ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -0°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

14 • 01 • 2016

Rīt sākas "S!–Fischer" ziemas skolēnu čempionāts slēpošanā

Saistītā informācija

Piektdien, 15.janvārī, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā, Puķu iela 4, ar sprinta sacensībām sāksies otrā sezona vairāku posmu distanču slēpošanas seriāls "S!–Fischer" ziemas skolēnu čempionāts”. Rīt dalībnieki sacentīsies supersprintā 200m ar intervālu startu brīvajā stilā. Sacensību sākums plkst. 11.00. Daļai no dalībnieku sanāks iesildīšanās pirms Latvijas čempionāta pirmā posma, kas norisināsies sestdien un svētdien Priekuļu Slēpošanas un biatlona kompleksā.

Pagājušā gadā janvāra vidū tika aizsākta jauna tradīcija, organizējot distanču slēpošanas sacensības starp vispārizglītojošām skolām. Tas nozīmē, ka piedalīties var tikai skolēni, kas sadalīti piecās dažādās vecuma grupās katram dzimumam, sākot ar 3. un 4.klasēm jeb 9 un 10 gadus veciem dalībniekiem jaunākajā S/V10 grupā (2005./2006.g.) un beidzot  ar 11. un 12.klasēm jeb 17 un 18 gadus veciem dalībniekiem (par vienu vairāk, ja dzimšanas dienas ir gada pašā sākumā) S/V 18 grupā (1997./19998.g.). Pagājušā gadā "S!–Fischer" ziemas skolēnu čempionāts distanču slēpošanā izpelnījās lielu atsaucību, atsevišķos posmos pulcējot ap 250 slēpotgribētājiem, kas pārstāvēja vairāk nekā divdesmit skolu komandas. Viskuplāk pārstāvētas bija Siguldas, Madonas, Rīgas, Daugavpils, Talsu, Cēsu, Carnikavas, Priekuļu novada skolas, un noteikti tā būs arī šogad, taču gan jau šīm minētajām piepulcēsies arī citas, kuras būs kuplāk pārstāvētas nekā iepriekš.

Tāpat kā pērn arī šogad "S!–Fischer" ziemas čempionātā slēpošanā skolu komandām paredzēti četri posmi, katrā no tiem veicot dažāda garuma distances dažādos slēpošanas stilos, tātad ietverot gan tradicionālo klasisko stilu, gan arī pēdējos gados iecienītāko brīvo stilu jeb slidsoli. Arī otrā sezona sāksies ar supersprintu 200m, kas būs vienīgās sprinta sacensības, jo pārējos trīs posmos būs distances, kas pašiem mazākajiem būs zem kilometra, bet lielākajiem 4,8km. Rīt 200m supersprintu jaunākās S un V10 grupas pārstāvji veiks klasiskajā solī, bet pārējo grupu dalībnieki sprintos brīvajā stilā.

Katra posma katras grupas 1.–3. vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām un sponsoru balvām. Kopvērtējuma grupu uzvarētāji 1. – 3. vietu ieguvēji saņem kausus, diplomus, 4. – 6. vietu ieguvēji - diplomus. Skolu kopvērtējumā 1. vieta saņem dāvanu karti 1500.00 EUR apmērā FISCHER slēpošanas inventāra iegādei, 2. un 3. vietas – 10 FISCHER balvas. Rezultātus komandām skolu kopvērtējumā tiek rēķināti, ņemot vērā četru grupu labāko rezultātu summu, ko sastāda divi labākie rezultāti katrā vecuma grupā. Veiksmīgus startus jaunajiem slēpotājiem!

Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv