ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

01 • 08 • 2013

Brants ar Ozolu veiksmīgi nostartē pasaules kausā rollerslēpošanas sprintā

Krievijas pilsētā Novgorodā notikušajā Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā sprinta distancē atzinīgi nostartējuši Latvijas rollerslēpotāji Artūrs Brants un Edgars Ozols, kuri 26 sportistu konkurencē 150m pilsētas sprintā brīvajā stilā pārvarēja kvalifikāciju un iekļuva labāko sešpadsmit vidū, Artūram Brantam izcīnot 8.vietu, bet Edgaram Ozolam „velna. ducis” jeb 13.vieta.

Pasaules kauss rollerslēpošanā šogad sākās pirmslīgo dienā Horvātijas pilsētiņā Oraslavjē, bet jūlija beigās Krievijas vecākajā pilsētā Novgorodā notika ceturtais šīs sezonas Pasaules kausa posms rollerslēpošanā, uz kurieni devās un sezonu atklāja arī trīs latvieši – Artūrs Brants un Edgars Ozols, kā arī sacensību atbildīgākā persona – tehniskais delegāts Mārtiņš Niklass. Mūsu sportisti no trim sacensību dienām startēja divās – individuālajā un komandu sprintā, izlaižot vidēja garuma distanci brīvajā stilā. Uz startu individuālajā sprintā brīvajā stilā izgāja 26 dalībnieki no deviņām valstīm. Kvalifikāciju pārvarēja ātrākie sešpadsmit, kuru vidū tika arī abi mūsējie – Brants uzrādīja 8.laiku (15,58 sekundes, pirmajai vietai laiks 14,98 sekundes – aut.piez.), bet Ozols trīspadsmito (15,88 sekundes), no Artūra atpaliekot trešdaļu sekundes.. Astotdaļfinālā Edgaram pretī stājās ceturto laiku kvalifikācijā uzrādījušais Andrejs Meļikovs, kas kvalifikācijā bija par 0,6 sekundēm ātrāks, un mājinieks izrādījās pārāks, kontrolējot situāciju un apsteidzot mūsu sportistu par dažiem metriem. Ozolam nācās ierindoties tajā pašā vietā, kāda uzrādīta kvalifikācijā – trīspadsmitajā, kas šajā spēcīgajā konkurencē arī vērā ņemams rezultāts. Artūram Brantam pretiniekos tika „vecais paziņa” ar devīto laiku Simone Paredi, kuru kvalifikācijā viņš apsteidza par sekundes simtdaļu un kuram Artūrs pērn gan bija priekšā, gan arī reizēm pazaudēja pasaules kausa posmos. Šoreiz ātrāks bija mūsu sportists, iekļūstot ceturtdaļfināla astotniekā, kur izaicinājumu cēsniekam meta vēlākais sacensību uzvarētājs Viktors Karasjovs. Šeit, tā teikt, nebija variantu, krievu sportists bija ātrāks un, tā kā ceturtdaļfinālā bija iekļuvuši visi astoņi ātrākie kvalifikācijā un tā kā vietas tālāk netikušajiem sadala pēc kvalifikācijas laikiem, tad Artūram nopelnīti kausa kopvērtējumā 32 punkti un astotā vieta, kas ir viņa labākā rezultāta atkārtojums (pērn Pasaules kausā Grieķijā Artūrs sprintā arī bija astotais – aut.piez.). Edgars Ozols par 13.vietu ieguva  20 punktus.

DSC_4501.JPG
A.Brants uz starta sprintā. Foto. M.Niklass

DSC_4504.JPG
E.Ozols uz starta. Foto. M.Niklass

Viss goda pjedestāls tika mājiniekiem. Finālā Viktor Karasjovs, kuram tas bija pirmais un pagaidām vienīgais starts Pasaules kausa posmos šosezon, pārspēja Dmitriju Voroņinu, bet mazajā finālā Andrejs Meļikovs bija ātrāks par francūzi Igoru Kunī. Dāmu konkurence savu pagājušā gada un šīs sezonas iepriekšējos posmos radīto dominanci sprintā turpināja krieviete AnastasijaVoroņina, izcīnot jau trešo uzvaru šosezon un aiz sevis atstājot zviedrieti Mariju Magnusoni, kura bija ātrākā kvalifikācijā (16,81 sekunde) un kura pēc 12.vietas izcīnīšanas pirmajā Skandināvijas kausa posmā Latvijā – 2008.gadā Rīgā Uzvaras parkā, pievērsās rollerslēpošanai.

Komandu sprintā (2 x 5 x 1.3 km), kur katrs dalībnieks piecas reizes veica 1,3km apli, mūsējie ierindojās sestajā vietā, uzvarētājiem zaudējot 2:51.0. Interesantajā finišā franči par 0,2 sekundēm apsteidza itāļus, bet trešajā vietā ar pussekundes atstarpi no uzvarētājiem finišēja Krievijas pirmā komanda.

Ar saviem iespaidiem padalījās astotās vietas ieguvējs Artūrs Brants. „Man ar Edgaru Novgorodā gāji salīdzinoši ļoti labi, ņemot vērā mūsu sacensību pieredzi. Sprinta disciplīnā notiekošais bija pazīstams, kas arī atspoguļojās rezultātos, ko nevar teikt par komandu sprintu. Nebijām gatavi trasē notiekošajam, neapzinājāmies ātrumus kādos notiks sacīkste.
Sprintam bijām vairāk gatavojušies, distancē būtiski nekļūdījāmies un arī trase netraucēja, kas bija apmierinoša, nevis bīstama, kā pieredzēts citviet. Var teikt, ka starts izdevās iecerētajā līmenī. Personīgi sajutos, ka pjedestāls ir aizsniedzams, kas būs kā motivācija turpināt aktīvi iesaistīties,” optimistisks ir Artūrs, kuru kopā ar Edgaru un ne tikai mēs labprāt redzētu pazīstamajā rollerslēpošanas sprintā Cēsu ielās.

DSC_4530.JPG
A.Brants astotdaļfinālā. Foto: M.Niklass

1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv