ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 19°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

30 • 07 • 2012

Arvis Liepiņš un Inga Dauškane labākie skiatlonā

Pagājušajās brīvdienās Madonā „Smeceres sila” trasē svelmainajos laika apstākļos norisinājās „Rollertour” sērijas otrais posms rollerslēpošanā, kur sportisti sacentās skiatlonā (klasiskais stils+slisolis). Elites grupā vīriešiem 15km distancē pārliecinošu uzvaru svinēja madonietis Arvis Liepiņš (SS „Arkādija”), bet dāmām 6,8km distancē nepārspēta bija Inga Dauškane (SBK „Cēsis”).

Latviju pēdējās dienās piemeklējušais karstums nekur nebija apzudis arī sestdien Madonā. No brīvdienās solītā negaisa nebija ne miņas, un termometra stabiņš bija pakāpies virs 30 grādu atzīmes, radot grūtus apstākļus sacensību dalībniekiem, kuriem bija jāsacenšas pamatīgā svelmē. Abās elites grupās uzvarētāji tuvākos konkurentus apsteidza diezgan pārliecinoši, lai gan scenāriji nebija gluži tādi paši. Vīriešiem 15km distancē jau no paša sākuma pirmajā kāpumā pēc starta taisnes no pārējiem sāka atrauties Arvis Liepiņš. Ar katru apli, kas bija 2,5km garš, viņa pārsvars tikai palielinājās un Arvis, attaisnojot sava favorīta statusu, svinēja pārliecinošu uzvaru. Otrās vietas ieguvēju Sergeju Spirinu no Krievijas, kurš ir garo distanču speciālists un kuram tās bija pirmās rollerslēpošanas sacensības, Arvis apsteidza par 1:42. Trešajā vietā ierindojās madonietis Mārtiņš Indriksons, kas uzvarētājam zaudēja 2:49. Tūdaļ aiz goda pjedestāla palika Turīnas olimpietis Oļegs Andrejevs, bet labāko sešinieku noslēdza abi Jāņi – Puida un Teteris. Pēc finiša Arvis atzina, ka nav braucis uz maksimu, jo nav bijusi arī tāda vajadzība, jo konkurenti bijuši tālu aiz muguras. „Žēl, ka nebija spēcīgas konkurences, ar ko sacensties, kas pašam arī nāktu par labu,” piebilda uzvarētājs.

Savukārt sievietēm līdz pat pusdistancei par pirmo vietu sīvi spēkojās Natālija Kovaļova un Inga Dauškane. Pirmajā aplī vadībā izvirzījās juniore Kovaļova, bet, dodoties uz slēpju maiņu, līderes godā jau bija pieredzējusī Dauškane. Maiņas zonā Inga bija žiglāka par Natāliju un slidsoļa daļā devās jau ar gandrīz 30m pārsvaru. Un, kā izrādījās, tad tieši tas bija pagrieziena punkts, jo turpmāk mūsu izlases līdere savu pārsvaru tikai palielināja un izcīnīja drošu uzvaru. Kovaļovai, kas pirms gada Madonā uzvarēja Latvijas čempionātā rollerslēpošanā slidsolī, šoreiz nācās samierināties ar trešo vietu, jo pēdējā aplī krāslavietei garām aizgāja pazīstamā lietuviešu juniore Kristīna Kazlauskaite, kas Natāliju apsteidza par 12 sekundēm, bet no uzvarētājas atpalika par 39 sekundēm. Kazlauskaite, kas bija nepārspēta februārī FIS sacensībās Priekuļos klasiskajā stilā, uz rolleriem šoreiz tik labi klasiskā stila daļu neveica, turklāt distances otrajā daļā piedzīvoja kritienu, bet tik un tā spēja finišēt otrajā vietā. Ceturtā finišēja 16 gadus jaunā igauniete Katrīna Ojavē, bet tūdaļ aiz viņas arī latvietes Anda Muižniece un Ojavē vienaudze Kitija Auziņa. Inga Dauškāne ar startu bija apmierināta, atzīstot, ka maiņas zonā par labu nākusi pieredze, un norādot, ka vēl ir daudz jāpiestrādā pie klasiskā stila.

Vissīvākā cīņa par uzvaru norisinājās S14 grupā (1999./2000.g.) meitenēm, kur Vineta Pētersone (Cēsu pilsētas sporta skola, CPSS)) tikai par vienu sekundi apsteidza par gadu jaunāko Patrīciju Eiduku (Aizkraukles BJSS), bet trešā bija Ieva Pūce (Mežmalas MTB). Kaut arī pirmo divu vietu ieguvējas šķīra tikai sekunde (tik maza atstarpe abu starpā vēl nav bijusi – aut. piez.), tomēr Pētersone kontrolēja situāciju un vajadzības gadījumā varēja „pielikt”. Šajā grupā puišiem atkal nepārspēts bija madonietis Raimo Vīgants, aiz sevis atstājot cēsnieku Kristeru Slavēnu un komandas biedru Danielu Rutki. Visjaunākajā grupā (2001.g. un jaunāki) puišiem uzvarēja Gļebs Šakeļs (Krāslavas SS), aiz sevis atstājot Niku Saulīti (Mežmalas MTB) un Niku Miču (Viļakas BJSS), bet meitenēm mūsējās Evelīna Rama (CPSS) un Tīna Nagle (Madonas BJSS) atzina igaunietes Kerstinas Ojavē pārākumu. V16 grupā (1997./1998.g.) Ralfs Eiduks (Aizkraukles BJSS) vairāk nekā par 2 minūtēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Vairi Skuruli (Madonas BJSS) un trim minūtēm krāslavieti Ojāru Vanagu. Otra sīvākā cīņa norisinājās S16 grupā, kur cēsniece Annija Sabule par 4 sekundēm  apsteidza alūksnieti Regīnu Rudzīti un par 13 sekundēm madonieti Karīnu Pētersoni. Tiesa, jāpiebilst, ka S16 grupa startēja vienā braucienā ar S14 grupu un ka trīs labākās no jaunākās S14 grupas bija ātrākas par S16 grupas uzvarētāju. V18 grupā (1995./1996.g.) goda pjedestālu aizņēma citu valstu sportisti – 1.Jaunius Drūsis („Viesulas” Lietuva), 2. Aleksejs Vlasovs (Krievija), 3. Nikolajs Dundukovs (Krievija), bet labākais no mūsējiem bija Kristiāns Deičs (CPSS), kurš, lai arī zaudēja lietuvietim 15 minūtes, svelmainajos apstākļos vienīgais no latviešiem šajā grupā sasniedza finišu. Veterāniem ar vairāk nekā piecu minūšu pārsvaru uzvarēja krāslavietis Staņislavs Monskis, aiz sevis atstājot Uldi Lapsu (Mežmalas MTB) un Andi Puidu (SSK „Bebra”).

Nākamais „Rollertour” posms norisināsies 9.spetembrī Cēsīs, kad paredzēts 200m sprints pret kalnu pilsētas ielās.

DSC_1353.JPG
Arvis Liepiņš. Foto: M.Niklass

4 Komentāri

fiscrosscountry.com
30 • 07 • 2012 / 16:43
kāpēc vav mazo slēpotāju bildes piemēram kā v12 s12 v14 s14
you you you
06 • 08 • 2012 / 23:07
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv