ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 22°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

18 • 02 • 2016

Patrīcija Eiduka iegūst 21.vietu JZOS Lillehammerē, Vīgants tikai 31.vietā [papildināts]

Norvēģijas pilsētā Lillehammerē notiekošajās Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs lieliski nostartējusi Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura, būdama viena no visjaunākajām, 39 dalībnieču konkurencē 5km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu izcīnīja 21.vietu, apsteidzot vienīgo Norvēģijas pārstāvi un arī sudraba medaļas ieguvēju sprintā no Krievijas. Uzvaru izcīnīja krieviete Maija Jakuņina, kas Latvijas slēpotāju apsteidza par 1:24,6. Tikmēr jauniešiem 10km distancē negaidīti ārpus trīsdesmitnieka palika Raimo Vīgants, kurš ierindojās 31.vietā un uzvarētājam Magnusam Kimam no Korejas zaudēja trīs ar pusi minūtes.

Šodien Lillehammerē Raimo Vīgants un Patrīcija Eiduka piedalījās savā trešajā un tai pat laikā arī noslēdzošajā startā Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs, jo piektdien stafetē viņi nepiedalīsies. Pēdējā individuālajā disciplīnā vidējā distancē ar intervālu startu tika gaidīts, ka mūsējie sasniegs savu augstāko vietu šajās sacensībās. Tas notika, bet diemžēl tikai daļēji, jo abiem tas nebija pa spēkam, un savu labāko vietu šajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs ieguva Patrīcija Eiduka, bet Raimo Vīgants, no kura gaidīja visaugstāko rezultātu, diemžēl nebija labā formā un palika 31.vietā. 

Dalībniekus saraksts tika veidots pēc FIS punktu reitinga, sākumā startējot tiem, kam tas ir sliktāks, bet beigās distancē dodoties labāko reitingu īpašniekiem. Tā kā Patrīcija šosezon distanču slēpošanas sacensībās nebija startējusi, tad viņas reitings bija krities (247 FIS punkti), un Aizkraukles SS pārstāvei distancē bija jādodas neizdevīgā pozīcijā – ar otro starta numuru. Tai pat laikā it kā eksotisku slēpošanas valstu (Turcija, Spānija, Andora) pārstāvēm starta numuri bija otrā desmita beigās, jo viņu reitings svārstījās no 150-160 FIS punktiem. Taču tas nebūt nenozīmēja, ka mūsu pārstāve varēs apsteigt tikai kādas divas vai trīs slēpotājas, jo, piemēram, iepriekšminēto triju valstu pārstāves pārsvarā labus punktus priekš sava vecuma ir ieguvušas tā saucamajās “punktu pelnīšanas” sacensībās, un viņu reitings neatspoguļo reālo varējumu, tāpat kā Patrīcijas 247 FIS punkti ir daudz sliktāks rādītājs nekā viņas patiesais varējums. Arī pāris reizes Latvijas sacensībās redzētā serbiete Anja Iliča, kura startēja ar 11.nunmuru, nevajadzēja būt nekādai konkurentei divus gadus jaunākajai Kokneses novadā dzīvojošajai mūsu slēpotājai, jo serbiete janvāra sākumā Madonā FIS sacensībās parādīja, ka nav neko progresējusi, jo daudz zaudēja mūsu pieaugušo grupas slēpotājām.

Patrīcija sāka samērā ātrā tempā un pie vienīgās kontrolatzīmes 2,9km uzrādīja 20.laiku (+48,1 sekunde). Pēdējos divos kilometros mūsu 16 gadus vecās slēpotājas temps nedaudz kritās, palaižot dažas slēpotājas priekšā, ieskaitot beigās 18.vietā ierindojušos igaunieti Stīnu Līsu Trū, bet arī apsteidzot dažas, kuru vidū bija arī vienīgā norvēģiete, tomēr neizdevās saglabāt vietu divdesmitniekā, iegūstot 21.vietu (+1:24,6). Patrīcijas ļoti labo rezultātu pasvītro ne tikai Norvēģijas pārstāves apsteigšana, bet arī sudraba medaļas ieguvējas sprintā krievietes Petrovas, kā arī tādu slēpošanā zināmu valstu kā Vācijas, Ukrainas, Austrijas, Polijas pārstāvju atstāšana aiz muguras. Līdz ar to Patrīcija atkārtoja Raimo Vīganta sprintā sasniegto un ar uzviju piepildīja novēlēto iekļaušanos sava Vārda dienas skaitlī.  Viņas iegūtie 158 FIS punkti, ir visaugstvērtīgākais līdz šim karjerā uzrādītais rezultāts, kaut arī punkti ziņā tie ir otri labākie punkti. Interesanti, ka Patrīcijas vietu līkne izskatās šādi – 37.vieta skikrosā (ja ne kritiens, tad vairākas vietas augstāk noteikti ierindotos), 30.vieta sprintā un 21.ieta 5km distancē. Ar katru startu sanāk vairāku vietu kāpums (ar humoru šajā sakarā var piebilst, ka žēl, ka nav ceturtā starta, tad, ievērojot iepriekšējo ļoti pozitīvo tendenci, varētu sanākt vieta desmitniekā – aut.piez.).

Raimo Vīgantam gan bija krietni vēlāk jāstartē – ar 30.numuru, kas deva iespējas salīdzināt savus laikus ar labākajām no iepriekš startējušajiem. Taču tas šoreiz neko īpaši nedeva. Jau pie pirmās kontrolatzīmes 2,9km bija skaidrs, ka nebūs Raimo diena, jo uz to brīdi viņš atradās 33.vietā, līderim zaudējot 1:09, bet līdz divdesmitniekam pietrūka pāri par 20 sekundēm. Arī treneris Dainis Vuškāns atzina, ka Raimo nav izskatījies “svaigs”. Tobrīd madonietim priekšā bija gan lietuvietis, gan igaunis. Turpinājumā Raimo mainījās ar vietām ar Roku Vaitkum, beigās lietuvieti principiālā cīņā apsteidzot par 1 sekundi, bet igaunis Karels Karri tā arī noturējās priekšā par 17 sekundēm (29.vieta). Raimo 10km distanci veica 26:35,9, no uzvarētāja atpaliekot 3:31 un nopelnot 180 FIS punktus. Zīmīgi, ka FIS sacensībās Latvijā (Madonā un Priekuļos) Raimo Vīgants abus kaimiņvalstu pārstāvjus brīvā stila distancē bija pārspējis par pusminūti.

Mūsu slēpotāja tik daudz laika zaudēšana labākajam ir saistīta gan ar paša mūsu slēpotāja nenostartēšanu savās spēju robežās, gan arī uzvarētāja Magnusa Kima varenais veikums, pat trešās vietas ieguvēju no Krievijas apsteidzot par 54,5 sekundēm, bet 9.vietā ierindojušais francūzis atpalika jau vairāk nekā divas minūtes. Vienīgi sudraba godalgas ieguvējs mājinieks Vebjorns Hegdals zaudēja cienīgi – 16 sekundes.

Līdz ar to pirmajā dienā skikrosā iegūtā 20.vieta tad arī palika augstākā gan Raimo, gan Latvijas pārstāvjiem kopumā JZOS Lillehammerē. Un patiesībā tas nav slikti, kaut arī bija gaidīts vairāk. Tikmēr biatlonistiem nevienā no startiem Lillehammerē 50 dalībnieku konkurencē diemžēl neizdevās tikt pat četrdesmitniekā, Ernestam Loktevam ar 41.vietu iedzīšanā uzrādot labāko rezultātu no Latvijas pārstāvjiem biatlonā.

Ivars Bācis

Raksts papildināts 18.02.2016 plkst. 20:57 (EET)

B43O8460

4 Komentāri

Ivaram kārtējais slēpošanas apskata šedevrs izdevies. Raimo un Patrīcija malači. Ļoti jācer ka tik ātri nepazudīs no slēpošanas skatuves.
Mārtiņš
21 • 02 • 2016 / 16:38
Kapēc netiek rakstīts par PJČ nekas?

22 • 02 • 2016 / 12:15
Kad sniegs būs, tad rakstīs :)

22 • 02 • 2016 / 15:06
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv