infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

12 • 01 • 2016

Slēpotāji Krampes godalgotajās vietās “Swedbank” kausa 1.posmā Igaunijā

SS “Arkādija” audzēkņi Bruno un Samanta Krampes ar godalgotajām vietām sākuši lielāko un spēcīgāko jauniešu un junioru distanču slēpošanas seriālu Igaunijā ”Swedbank kauss”. Pirmajā posmā, kas norisinājās Albu, Samanta izcīnīja 2.vietu 25 dalībnieču vidū 1,5km distancē klasiskajā stilā, bet Bruno bija trešais 27 dalībnieku konkurencē 3km distancē. Abi piedalījās 2003.gada dzimušo grupā.

 Katru sezonu Igaunijā norisinās vairāku posmu distanču slēpošanas seriāls “Swedbank kauss”, kurās piedalās visi spēcīgākie Igaunijas slēpotāji jauniešu un junioru grupās. Tāpēc arī svētdien Madonā FIS sacensībās un Lietuvas čempionātā nepiedalījās pirmajās divās dienās uzvaru un godalgotās vietas izcīnījušās igaunietes Seila Pēka un Pireta Parnika. “Swedbank” pirmajam posmam vajadzēja notikt jau decembra beigās, taču tā kā tajā laikā vēl nebija ne sniega, ne aukstuma, tad sacensības tika pārceltas uz 10.janvāri un norisinājās Albu blakus esošajā “Valgehobusemae” slēpošanas un sporta centrā.

Ar ziemeļu kaimiņiem sacensties dodas arī daži Latvijas slēpotāji, tikai šoreiz tie bija divi – rīdzinieki Bruno un Samanta Krampes, kuri pēdējās divas sezonas ir bijuši vadošie U12 grupas slēpotāji Latvijā un kuri ieguvuši vairākas godalgas “Swedbank kausa” posmos, ieskaitot arī uzvaras. Šoreiz viņiem nepievienojās vēl viens bieži Igaunijā startējošais spēcīgais arkādietis no šīs pašas grupas.

Pirmajā posmā dalībnieki sacentās vidēja garuma distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu. Meitenēm S13 grupā bija jāveic pusotrs kilometrs, kuru zem piecām minūtēm spēja noslēpot divas dalībnieces – Samanta Krampe un viņas iepriekšējo gadu sīvākā Laura Lēna. Samanta uzrādīja laiku 4:53,1 un tikai par 3,9 sekundēm piekāpās Laurai, izcīnot otro vietu. Igauņu Laura parasti Samantu apsteidz klasiskajā stilā, bet brīvajā stilā virsroku ir ņēmusi mūsu slēpotāja.

Puišiem šajā pašā vecumā bija jāveic divreiz garāka distance – 3km. Konkurentiem nekādas cerības neatstāja igauņu “Kaspars” – Kaspers Lē, kurš ir augumā krietni lielāks par saviem konkurentiem un kurš vienīgais distanci veica zem 9 minūtēm – 8:46,7, tuvāko kongruentu apsteidzot par 53 sekundēm. Minūti un četras sekundes lēnāk par uzvarētāju noslēpoja Bruno Krampe, kas viņam deva trešo vietu, par 8 sekundēm apsteidzot 4.vietā palikušo igauni.

Jauniešu U18 grupā Latvijā bieži startējošā igauniete Stīne Līsa Trū, kura pērn Priekuļos FIS sacensībās brīvajā stilā bija otrā aiz Diānas Rasimovičiutes-Brices,  piekāpās citai spēcīgai igauņu jaunietei Mariellai Pullesai, kura savukārt 2014.gadā janvārī Priekuļos bija 7.vieta, bet krietni priekšā visām Latvijas pārstāvēm. Tikmēr juniorēm uzvarēja Andrusa Vērpalu meita Anete, aiz sevis atstājot Madonas sprinta uzvarētāju un otrās vietas ieguvēju klasiskā stila distancē Seilu Pēku, bet junioriem nepārspēts palika Kārels Korge, kurš 2015.gadā pasaules junioru čempionātā ar iegūto 13.vietu bija labākais no Baltijas valstīm 10km brīvajā stilā.

Šajā nedēļas nogalē Priekuļos būs Latvijas čempionāts visām vecuma grupām, taču visticamāk igauņu jauniešus mēs tur neredzēsim, ja nu vienīgi svētdien, jo sestdien, 16.janvārī, ir “Swedbank kausa” 2.posms.

Ivars Bācis

Slēpotāji Kampes godalgotajās vietās “Swedbank” kausa 1.posmā Igaunijā

7 Komentāri

Visi uz Igauniju ,jo stiprie igauni bus Priekulos

12 • 01 • 2016 / 17:00
Rigas domes sporta portāls
12 • 01 • 2016 / 17:13
Jā mūsu darboņiem tā ir parasta prakse, LČ posmus salikt vienā laikā ar SWEDBANK kausa sacensībām. Tādejādi igauņi nevar atbraukt pie mums un mēs pie viņiem.

12 • 01 • 2016 / 23:47
Taisnības labad jāsaka,ka pagājušo gadu neviens Swedbank posms nesakrita ar LČ...
džastiis
13 • 01 • 2016 / 08:42
Un igauņu bija maz pie mums. Tagad sakrīt un igauņu ir vairāk.

13 • 01 • 2016 / 08:59
Tas viss saistīts ar sniega trūkumu, Igaunijā ir mazāk sniega nekā pie mums.
Šogad arī sākotnēji bija salikts tā lai mači nepārklātos.
Estipois
14 • 01 • 2016 / 10:35
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv