ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 27°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

04 • 07 • 2022

Šogad PK un junioru PČ rollerslēpošanā Madonā plāno startēt arī sportisti no Kazahstānas un Taipejas

IMG-54 (14)-min.jpg

No 25. līdz 28. augustam, “Smeceres sils” trasē un Madonas ielās plānots aizvadīt Pasaules kausa un Pasaules junioru čempionātu rollerslēpošanā. Pieaugot distanču slēpošanas vasaras paveida popularitātei, interesi par dalību Madonas posmā izrādījušas arī Kazahstānas un Taipejas izlases. Gaidāma arī Zviedrijas, Norvēģijas,  Vācijas, Itālijas, Lietuvas, Igaunijas un citu valstu sportistu dalība.

Pirmais sezonas posms aizvadīts Norvēģijā, kur arī Latvijas sportistiem novērojami panākumi, otrais posms no 19. līdz 21. augustam norisināsies Otepē (Igaunija), tam sekos Madona, bet PK sezona no 9. līdz 11. septembrim noslēgsies Itālijā. Madonas posmā sportisti sacentīsies klasikas, komandu sprinta, 200M un masu starta (brīvajā stilā) distancēs.

“Ja pirms gadiem 10 par rollerslēpošanu Latvijā runāja vien retais, tad pēdējos gados šis distanču slēpošanas vasaras paveids ieguvis salīdzinoši plašu popularitāti gan kā instruments starpsezonu treniņu procesā, gan pats par sevi. Rollerslēpošana ir pieejams sporta veids, attīstījusies arī infrastruktūra un, ne mazāk svarīgi, ka attīstību pavadījuši arī sportiskie sasniegumi un Latvijas sportistu aprite pasaules līmeņa sacensībās.

Šogad Madonā norisināsies ne tikai trešais Pasaules kausa posms, bet arī Pasaules čempionāts junioriem, par kuru interesei izrādījušas arī Taipejas un Kazahstānas izlases. Ar katru gadu aug šī sporta veida popularitāte visā pasaulē, un no sacensību līdzjutēju viedokļa tas nozīmē, ka būs vērojama lielāka intriga. Pieaugošās konkurences apstākļos mēs varam lepoties ar mūsu sportistu sasniegumiem, kas arī šo sezonu iesākuši ļoti atzīstami,”  par 2022. gada sezonu stāsta Gunārs Ikaunieks, “Smeceres sila” trases vadītājs.

Aizvadītajā posmā Norvēģijā Lauris Kaparkalējs junioru konkurencē uzvarēja sprintā brīvajā stilā, savukārt Samanta Krampe izcīnīja, attiecīgi, 4. un 5. vietu. L. Kaparkalējs stāsta: “Ar aizgājušo PK posmu esmu apmierināts. Uz sprinta distanci arī fokusējos, bet arī garā masu starta distance bija man jauna un interesanta pieredze. Pirms nākamajiem posmiem Otepē un Madonā, plānots aizvadīt izlases nometni Priekuļos, pāris nedēļas Madonā, un tad doties uz Norvēģiju, lai piedalītos starptautiskajā nometnē junioriem. Attiecībā uz Latvijas izlasi, esmu gandarīts, ka nokomplektējusies spēcīga un konkurētspējīga sportistu grupiņa, pēc pirmā posma Norvēģijā, Nāciju rangā ierindojoties 4. vietā. Jāturpina!”

Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2006. gadā – Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau septīto Pasaules kausa posmo, 2019. gadā organizēts Pasaules čempionāts. Pērn notikušajā PK posmā Latvijas sportistiem izdevās vairākkārt kāpt uz goda pjedestāla, starp tiem: Lauris Kaparkalējs, Samata Krampe, Raimo Vīgants.

 

Publicitātes foto: https://failiem.lv/u/w889yz6dw (Autors: Agris Veckalniņš)

Papildus informācija:
Gita Sauka
Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. +371 28326828
e-pasts: [email protected]

Capture.JPG

 

 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv