ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

25 • 07 • 2015

Indulis Bikše 4.vietā pasaules kausā junioriem prologā klasiskajā stilā [papildināts]

Madonā Pasaules kausā rollerslēpošanā 7,5km prologā klasiskajā stilā ar intervāla startu junioriem šā gada pasaules junioru čempionāta 17.vietas ieguvējs Indulis Bikše izcīnīja ceturto vietu, finišējot aiz trim zviedriem, bet vakardienas uzvarētājs sprintā Raimo Vīgants noslēdza desmitnieku. Juniorēm Kitija Auziņa 5km uzrādīja 7.rezultātu, bet pieaugušajiem Arvis Liepiņš ierindojās 21.vietā, uzvarētājam Robinam Norumam no Zviedrijas zaudējot 1:09.

Sestdien otrajā dienā Pasaules kausā rollerslēpošanā dalībnieki bija pārcēlušies no Madonas centra uz Smecersila trasi, sacenšoties prologā klasiskajā stilā ar intervāla startu. Visiem dalībniekiem tika izlozes kārtībā tika izdalīti vienādi klasiskā stila rolleri no SKI GO. Vīriešiem noasfaltētais rollerslēpošanai paredzētais 2,5km aplis bija jāveic trīs reizes (7,5km), bet sievietes brauca par vienu apli mazāk, kopā veicot 5km.

Klasiskā stila distancē augstas vietas tika gaidītas junioru konkurencē no abiem madoniešiem Induļa Bikšes un Raimo Vīganta. Atšķirībā no sprinta distancē spēcīgāks ir Indulis, ko viņš arī apliecināja ar iegūto 4.vietu, distanci veicot 17:21,7 un uzvarētājam zaudējot 47,6 sekundes. Raimo nobrauca par 19 sekundēm lēnāk  nekā 4 gadus vecākais Indulis un 21 dalībnieka vidū uzrādīja desmito laiku. Neskatoties uz uzvaru piektdien, bija skaidrs, ka Raimo prologā nebūs tik tuvu labākajiem, jo distancē lielāku lomu šajā vecumā nospēlē gadu atšķirība, tāpēc 16 gadus jaunā madonieša desmitā vieta cīņā ar trīs un četrus gadus vecākiem konkurentiem vērtējams arī kā labs rezultāts. Visu goda pjedestālu aizņēma zviedri, labākais no kuriem bija Markus Fredriksons.

Vīriešiem pieaugušo grupā startēja 30 dalībnieki. Bija gaidīts, ka Arvis Liepiņš iegūs labāku vietu nekā piektdien sprintā, taču prologā dalībnieku pulku papildināja vairāki labi slēpotāji no Ukrainas un Baltkrievijas, no kuriem pazīstamākais bija trīs reizes pasaules čempionātos ziemā sešiniekā iekļuvušais baltkrievs Sergejs Dolidovičs. Arvis no uzvarētājs Robina Noruma neatpalika daudz - tikai 1:09 – taču divdesmitniekā nesanāca iekļūt, un madonietis tāpat kā sprintā ieņēma 21.vietu. Krietni ātrāks bija lietuvietis Modestas Vaičulis, kurš pēc 5km turējās sešiniekā, bet pēdējā aplī palaida dažus konkurentus priekšā un ieņēma 10.vietu (+26 sekundes) tieši aiz Dolidoviča. Ingmars Briedis uzrādīja 25.laiku (+2:22), bet Ivo Caune palika trīsdesmitais (+3:43). Vēl vienu godalgotu vietu nodrošināja trešo vietu ieguvušais Oskars Persons, bet pa vidu zviedriem otrajā vietā ierindojās Antons Šatagins.

Sievietēm 5km, kur startēja 14 sportistes, otro dienu pēc kārtas pārliecinoši pirmā finišēja zviedriete Lina Somskara, kas distanci veica 11:58,1 un par 22,9 sekundēm apsteidza baltkrievieti Jūliju Tihonovu, bet otro dienu pēc kārtas trešā bija Valencina Kaminskaja (Baltkrievija), kura no uzvarētājas atpalika 28,9 sekundes. Atkal viena aiz otras ierindojās abas Latvijas pārstāves Anda Muižniece un Inga Paškovska, kurām attiecīgi 13.vieta (+1:44) un 14.vieta (+2:11). Kaut mūsējās bija pēdējās vietās, tomēr  nostartēja viņas tīri pieklājīgi, jo jāņem vērā, ka tas ir pasaules kausa posms un vāju dalībnieču tajā nepiedalās.

Juniorēm 5km 13 dalībnieču konkurencē Zviedrijai vēl vienu uzvaru nodrošināja Sandra Ulsone, kas distanci veica 12:32,6 un kas bija pamatīgi priekšā pārējām konkurentēm, otrās vietu ieguvēju, savu tautieti Matildu Bjornu apsteidzot par 47 sekundēm, bet trijnieku noslēdza Jeļizaveta Burceva no Krievijas (+52 sekundes). No Latvijas pārstāvēm atkal labākā bija Kitija Auziņa (+1:34), ierindojoties 7.vietā un vēlreiz 8.vietā atstājot Ievu Pūci (+2:08).

Šodien noslēdzošā trešā diena Pasaules kausā, kad dalībnieki sacentīsies iedzīšanā brīvajā stilā, distancē dodoties pēc prologā klasiskajā stilā rezultātiem. 

Ivars Bācis

Papildināts viss raksts 26.07.2015 plkst. 07:53

 

3 Komentāri

Skaistiiii :)

26 • 07 • 2015 / 11:24
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv