ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

06 • 12 • 2014

A.Liepiņš Somijā 11.vietā sprintā

Latvijas distanču slēpotājs Arvis Liepiņš Starptautiskajās slēpošanas federācijas (FIS) sacensībāsLapinlahti (Somija) sprintā klasiskajā stilā kvalifikācijā no 71 dalībnieka uzrādīja 14.rezultātu,kvalificējoties ceturtdaļfinālam un beigās ieņemot 11.vietu. 

Nedaudz virs kilometra īso sprinta distanci Arvis Liepiņš veica 2:30,2 un no labākā laika uzrādītāja soma Toni Ketelā,kurš pirms nedēļas pasaules kausā klasiskā sprinta kvalifikācijā bija 13.vietā, atpalika 9,2 sekundes, nopelnot 139,96 FIS punktus, kas priekš FIS sacensībām ir diezgan viduvējs rezultāts un sprintā nav starp madonieša piecpadsmit labākajiem. Ar uzrādīto 14.laikuArvis tika ceturtdaļfinālā, kam ierasto 30 ātrāko vietā šoreiz kvalificējās tikai 16, jo trases specifikas dēļtika piemērota cita sistēma. Izlases līderis sarūpēja reto iespēju iekrāt pieredzi taktiskās cīņās izslēgšanas braucienos. Labākais no igauņiem bija Eno Vahtra, kurš nosprintoja sešas sekundes ātrāk par Liepiņu un uzrādīja ceturto rezultātu, bet četras ar pusi sekundes ātrāks par mūsu slēpotāju bija pirms trim mēnešiem 19.dzimšanas dienu nosvinējušais igaunis Sīms Lehismets, kuram 5.laiks, bet kurš pirms trim nedēļām Olosā klasiskā sprinta kvalifikācijā bija aiz madonieša, zaudējot 2 sekundes.

Arvis nedarīja kā daļa mūsējo pagājušajā sezonā un „neignorēja” izslēgšanas braucienus. Tā kā kvalifikāciju pārvarēja tikai 16 labākie, tad ceturtdaļfinālā viņi bija sadalīti četros braucienos pa četri katrā, un diviem ātrākajiem no katra braucienu tiekot nākamajā kārtā. Trase, kā izteicās A.Liepiņš, esot bijusi samērā līdzena un viegla, tāpēc daudzi izvēlējušies slidsoļa slēpes un “stumšanas taktiku, ieskaitot arī mūsu slēpotāju. A.Liepiņš savā braucienāturējās otrajā pozīcijā, taču pēdējā no diviem nelielajiem kāpumiem esot “paskrējis” garām viens no konkurentiem, kuru finiša taisnē nav izdevies apsteigt. Līdz ar to madonietis savā braucienā bija trešais, nedaudz pietrūkstot līdz pusfinālam, un tā kā no visu četru braucienu trešo vietu ieguvējiem, kurus bija jāsarindo no 9.-12.vietai, kvalifikācijā par mūsu sportistu ātrāki bija divi, tad Arvim beigās 11.vieta.  A.Liepiņš piebilda, ka roka vēl esot bijusi jūtīga, taču ceturtdaļfinālā braucis, cik varējis, netaupot spēkus svētdienas 10km distancei.

Dāmu konkurencē piedalījās arī aktīvā un vispusīgā sportiste Laima Klauža, kurai šogad maijā apritēja 45 gadi. Diemžēl Laimai šoreiz sanāca neveiksmīgs starts, jo36 dalībnieču vidū, no kurām lielākā daļa bija uz pusi jaunākas, viņa uzrādīja35.laiku un no kvalifikācijas labākās Trīnes Ojastes (Igaunija) atpalika 43 sekundes, pirmo reizikarjerā iegūstot pāri par 400 FIS punktiem. Arī pērn Lapinlahti sprintā viņa bija priekšpēdējā, tiesa, slidsolī, kur tika iegūts par 70 FIS punktiem labāks rezultāts (344 FS punkti). Fināla četriniekā iekļuva trīs igaunietes, kuras otrajā vietā “palaida’ vienu somieti, bet uzvaras laurus plūca Trīne Ojaste, savukārt trešo vietu izcīnīja Kati Tamjarva.

3 Komentāri

DELFOS
07 • 12 • 2014 / 11:33
Spēku un izdošanos Arvim!:)
Suma
07 • 12 • 2014 / 11:52
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv