infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -3°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

21 • 07 • 2022

Nedēļas nogalē Priekuļos sāksies LČ rollerslēpošanā ar lietuviešu dalību

293437299_595753535240899_6710341557579173640_n.jpg

Šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. jūlijā, Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisināsies Latvijas čempionāts un arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības rollerslēpošanā, kas būs šīs sezonas pirmais valsts čempionāta posms šajā distanču slēpošanas vasaras paveidā. Cēsu Olimpiskajā centrā startēs arī daži Lietuvas pārstāvji, bet šoreiz neredzēsim Latvijas biatlonistus, kuri ar slēpotājiem kopā sacentās iepriekšējos divos gados.

Jūnija vidū ar Madonas kausu FIS statusā, kur dalībnieki sacentās klasiskā stila distancē un sprintā brīvajā stilā, tika atklāta rollerslēpošanas sacensību sezona Latvijā, esot arī pirmajām FIS sacensībām Eiropā šajā sezonā. Šoreiz piedalījās ne tikai pieaugušie un juniori, bet arī visa vecuma jauniešu grupu pārstāvji. Savukārt “Jāņu” nedēļā Norvēģijā ar četru Latvijas slēpotāju sekmīgu dalību sākās Pasaules kausa sezona, kur lielisku panākumu guva Lauris Kaparkalējs, madonietim svinot uzvaru sprintā junioru konkurencē.  

Tagad pienākusi kārta dalīt Latvijas čempionāta medaļu komplektus. Kā ierasts iepriekšējos gados arī šoreiz pirmais valsts čempionāta posms norisināsies Cēsu Olimpiskā centra trasē, un pirmos medaļu komplektus sadalīs ierastajās īsajās distancēs abos slēpošanas stilos ar intervāla startu. Tas nozīmē, ka sacensību programmā nekādu izmaiņu nav. Pirmajā dienā būs klasiskais stils, bet otrajā – brīvais stils. Lielākām grupām būs jāveic 10,4km (vīriešiem, junioriem un V18 grupas jauniešiem) un 5,2km (sievietēm, juniorēm un S18 grupas jaunietēm), kuras būs arī FIS kategoriju grupas, bet paši mazākie (bērni no S10 un V10, kā arī jaunieši S12 un V12) brauks 1,2km.

Abas dienas sacensības sāksies plkst.10.00. Sestdien sacensības uzsāks FIS grupa sievietēm ar 5,2km klasikā, bet svētdien pirmie trasē dosies paši mazākie - S10, V10, S12, V12, veicot 1,2km brīvajā stilā.

Sestdienas sacensībās klasiskajā stilā, FIS grupas sportisti, līdzīgi kā Pasaules Kausā, startēs ar vienādām FF Active Classic rollerslēpēm, kas ir jaunums Latvijas Čempionāta ietvaros un ļaušot diezgan objektīvi novērtēt sportistu savstarpējo salīdzinājumu.

Pagaidām ir pieteikušies divu valstu pārstāvji – Latvijas un Lietuvas. Pirms diviem gadiem pirmajā dienā sievietēm cerības konkurentēm neatstāja Kitija Auziņa, bet otrajā dienā slidsolī pārliecinoši pirmā bija Baiba Bendika, revanšējoties par zaudējumu pirmajā dienā klasikā. Vīriešiem klasikā labākais bija Roberts Slotiņš, bet slidsolī ļoti spraigā cīņā Aleksandrs Artūrs Ļūle par 3 sekundēm apsteidza Lauri Kaparkalēju. Savukārt pērn sievietēm abas dienas uzvarēja Bendika, bet vīriešiem abās distancēs pirmais bija Kaparkalējs, turklāt brīvajā stilā dalītā pirmajā vietā ar biatlonistu Edgaru Misi. Arī klasikā daudz netrūka, lai Laurim nāktos dalīt pirmo vietu, jo tikai 0,3 sekundes viņam piekāpās igaunis Johannes Alevs. Tāpat kā iepriekšējos divos gados nepiedalīsies abi mūsu līderi – Raimo Vīgants un Patrīcija Eiduka.

Autors: Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv