ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 0°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

11 • 02 • 2017

O.Muižnieks un P.Eiduka kļūst par Latvijas čempioniem slēpošanas sprintā

Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkotajā Latvijas čempionāta otrajā posmā un FIS sacensībās distanču slēpošanā, kas šodien sākās Vietalvā, 1,5km sprintā brīvajā stilā vīriešiem spraigā un ļoti līdzīgā finiša spurtā abu favorītu starpā, apsteidzot Ziemeļeiropas jauniešu čempionāta bronzas medaļas ieguvēju Raimo Vīgantu no Madonas, uzvaru svinēja Eiropas vicečempions Ziemas triatlonā Oskars Muižnieks. Sievietēm pirmo reizi sprintā elitē uzvarēja Patrīcija Eiduka, kas beigās apsteidza pirmo daļu līderpozīcijās nobraukušajai pagājušā gada čempionei Ingai Paškovskai.

Tāpat kā pirmais arī otrais posms tika rīkots tajā pašā trasē Vietalvā, kur ziemīgākos apstākļos bija iespējams sagatavot labā kvalitātē trasi. Šoreiz sacensībās pulcējās pamatā pašmāju slēpotāji, jo šajā nedēļas nogalē Igaunijā norisinās nacionālais čempionāts mūsu ziemeļu kaimiņiem. Ja vīriešu konkurencē, kur startēja 37 slēpotāji, mūsējiem konkurenci sastādīja divi lietuvieši un pieci baltkrievi, tad sievietēm visas 15 dalībnieces bija no Latvijas. Šāda situācija, kad sacenšas tikai mūsējās, sākot no 2011.gada, kad Latvijas čempionāti tika sākti rīkot FIS statusā, vēl nekad nav bijusi.

Tā kā vadošais slēpotājs Indulis Bikše šajā nedēļas nogalē piedalījās Igaunijas čempionātā, cenšoties spēcīgā konkurencē nopelnīt labus FIS punktus, tad Latvijas čempionātā favorītu pulkā bija palikuši tikai divi – Raimo Vīgants un Oskars Muižnieks, kuri tad arī bija ātrākie kvalifikācijā, 18 gadus vecajam Raimo uzrādot ātrāko laiku (2:42,92) un par pussekundi apsteidzot Oskaru. Tā kā beigu daļā startējušie 2011.gada pasaules čempionāta dalībnieki sprintā talsinieks Juris Damškalns un mazsalacietis Roberts Slotiņš, uzrādot attiecīgi 4. un 5.laiku un izstumjot no piecinieka trešo un ceturto pēc reitinga baltkrievu un lietuvieti, tad tas krietni samazināja FIS punktus vīriešiem, kuriem tas pirmo reizi bija sliktāks nekā sievietēm. Vīriešiem kvalifikācijas uzvarētājs Vīgants nopelnīja vien 169 FIS punktus, bet ātrākā kvalifikācijā sievietēm Patrīcija Eiduka ieguva 162 FIS punktus.

_SKILV_0003.jpg
Raimo Vīgants un Oskars Muižnieks, Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, Vietalva.

Vīriešiem vienīgais nelielais pārsteigums bija Jura Damškalna palikšana aiz fināla sešinieka, kurā iekļuva četri mūsējie un divi baltkrievi. Kā jau to varēja sagaidīt, līdzīgi cīnījās Vīgants ar Muižnieku, uzvarētāju noskaidrojot finiša taisnē, kurā, izvēloties taisnāku trajektoriju, līderpozīcijās iebrauca Muižnieks, kuru līdz finiša līnijai jau noķēra Vīgants. Abi finišēja tik līdzīgi, ka pirmās vietas ieguvēju nācās noskaidrot ar fotofiniša palīdzību, kas parādīja par četrām sekundes simtdaļām priekšā ir „Sportlife” komandas pārstāvis no Alūksnes. Līdz ar to Oskars Muižnieks, kas ieguva zeltu sprintā Latvijas olimpiādē 2015.gadā, pirmo reizi uzvarēja Latvijas čempionātā sprintā arī elitē, bet pagājušā gada čempionam Vīgantam šādā līdzīgā cīņā šoreiz sanāca samierināties ar otro vietu, esot labākajam junioram un U18 grupas pārstāvim. Trijnieku noslēdza pasaules junioru čempionāta 48.vietas ieguvējs Siarhejs Budahovskis no Baltkrievijas, kurš aiz sevis atstāja tautieti Uadzislavu Daniļenku.

_SKILV_0013.jpg
Raimo Vīgants un Oskars Muižnieks, Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, Vietalva.

Tikmēr finālā vairs nebija spēka palicis trešajam ātrākajam kvalifikācijā Jānim Šņoriņam, kurš finālā finišēja noslēdzošajā sestajā vietā, kamēr piekto vietu ieguva un valsts čempionātā medaļu nopelnīja Slotiņš, kurš pēc četru gadu pārtraukuma, startējot biatlonā, atgriezās Latvijas čempionātā slēpošanā. Pusfinālā, cīnoties ar baltkrieviem un lietuvieti, iekļuva un attiecīgi 10. un 12.vietu ieņēma talsinieki Gints Lūsis un Kārlis Vanags. Savukārt U20 grupā labākais bija kopējā ieskaitē 16.vietu ieguvušais cēsnieks Alvis Šķēps, bet sudrabs un bronza tika daugavpilietim Pāvelam Pancerko (24.vieta) un krāslavietim Ojāram Vanagam (33.vieta), kurš pirmajā posmā bija vienīgais šajā grupā. U18 grupā tālu aiz līdera Vīganta otro un trešo vietu ieguva cēsnieks Reinis Upens un talsinieks Aksels Bresme.

Sievietēm jau pēc kvalifikācijas izkristalizējās iepriekš paredzētās trīs favorītes un pasaules čempionātam kvalificējušās, no kurām Patrīcijai Eidukai un Ingai Paškovskai tuvāk nekā iepriekš bija Anda Muižniece (SK Vietalva), kura tomēr sev ne tik ierastajā sprintā vēl nevar cīnīties ar abām ātrākajām, līdz ar to otro gadu pēc kārtas iegūstot brīvā stila sprintā bronzas medaļu, bet trešo godalgu šajā sezonā. Lai arī ātrāka kvalifikācijā gan šodien, gan arī abās FIS sacensībās Lietuvas čempionāta ietvaros janvārī bija Patrīcija, tomēr tikpat līdzvērtīgas cerības uz uzvaru saistījās ar fināla pirmajā distances daļā vadībā izvirzījušos un no konkurentēm aizmukt centušos Ingu, kuru lielākajā kāpumā tomēr apdzina un līdz beigām pārsvaru nosargāja S18 grupas pārstāve Eiduka, izcīnot jau trešo zeltu trijos startos šajā sezonā. Tikmēr otro reizi trijniekā šajā gadā iekļuva Paškovska. Jau ierastajā ceturtajā vietā sprintā atkal finišēja otrā labākā V18 grupas pārstāve Vineta Pētersone, apsteidzot divas uz pasaules čempionātu braucošās slēpotājas – krāslavieti Natāliju Kovaļovu un madonieti Kitiju Auziņu, kurām tāpat kā pērn attiecīgi 5. un 6.vieta.

Tikmēr tieši aiz fināla 7.vietā ierindojās labākā S20 grupas dalībniece Krista Razgale no CPSS, kurai tas bija pirmais starts šogad Latvijas čempionātā. Otrā un trešā vieta Paulai Bergfeldei un Katrīnai Pāvulai (abas SS „Arkādija”), kuras ieņēma attiecīgi 10. un 11.vietu kopējā ieskaitē, ierindojoties tieši aiz trešās labākās U18 grupas pārstāves un kluba biedrenes Lauras Kvāles.

Svētdien dalībnieki sacentīsies vidējā distancē ar intervāla startu klasiskajā stilā, vīriešiem veicot 15km, bet sievietē 10km, kur uzvarētāja nopelnīs 107 FIS punktus, kas būs jauns rekords kādai no trim labākajām mūsējām, kuru vidū lielākas cerības saistās ar Andu Muižnieci un Patrīciju Eiduku. Pēc 15 gadu pārtraukuma klasikā startēs sprinta uzvarētājs Oskars Muižnieks, kura veikumu šajā slēpošanas stilā ir grūti paredzēt, bet galvgalī viņam ir jabūt.

Ivars Bācis

4 Komentāri

Raimo vēl ir 17gadu jauns.
12 • 02 • 2017 / 21:49
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv