latvijas Slēpošanas federācija. “Smeceres sila” trasē noskaidros labākos komandu sprintā un izturīgākos garākajā distancē.

2024. gada Latvijas čempionāts distanču slēpošanā ar pirmo posmu sākās janvāra otrajā pusē Priekuļos Olimpiskā centra “Cēsis” kompleksā, slēpotājiem sacenšoties vidējā distancē klasikā un slidsolī. Otrais posms tika sadalīts, proti, vispirms, 25.februārī Siguldā noskaidrojot ātrākos sprinterus, bet 2. martā Madonā aizvadot spraigās stafetes.

Līdz ar to šīs sezonas turpinājums un vienlaicīgi arī noslēgums sanāks turpat Madonā, kā jau tas bija sākotnēji plānots. Starp citu, arī iepriekšējos divus gadus noslēdzošais trešais posms ir noticis “Smeceres sila” trasē. Lai arī daudzviet Latvijā jau divas nedēļas pa dienu ir pavasarīgs laiks un no sniega ne miņas un daudziem grūti ir noticēt, ka kaut kur pie mums vēl var slēpot, tomēr Latvijas labākajā slēpošanas bāzē sniega vēl ir pietiekoši, lai norisinātos sacensības.

Latvijas čempionāta trešajā posmā pirmajā sacensību dienā bija paredzētas divas atšķirīgas disciplīnas, proti, bērniem - skikross ar šķēršļiem, bet pārējo grupu pārstāvji sacenstos komandu sprintā brīvajā stila, taču, siltu laikapstākļu un paredzamās šķidrās sniega kārtas dēļ abu dienu S10 un V10 grupās starti tiks atcelti. Tā kā pērn komandu sprints bija klasikā, tad šoreiz tas būs brīvajā stilā. Otrajā dienā jeb svētdien ir paredzēta masu starta distance, taču atšķirībā no pagājušā gada tā būtu jāslēpo klasikā, taču arī šeit siltie laikapstākļi un paredzamais trases stāvoklis ieviesīs korekcijas – masu starts notiks brīvajā stilā ar saīsinātu distances garumu.

Šajā sezonā vīriešiem pirmajā posmā abas dienas uzvarēja madonietis Raimo Vīgants, bet par ātrāko sprinteri kļuva otrs madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš to nedēļu vēlāk apliecināja arī Pasaules kausa posmā sprintā Lahti, pirmajam no Latvijas iekļūstot četrdesmitniekā PK posmos sprintā. Sievietēm visos trijos individuālajos startos labākā ir bijusi madoniete Kitija Auziņa. Savukārt stafetēs uzvaras laurus plūca talsinieki un madonietes.

Autors: Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv