ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

14 • 01 • 2016

A.Rehemā un citi spēcīgi igauņu slēpotāji LČ 1.posmā Priekuļos

Šo sestdien un svētdien, 16. un 17.janvārī, Priekuļu Slēpošanas un biatlona kompleksā norisināsies Latvijas Slēpošanas savienības rīkotais Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā, kas jau sesto gadu pēc kārtas būs Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statusā un pulcēs dalībniekus arī no citām valstīm. Dalību pieteikuši spēcīgi Igaunijas slēpotāji ar pasaules čempionāta 7.vietas ieguvēju Aivaru Rehemā priekšgalā. Kopumā visās vecuma grupās startēs vairāk nekā 300 slēpotāju no četrām valstīm, ieskaitot arī tālo Brazīliju. Sacensību programmā ir ierastā vidējā distance ar intervāla startu gan klasiskajā stilā, gan brīvajā stilā.

 Jau par tradīciju ir kļuvis tas, ka janvāra vidū Priekuļos ar Latvijas čempionāta pirmo posmu tiek atklāta distanču slēpošanas sacensību sezona Latvijā. Arī šogad pirmais posms būs šajā pazīstamajā Vidzemes slēpošanas centrā, un sesto reizi pēc kārtas FIS statusā.  Pagājušā gadā Latvijas čempionāts Priekuļos bija labvēlīgs mūsu slēpotājiem, it īpaši meitenēm, kuras, pateicoties pretim nākošajai FIS sistēmai, ieguva ļoti labus FIS punktus. Taču šogad būs stiprāka konkurence, jo labu sastāvu ar vairākiem pasaules kausa posmu regulārajiem dalībniekiem atvedīs Igaunijas komanda. No viņiem pazīstamākais un Latvijas līdzjutējiem labāk zināmais ir 33 gadus vecais Aivars Rehemā, kurš, kaut arī nav sasniedzis tādus panākumus kā viņa A.Vērpalu un J.Mae, tomēr kļuva par izlases līderi, kad aktīvās gaitas beidza abi titulētie priekšteči. Pasaules Kausa posmos viņš ir bijis 4.vietā, bet divi augstākie panākumi Rehemā ir 7.vieta pasaules čempionātā 15km slidsolī 2013.gadā un 8.vieta stafetē Olimpiskajās spēlēs 2006.gadā Turīnā. 

Vēl no spēcīgajiem igauņiem atbrauks 2013.gada pasaules čempionāta 25.vietas ieguvēja sprintā Trīne Ojaste, kā arī nupat “Tour de ski” kopvērtējumā 49.vietu ieguvušais Karels Tammjarvs, kurš pirms dažiem gadiem izcīnīja 5.vietu pasaules čempionātā U23 grupā sprintā un arī 15km distancē. Karels ņems līdzi savu māsu Kati, kura pasaules čempionātos junioriem vairākas reizes ir iekļuvusi labāko divdesmitniekā. Varēsim vērot arī savstarpējo cīņu starp pagājušā gada Igaunijas un Latvijas labākajiem junioriem – Karelu Korgi un Induli Bikši, kuri abi pērn pārsteidza pasaules čempionātā junioriem, iegūstot attiecīgi 13. un 17.vietu 10km slidsolī. Tāpat varēsim redzēt arī olimpiskā un pasaules čempiona Andrusa Vērpalu abas atvases – 21 gadus veco Adreasu un 19 gadus veco Aneti, kuri abi ir vieni no vadošajiem junioriem savā valstī.

Kā parasti pirmajā dienā slēpotāji sacenšas klasiskajā stilā, bet svētdien ir paredzēts slidsolis. FIS grupām sievietēm abas dienas jāveic 5km, bet vīriešiem 10km. Pārējām jauniešu grupām būs salīdzinoši īsas distances no 1-2,5km, bet senioru grupām uz pusi īsākas nekā FIS, tātad 5km vīriešiem un 2,5km sievietēm. Svētdien būs viskuplākais daļinieku pulks, jo tad paredzēts iecienītais stils – slidsolis. Būs gaidāmas interesantas un arī principiālas cīņas pašmāju dalībnieku vidū, jo pagājušā gada labākā statuss būs jāaizstāv alūksnietim Oskaram Muižniekam, kurš bija labākais pagājušo nedēļas nogali FIS sacensībās un Lietuvas čempionātā Madonā. Labāku rezultātu nekā pirms nedēļas varētu parādīt U18 grupas pārstāvis un rollerslēpošanas pasaules kausa posma sprintā uzvarētājs Raimo Vīgants. Mūsējām dāmām bez igaunietēm konkurenci sastādīs pirms nedēļas FIS sacensībās Madonā slidsoļa distancē uzvarējusī lietuviete Marija Kaznačenko, kura šosezon no biatlona pārgājusi uz slēpošanu. Starp citu, pagājušajā gadā Priekuļos FIS 5km slidsolī uzvarēja cita, krietni pazīstamāka lietuviete – Diāna Rasimovičiute-Brice. Kaut arī par augstām vietām necīnīsies, tomēr Latvijas sacensību augsto kvalitāti un viesmīlību ir iecienījusi brazīliete Leila Mostaso, kura startēja arī pērn. Starp citu, tas jau būs piektais gads, kad Priekuļos piedalīsies kāds no šī gada vasaras Olimpisko spēļu mājvietas.

Ivars Bācis

Aivar Rehemaa
Aivar Rehemaa (Foto: Nordic Focus)


5 Komentāri

Rīgas domes sporta lapa
15 • 01 • 2016 / 12:15
būs piz..c mūsu slēptājiem..
ministru prezidents
15 • 01 • 2016 / 13:47
būs vai nebūs kāda tur liela nozīme

15 • 01 • 2016 / 23:32
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv