ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 10°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

29 • 06 • 2020

Augusta izskaņā Madonā norisināsies Pasaules kauss rollerslēpošanā

Šī gada vasarā, no 28. līdz 30. augustam, “Smeceres sils” sporta trasē  norisināsies Pasaules kauss rollerslēpošanā. Lai gan sezonas pirmais posms sākotnēji bija paredzēts Pekinā, Ķīnā, straujā vīrusa “Covid-19” izplatības dēļ, tas pārcelts uz 23.-25. oktobri, rezultātā rollerslēpošanas sezona tiks atklāta Igaunijā, savukārt otru posmu plānots aizvadīts “Smeceres sils” trasē, Madonā.

Saskaņā ar Starptautiskās slēpošanas federācijas publicēto kalendāru, pasaules rollerslēpošanas sezonu plānots atklāt Baltijas valstīs: Igaunijā un Latvijā, savukārt rudenī plānots trešo kausa posmu aizvadīt Krievijā, bet ceturto – Ķīnā. Tas lielā mērā saistīts ar vīrusa “Covid-19” straujo izplatību pasaulē, kas ieviesa korekcijas sakontēji plānotajā sacensību kalendārā.

“Lai gan šobrīd oficiāli apstiprināts sacensību kalendārs, atkarībā no tā, kāda būs situācija augustā, tas var tikt koriģēts. Jāatzīst gan, ka pašlaik Baltijas valstis: Igaunija un Lietuva, veiksmīgi ierobežojušas vīrusa izplatību, kas ļauj pasaules rollerslēpošanas sezonu atklāt mūsu platuma grādos. Proti, ja vēl ir diskusijas par to, vai sportistiem doties uz Krieviju un Ķīnu rudenī būs droši, tad lielākā daļa Eiropas valstu sportistu, ir gatavi startēt Igaunijā un Latvijā notiekošajos Pasaules kausa posmos. Protams, mēs rūpīgi sekojam pasaulē notiekošajam, tomēr, tajā pašā laikā, noris aktīvi sagatavošanās darbi, un, ir skaidrs, ka Latvija šajā sporta veidā, kas kļūst arvien populārāks kā pasaulē, tā Eiropā, ir sevi uzlikusi uz “kartes”. Svarīgi, ka Madonas pašvaldība ir ļoti pretimnākoša, un arī šī gada sarežģītajos apstākļos, ir gatava iesaistīties organizēšanā,” stāsta Mārtiņš Niklass, Starptautiskās slēpošanas federācijas rollerslēpošanas apakškomitejas vadītājs.

“Jau vairākus mēnešus gatavojamies uzņemt Pasaules kausa posmu pie mums Madonā. Šogad pasākumu kalendārs bijis daudz tukšāks, un tas ļāvis izdarīt nepieciešamos priekšdarbus. Palīgs attiecībā uz gatavošanos, mums ir pērn aizvadītais Pasaules čempionāts, kas no Starptautiskās slēpošanas federācijas puses tika atzīts kā organizatoriski veiksmīgs. Arī latviešu sportisti ir noilgojušies pēc rollerslēpošanas sacensībām, tā iemesla dēļ, 27. jūnijā plānojam aizvadīt vietējā līmeņa sacīkstes, kur plāno startēt gan jaunieši, gan tie, kas startē FIS ieskaitē,” ar turpmākajiem plāniem iepazīstina Gunārs Ikaunieks, “Smeceres sila” bāzes vadītājs.

Pašreizējā kalendāra versija paredz Pasaules kausu rollerslēpošanā sākt Igaunijā (21.-28.08.), turpināt Latvijā (28.-30.08.), bet rudenī plānots kausa posmu un Pasaules čempionāta ieskaiti junioriem aizvadīt Krievijā (17.09-20.09.) un Ķīnā (23.10.-25.10.).  

Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2006. gadā – Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau piekto Pasaules kausa posmu. Pērn trasē “Smeceres sils” aizvadīts arī gan no sportiskās, gan organizatoriskās puses veiksmīgs Pasaules čempionāts rollerslēpošanā. Tas atnesa Latvijai divas godalgas - Niks Saulītis 200 m sprinta distancē junioriem izcīnīja bronzas godalgu, savukārt Raimo Vīgants 20 km distancē ar masu startu elites konkurencē – 3. vieta.

Papildus informācija:

Gita Sauka

sabiedrisko attiecību konsultante

Mob. 28326828
e-pasts: [email protected]

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv