ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

03 • 12 • 2022

Eidukai vēsturisks panākums, pirmo reizi tiekot pusfinālā PK sprintā

Pirms nedēļas Somijā Aizkraukles novada sportiste Patrīcija Eiduka sprintā uzrādīja 39.laiku, bet tas bija klasikā. Vakardienas lieliskais starts ar 11.vietu, zaudējot uzvarētājai tikai pusminūti, deva pārliecību un arī ticību, ka šodien sprintā kvalifikāciju pārvarēt nevajadzētu būt problēmām. Baltijas vadošā distanču slēpotāja attaisnoja uz sevi liktās cerības un ļoti pārliecinoši – ar 17.laiku kvalifikācijā (+5,35 sek.) – tika izslēgšanas kārtās. Karjerā 22 gadus vecajai Patrīcijai tā jau bija sestā reize, kad bija iespēja sacensties ceturtdaļfinālā.

Eiduka ceturtdaļfinālā sacentās pirmajā braucienā, kur pretī stājās pasaules kausa posmos uzvarējušās Māja Dālkvista no Zviedrijas un Džesika Diginsa no ASV, kā  arī sprintos fināla sešiniekā tikušās Ane Apelkvista Stenseta (Norvēģija), Koleta Ridzeka (Vācija), Jasmi Jonsū (Somija), turklāt Stenseta sešiniekā bijusi daudzas reizes. Tas apņēmīgo Patrīciju nemulsināja, un viņa prata pārvarēt ceturtdaļfināla kārtu, ar 4.laiku no pirmā brauciena kā "veiksmīgai zaudētajai" tiekot pusfinālā pirmo reizi karjerā. Sākumā šķita, ka ar uzrādīto laiku varētu nepietikt, jo kvalifikācijā vairāk nekā 15 bija braukušas ātrāk, taču no pārējiem četriem braucieniem trešo un ceturto vietu ieguvējas nebija ātrākas par latvieti.

Patrīcija Eiduka savā pusfināla braucienā finišēja sestā, bet tuvu tuvākām konkurentēm, beigās izcīnot 12.vietu. Ņemot vērā arī vīriešu startus, tā ir pirmā reize pēdējo piecu gadu laikā, kad kāds no Baltijas ir pusfinālā, pēdējam to paveicot igaunim Marko Kilpam 2017.gadā.

Pirmo reizi Eidukai izdevies divas dienas pēc kārtas būt labāko divpadsmitniekā. Lieliski starti šajā sezonā Baltijas labākajai slēpotājai ļauj PK kopvērtējumā ieņemt ļoti augsto 15.vietu, bet sprintā būt starp labākajām divdesmit. U23 ieskaitē Patrīcija ir līdere.

Sprinta sacensībās dubultuzvaru svinēja Zviedrijas slēpotājas. Uzvarēja Emma Riboma, kas finālā apsteidza savu tautieti Maju Dalkvisti. Trešo vietu ieguva norvēģiete Tirila Venga. Līdz ar to pirmais trijnieks ir identisks pirms nedēļas Rukas sprintam, Emmai Ribomi svinot otro uzvaru karjerā.

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv