ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 6°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

18 • 01 • 2013

Latvijas distanču slēpotāji dosies uz Pasaules čempionātu junioriem

No šā gada 20.janvāra līdz 26.janvārim Čehijas slēpošanas centrā Liberecā norisināsies pasaules čempionāts junioriem un U23 grupai distanču slēpošanā.  Pēc gada pārtraukuma uz šo čempionātu dosies arī Latvija, kuras sastāvā būs četri dalībnieki, bet šoreiz bez nevienas pārstāves sieviešu konkurencē, jo neviena no mūsu juniorēm nespēja izpildīt atlases kritērijus. Mūsējie uz Liberecu izbrauks 18.janvārī.

Pasaules junioru čempionāts atšķirībā no pieaugušo čempionāta notiek katru gadu. Pērn uz Turciju augstkalnē neviens no mūsējiem nedevās, bet šogad junioru čempionātā Latvija būs pārstāvēta, jo mūsējie uz turieni dodas četru dalībnieku sastāvā – divi U23 grupā un divi junioros, kas bija izpildījuši Latvijas Slēpošanas savienības noteiktos atlases kritērijus:
U-23:  vīrieši 100 FIS punkti, sievietes 150 FIS punkti;
Juniori: vīrieši 140 FIS punkti, Sievietes 190 FIS punkti.

Kaut arī dāmām bija nākts pretī un salīdzinājumā ar vīriem bija noteiktas „maigākas” prasības, tik un tā neviena no mūsu juniorēm vai U23 grupas pārstāvēm nebija tuvu, lai izpildītu šo kritēriju. Vistuvāk no visām bija 1996.gadā dzimusī jauniešu grupas pārstāve Kitija Auziņa, bet viņai līdz junioru normai pietrūka 36 punktu.

U23 grupā (1990.g.-1992.g.) startēs SS „Arkādija” pārstāvji Arvis Liepiņš un Roberts Slotiņš, bet pie junioriem (1993.g. un jaunāki) konkurenci sastādīs Arnis Pētersons (Cēsu pilsētas sporta skola) un Indulis Bikše (SS„Arkādija”). Komandas treneris Liberecā būs Dainis Vuškāns, bet kā tehniskais personāls līdzi dosies Mārtinš Jakovičs un Valts Eiduks. Katrai grupai ir trīs individuālās disciplīnas – sprints, vidējā distance ar intervāla startu (junioriem 10km, U23 grupai 15km) un skiatlons (10kmC+10kmF junioriem, 15kmC+15kmF U23 grupai), kā arī komandu stafete. Jau svētdien paredzēts pirmais starts junioriem sprintā klasiskajā stilā, bet U23 grupa čempionātu ar sprintu uzsāks nākošo pirmdien. Čempionātu mūsējie noslēgs ar skiatlonu – juniori 24.janvārī, U23 grupa 25.janvārī.

Arvis Liepiņš līdz šim šādā čempionātā  ir startējis trīs reizes – 2008.gadā Itālijā un 2010.gadā Vācijā pie junioriem, bet 2011.gadā Otepē Igaunijā U23 grupā. Vēl jau arī divi pieaugušo pasaules čempionāti 2009.gadā Liberecā Čehijā un 2011.gadā Oslo Norvēģijā, tā kā pieredze madonietim ir gana liela. Vislabāko rezultātu Arvim līdz šim ir izdevies sasniegt 2010.gadā Vācijā, kad 20km skiatlonā (toreiz iedzīšanā) viņš 102 dalībnieku konkurencē izcīnīja 35.vietu, un tikai 13 sekundes pietrūka līdz trīsdesmitniekam. Šajā sezonā Liepiņš ir uzrādījis ļoti labus rezultātus – Pasaules kausa posmā ieguvis 75 FIS punktus, bet FIS sacensībās labojis savu rekordu uz 68, tad 62 un visbeidzot svētdien Priekuļos  pirmo reizi arī zem 60 punktiem – 54 FIS punkti. Arvim šis ir pēdējais gads U23 grupā, tā kā madonietis noteikti būs motivācijas pilns nostartēt labāk nekā iepriekš un pacīnīsies par iekļūšanu trīsdesmitniekā vai augstāk.

Otrs U23 grupas pārstāvis, 21 gadus vecais Roberts Slotiņš U23 grupā startēs pirmo reizi, taču arī viņam ir zināma pieredze augstāka līmeņa sacensībās. Mazsalacietis 2009.gadā startēja Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiskajā festivālā (EJZOF) Polijā, 2010.gadā Pasaules junioru čempionātā Vācijā un 2011.gadā pieaugušo Pasaules čempionātā Oslo. 2011.gadā viņš bija atbraucis uz Otepi, lai piedalītos arī junioru čempionātu, bet pirms pašām sacensībām saslima un čempionāts gāja secen. Par vislabāko panākumu Robertam varētu uzskatīt 2009.gadā EJZOF Polijā izcīnīto 17.vietu sprintā (toreiz Rinalds Kostjukovs izcīnīja vēsturisko bronzu – aut. piez.). Slotiņš sezonas laikā ir kļuvis par otro numuru izlasē aiz Arvja un arī var čempionātā sasniegt labus rezultātus.

Arnis Pētersons, kurš normatīvu izpildīja tikai pirms dažām dienām Priekuļos, pirmo reizi startēs pasaules junioru čempionāta, taču šāda mēroga sacensības viņam nebūs pirmās, turklāt Libereca viņam nav sveša, jo 2011.gadā tur piedalījās EJZOF un bija otras labākais no mūsējiem aiz Mārča Jakoviča. Pirms gada Insbrukā Austrijā cēsnieks godam pārstāvēja Latviju pirmajās Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kur sprintā pārvarēja kvalifikāciju un izcīnīja 20.vietu. Nedēļas nogalē Priekuļos parādītais sniegums liecināja, ka Arnis vēl nav tik labā formā kā pērn janvārī, bet cerams uz čempionātu viņš būs to sasniedzis. Otrs pārstāvis, 1995.gadā dzimušais Indulis Bikše, kas faktiski vēl ir jauniešu grupas pārstāvis, normatīvu izpildīja jau decembra pirmajā pusē. Viņam šāda līmeņa sacensības būs pirmās, taču ir startēts vairākās FIS sacensībās un Skandināvijas kausa posmā Igaunijā. Ja pagājušajā sezonā pārāks bija Arnis, tad šosezon Indulis ir sācis izvirzīties līderos, tā kā abu izredzes vērtējamas kā līdzvērtīgas.

20130112_Priekulji_172.jpg
Roberts Slotiņš

5 Komentāri

Puiši, veksmi un veselību čempī!:)Turam īkšķus!
Anda
18 • 01 • 2013 / 09:25
Pēc mūsējo sniegumiem šosezon vajadzētu būt tīri labiem rezultātiem. Turās puiši un lai labi slīd:)
Ivars
18 • 01 • 2013 / 09:57
Lai veicas mūsu labākajiem!!!
19 • 01 • 2013 / 14:44
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv