ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

12 • 09 • 2017

Vīgants pasaules kausa sezonu rollerslēpošanā junioriem noslēdz 2.vietā

Lieliski 2017.gada sezonu noslēdzis Latvijas vadošais junioru slēpotājs Raimo Vīgants, piedaloties tikai divos no kopumā četriem posmiem Pasaules kausā distanču slēpošanas vasaras paveidā rollerslēpošanā un ar labajiem panākumiem tajos izcīnot otro vietu kopvērtējumā 62 dalībnieku konkurencē. Tikmēr pēdējā posmā Itālijā sprintā 6.vietu ieguva Kitija Auziņa, kurai kopvērtējumā 19.vieta, bet juniorēm kopvērtējumā Patrīcija Eiduka ar ļoti labiem rezultātiem vienīgajā posmā Madonā spēja ieņemt 12.vietu, tādu pašu kā vīriešiem trijos posmos startējušais Ingmārs Briedis.

Šogad Latvijas slēpotāji pasaules kausā rollerslēpošanā izlaida pirmos divus posmus Horvātijā un Zviedrijā, iesaistoties cīņā trešajā posmā savās mājās Madonā, kā arī dažiem aizbraucot uz pēdējo ceturto posmu Itālijā. Lieliski noslēdzošo posmu iesāka Raimo Vīgants, izcīnot uzvaru junioriem 200m sprintā. Kvalifikācijā madonietis uzrādīja 4.laiku, pēc tam droši pārvarēja pirmās divas izslēgšanas tūres astotdaļfinālu un ceturtdaļfinālu, iekļūstot gaidītajā pusfinālā, kur lika trūkties kvalifikācijas uzvarētājam Matiam Armelinam no Itālijas. Arī finālā Daiņa Vuškāna audzēknis sarūgtināja mājiniekus, pārspējot pasaules kausa līderi Frančekso Beki un izcīnot otro uzvaru šajā gadā. Otrajā dienā 4,7km klasikā pret kalnu Raimo Vīgants apsteidza vairāk nekā pusi no konkurentiem un uzrādīja 9.laiku (+1:30), bet pēdējā dienā iedzīšanā Vīgants ar otro laiku pakāpās no devītās uz trešo vietu (+6 sekundes), līdz ar to šajā sezonā no sešiem startiem piecos tiekot trijniekā.

Šāda lieliska bilance ļāva 18 gadus vecajam Raimo ar iegūto 541 punktu izcīnīt pāri par sešdesmit rollerslēpotāju vidū 2.vietu kopvērtējumā junioriem, par 252 punktiem piekāpjoties divus gadus vecākajam itālim Bekim, kurš piedalījās visos četros posmos, bet par 94 punktiem apsteidzot trešo vietu ieguvušo zviedru Gabrielu Strīdu.

Sievietēm sekmīgi ceturto posmu iesāka Kitija Auziņa, kura sprintā ieguva 6.vietu. Tomēr turpinājums madonietei nebija sekmīgs, jo 4,7km klasikā tika apsteigta viena konkurente no Krievijas, bet iedzīšanā Auziņa uz starta neizgāja. Līdzīgi uz starta pēdējā dienā iedzīšanā juniorēm neizgāja Paula Bergfelde, kurai sprintā izdevās apsteigt divas konkurentes un ieņemt 13.vietu, bet 4,7km klasikā nesanāca nevienu pārspēt. Tikmēr kopvērtējumā sievietēm Kitija Auziņa ar 126 punktiem apsteidza pusi un ierindojās dalītā 19.vietā, bet ar 904 punktiem uzvarēja pasaules čempionāta fināliste un pasaules kausa posma uzvarētāja distanču slēpošanas sprintā Aļona Prohazkova no Slovākijas. Juniorēm labākā bija no 56 dalībniecēm 12.vietu ieguvusī un 227 punktus nopelnījusī Patrīcija Eiduka, kura pietika ar labajiem rezultātiem vienā posmā Madonā, tātad piedaloties tikai trijos no kopumā 12 startiem.

Vīriešiem pēdējā dienā ar uzrādīto 6.laiku iedzīšanā brīvajā stilā iepriecināja un tajā pat laikā pārsteidza Ingmārs Briedis, kuram pirmajās divās dienās parādītie rezultāti nebija lepošanās vērti. Ingmārs tāpat kā Patrīcija Eiduka kopvērtējumā ieņēma 12.vietu, bet siguldietis bija vienīgais no mūsējiem, kas piedalījās trijos posmos, tātad deviņos startos no divpadsmit.

Autors: Ivars Bācis

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv