infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -4°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

30 • 01 • 2017

O.Muižniekam sudrabs Eiropas čempionātā ziemas triatlonā

Latvijas pārstāvis Oskars Muižnieks lieliski nostartējis Igaunijā notikušajā Eiropas čempionātā ziemas triatlonā (skriešana, riteņbraukšana, slēpošana), tiekot labāko trijniekā un izcīnot sudraba medaļu, kas ir pirmā Latvijai šajā sporta veidā. Rīgā dzīvojošais alūksnietis piekāpās tikai ziemas triatlonā dominējošajam krievam Pāvelam Andrejevam, kurš trīs disciplīnu kopsummā latvieti apsteidza par 39 sekundēm un kuram tas bija jau desmitais kontinenta čempiona tituls. Tikmēr Junioru konkurencē Savēlijam Suharževskim 8.vieta.

Nedēļas nogalē pazīstamajā Igaunijas slēpošanas centrā Otepē otro gadu pēc kārtas tika aizvadīts Eiropa čempionāts un vienlaikus arī Latvijas čempionāts ziemas triatlonā, kas ietver klasiskās divas disciplīnas – skriešanu un riteņbraukšanu, bet vasaras triatlona trešās disciplīnas peldēšanas vietā ir ziemai atbilstošā slēpošana. Ja vasarā sāk ar peldēšanu un beidz ar skriešanu, tad ziemā skriešana ir vispirms, bet pašās beigās norisinās slēpošana, kamēr riteņbraukšana paliek pa vidu. Elites grupā vīriešiem vispirms bija jāskrien 6km, tad 14km jānobrauc uz riteņa un beigās 8,1km jānoslēpo.

Ziemas triatlons atšķirībā no vasaras triatlona nav Olimpiskais sporta veids, līdz ar to arī dalībnieku skaits ziemā ir mazāks. Elites grupa vīriešiem uz starta izgāja 19 dalībnieki no 8 valstīm. Galvenais favorīts bija vairākkārtējais pasaules un Eiropas čempions Pāvels Andrejevs, bet uz medaļām pretendēja Krievijas, Norvēģijas un Itālijas pārstāvji, kā arī Latvijas čempionātos slēpošanā, biatlonā un kalnu riteņbraukšanā MTB medaļas izcīnījušais Oskars Muižnieks. Rīgā par fizioterapeitu strādājošajam vispusīgajam sportistam Ziemas triatlonā tās bija tikai otrās sacensības karjerā, jo pirms tam bija startējis tikai Eiropas kausā pirms trim gadiem Siguldā, kur ieņēma 7.vietu, piedzīvojot kritienu un riteņa rāmja plīsumu, kas patraucēja ieņemt augstāku vietu. Jau toreiz viņš parādīja, ka ir konkurētspējīgs, un, tā kā šobrīd ir labākā formā nekā 2014.gadā, tad viņam bija labas iespējas pacīnīties par godalgoto vietu, kaut arī plašākai publikai ziemas triatlona aprindās viņš ir nepazīstams, iegūstot “melnā zirdziņa” iesauku. Arī Eiropas triatlona savienības (ETU) speciālistu sagatavotajā dalībnieku sasniegumu sarakstā vienīgajam, kam nebija nekas pierakstīts, bija mūsu sportists. Taču labi, ka Eiropas čempionātu kopā ar pazīstamo igauni Margusu Aderu komentēja arī vairāku sporta veidu komentētājs no Latvijas, līdz ar to klātesošie nepalika neziņā par Muižnieka sasniegumiem.

Taču ar savu sniegumu vislabāk par sevi lika manīt pats Oskars Muižnieks. Skriešanā, kur par neierašanos uz iepriekšējā dienā notikušo oficiālo sanāksmi viņam nācās izciest desmit sekunžu sodu, viņš kopā ar pagājušā gada pasaules čempionu U23 grupā Romānu Vasinu no Krievijas un 2016.gada pasaules čempionāta 5.vietas ieguvēju Eivindu Bjerksetu no Norvēģijas atskrēja 5.-7.vietā, no līderu grupiņas atpaliekot 20 sekundes. Kā viens no labākajiem Latvijas MTB braucējiem Oskars kopā ar norvēģi drīz vien noķēra līderu kvartetu, izveidojot sešu sportistu līderu grupu. Taču pēdējos kilometros riteņbraukšanā vadībā palika vairs tikai četri sportisti – Muižnieks ar diviem krieviem un norvēģi, kuri tad vienkopus devās tranzīta zonā pirms pēdējās disciplīnas.

Taču slēpošanu viņi neuzsāka kopā, jo, izmantojot lielo pieredzi, pareizi savu riteņbraukšanas inventāru novietoja un kā līderis slēpošanā devās Andrejevs. Oskars, skrienot atpakaļ, lai saskaņā ar noteikumiem pareizi novietotu pēc riteņbraukšanas nolikto ķiveri un lai nedabūtu sodu, pazaudēja aptuveni 20-25 sekundēm. Līdzīgi gadījās arī norvēģim, tādējādi slēpošanu Muižniekam nācās uzsākt kā trešajam, dzenoties pakaļ abiem Krievijas pārstāvjiem. Pirms divām nedēļām Latvijas čempionātā Oskars jau parādīja, ka ir labā formā, no mūsējiem 10km slidsolī piekāpjoties tikai Indulim Bikšem, un to demonstrēja arī Otepē, atspēlējot 25 sekunžu deficītu un otrajā aplī, kad bija noslēpoti 5km, noķerot 2014.gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju Dmitriju Bregedu. Tikmēr līderis Andrejevs nebija īsti sasniedzams, jo bija palielinājis pārsvaru līdz pusminūtei.

Pēdējā aplī O.Muižnieks, cīnoties ar krampjiem kājās, tomēr spēja par 19 sekundēm apsteigt Bregedu un finišēt otrais 39 sekundes aiz Andrejeva, atnesot Latvijai pirmo medaļu kādā no Ziemas triatlona čempionātiem. Tā kā visi spēcīgākie ziemas triatlonisti ir no Eiropas un šogad pasaules čempionāts nenotiks, tad var neoficiāli uzskatīt, ka “Sportlife” komandu pārstāvošais Oskars Muižnieks ir arī otrs labākais pasaulē.

Junioros pirmajās divās disciplīnās skriešanā un riteņbraukšanā labu sniegumu demonstrēja Savēlijs Suharževskis, kurš turējās līderu grupiņā, kas sastāvēja vēl no pieciem citiem sportistiem, kuri pārstāvēja Krieviju, Itāliju un Igauniju.  Līdzīgi kā Oskaram arī Savēlijam maiņā no riteņbraukšanas uz slēpošanu sanāca zaudēt vairāk kā citiem konkurentiem, turklāt šoziem viņš uz slēpēm bijis pavisam maz, kas atspoguļojās arī Otepes slēpošanas trasē, kur viņš uzrādīja 11.laiku, kas vasarā Eiropas kausa posmā Rīgā 6.vietu ieguvušo valmierieti atmeta uz 8.vietu kopvērtējumā, uzvarētajam Aleksandram Vasiļjevam zaudējot divas ar pusi minūtes. Desmitnieku 14 dalībnieku vidū noslēdza Mārcis Pīnups, kurš bija par 2:21 lēnāks nekā Savēlijs.

Vecuma grupās un stafetēs latvieši izcīnīja vairākas godalgotas vietas. Pie uzvarām tika LČ pirmā posma 2.vietas ieguvējs Mārtiņš Lukstiņš (40-44 g. grupā), godalgoto vietu ieguvēja LČ MTB Ingrīda Šmite (45-49 g. grupā), Alvis Krilovskis (45-49 g. grupā), Ineta Aulika (55-59 g. grupā), Latvijas čempionātos slēpošanā savā vecuma grupā uzavarējušais Andris Dainis (65-69 g.). Tikmēr otro vietu ieguva Edgars Kokorēvičs, bet trešo Oskars Cimmermanis (abi 30-34 g.), trešo vietu Andris Laganovksis un Monika Lemese.

Tikmēr stafetēs, kur uzvaru svinēja igauņi, kuriem skriešanā startēja valsts rekordists vidējās distancēs Andi Nots, bet slēpošanā Turīnas un Vankūveras Olimpisko spēļu dalībnieks biatlonā Prīts Viks, labākā no mūsējiem bija otro vietu ieguvusī komanda ar Uldi Briedi skriešanā, Kistapu Kanceru riteņbraukšanā un pasaules čempionu motosportā un labus rezultātus Latvijas čempionātā slēpošanā uzrādošo Kasparu Stupeli pēdējā posmā, kurā viņš uzrādīja ātrāko laiku no visiem slēpošanā. 

Eiropas čempionāta komentētājs
Ivars Bācis

news_2354.jpg

16422657_235265086922349_838279501117400627_o.jpg

16300349_235265336922324_3883413589601225524_o.jpg

Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv