ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

15 • 02 • 2015

Igaunis un kanādieši labākie sprintā Vietalvā Latvijas čempionātā

Saistītā informācija

Sestdien Vietalvā Latvijas Slēpošanas savienības rīkotajā Latvijas čempionāta otrajā posmā distanču slēpošanā, kas vienlaicīgi bija arī FIS sacensības, 1,5km sprintā klasiskajā stilā vīriešiem 31 dalībnieka konkurencē uzvarēja igauņu juniors Tomass Kollo, aiz sevis atstājot divus kanādiešus, bet dāmām Kanādas pārstāves aizņēma visu godalgoto trijnieku ar Alisoni Māršalu priekšgalā. Labākie no Latvijas pārstāvjiem bija Jānis Paipals un Anda Muižniece, kuri ieņēma 4.vietas, Andai kvalifikācijā nopelnot savus rekordpunktus – 117 FIS punkti.

Vīriešiem uz starta izgāja 31 dalībnieks no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunija un Kanādas. Līdz ar to kvalifikācijā uz ceturtdaļfināla trīsdesmitnieku netika tikai viens dalībnieks. Pirmās trīs vietas kvalifikācijā ieņēma kanādieši un igauņi, bet aiz viņiem ceturto laiku uzrādīja labākais Latvijas pārstāvis Aigars Kalnups, kurš 1,5km veica 3:22,75 un no līdera Endija Šildsa (Kanāda) atpalika 5,14 sekundes, nopelnot 125 FIS punktus, bet vēl 0,85 sekundes lēnāks bija piektā rezultāta uzrādītājs Arvis Liepiņš. Sešinieku noslēdza junioru čempionātā izcēlušais Indulis Bikše (ceturtdaļfinālā uz starta neizgāja – aut.piez.), bet viņš no Liepiņa atpalika jau 4,7 sekundes. Ar treniņa slēpēm braukušais Jānis Paipals bija septītais, it kā stabili kvalificējoties, bet tai pat laikā palaižot garām iespēju nopelnīt labus FIS punktus.

Ceturtdaļfināla iztika bez pārsteigumiem, pusfinālā tiekot faktiski labākajiem pēc kvalifikācijas, ja atskaita talsinieku Gintu Lūsi un Pāvelu Ribakovu, bet par cīņassparu jāuzteic V18 grupas labākais pārstāvis Ralfs Eiduks, kurš pusfinālā iekļuva pēc labākā laika kā „lucky looser” jeb „veiksmīgais zaudētājs”. Pirmais pusfināls bija nedaudz spēcīgāks, un bija skaidrs, ka vienam no mūsu trim „lielajiem” – Kalnupam, Paipalam vai Liepiņam – būs jāpaliek aiz finālā, jo pusfinālā tika noteikts, ka no katra brauciena pirmie trīs iekļūst finālā. Kvalifikāciju lieliski nobraukušajam Kalnupam, kurš aktīvi jau netrenējas pāris gadus, pusfinālā vairs spēka nepietika, un no šiem trim Latvijas pārstāvjiem viņam nācās palikt aiz fināla. Savukārt otrajā pusfinālā aiz kanādieša Dumā un igauņa Kollo par trešo vietu un pēdējo ceļazīmi uz finālu Juris Damškalns finiša taisnē nosprintoja labāko V20 grupas pārstāvi un savu novadnieku Jāni Šņoriņu.

Finālā no paša sākuma no pārējiem aizslēpoja Kollo un Šilds, kuri tad arī finiša taisnē cīnījās par uzvaru, nupat pasaules junioru čempionātā 38.vietu sprintā ieguvušajam igaunim finišējot pāris metrus priekšā kanādietim. Cīņā par trešo vietu Jānis Paipals pēdējos 250 metros strauji tuvojās kanādietim Aleksim Dumā, bet gulbenietim līdz trijniekam pietrūka pāris desmit centimetru. Līdz ar to Jānis aizstāvēja savu pagājušā gadā izcīnīto sprinta titulu. Liepiņš kā otrs labākais no Latvijas pārstāvjiem finišēja piektais (starp citu, Arvim šī bija pirmā medaļa Latvijas čempionātos sprintā pēdējo piecu gadu laikā – aut.piez.). Finālā sestais palika Juris Damškalns, bet tik un tā tika pie valsts čempionāta bronzas godalgas, kas viņam jau otrā šajā gadā, jo pirms piecām nedēļām Priekuļos bija trešais 10km klasikā.

Ņemot vērā reitingu un arī kvalifikācijā uzrādītos laikus, bija skaidrs, ka dāmām finālā godalgotās vietas sadalīs visas trīs kanādietes. Finiša taisnē duelī par uzvaru Alisona Māršala, kura šogad pasaules kausā Otepē sprintā bija 44.vietā un kura uzvarēja pērn Priekuļos 5km brīvajā stilā, pārspēja pērn Priekuļos 5km  klasikā uzvarējušo Darju Bītiju, kurai šogad pasaules čempionātā U23 grupā sprintā 20.vieta. Kritiens pēc pirmajiem 100m nepatraucēja Andai Muižniecei būt labākajai no Latvijas pārstāvēm un ieņemt ceturto vietu, aiz sevis atstājot labāko S20 grupas pārstāvi Kitiju Auziņu un Natāliju Kovaļovu, bet labākā no S18 grupas Patrīcija Eiduka palika tūdaļ aiz fināla septītajā vietā. Rīt distancē brīvajā stilā viņa noteikti būs augstāk.

Ivars Bācis

_MG_0292.jpg

_MG_0287.jpg

_MG_0337.jpg

_MG_0328.jpg

Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv