ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

09 • 08 • 2011

Slēpošanas grandi startēs pasaules čempionātā rollerslēpošanā, Nortuga brāli soda policija

Otrdien, 9.augustā, Aurē/Kristiansundā sāksies pasaules čempionāts rollerslēpošanā, kas risināsies līdz 13.augustam. Par dalību šajā čempionātā paziņojuši tādi distanču slēpošanas elites pārstāvji kā Peters Nortugs, Marita Bjergena (abi Norvēģija) un Šarlote Kalla (Zviedrija). Tikmēr Nortuga jaunāko brāli sodījusi Vācijas policija.

Jau šodien Norvēģijā sāksies pasaules čempionāts rollerslēpošanā, kurā piedalīsies vairāki distanču slēpošanas elites pārstāvji. Un kā pirmo šeit ir jāmin pēdējo Olimpisko spēļu un pēdējo divu pasaules čempionātu medaļām bagātāko slēpotāju Peteru Nortugu no Norvēģijas. Šādu izvēli norvēģis skaidro ar to, ka piedalīšanās čempionātā ir labs izaicinājums, kas dod motivāciju treniņprocesam priekš ziemas sezonas. Čempionātā startēs ne mazāk titulētā Nortuga tautiete Marita Bjergena, kas ne vienu reizi vien ir pierādījusi, ka ir spēcīga arī uz rolleriem. Nortugs plāno startēt divās disciplīnās – 10km klasiskajā stilā pret kalnu (otrdien, 9.augustā) un 24km brīvajā stilā ar masu startu, savukārt Bjergena startēs tikai vienā – 10km klasikā pret kalnu.

Abu norvēģu piemēram sekos arī labākā Zviedrijas distanču slēpotāja, Olimpiskā un pasaules čempione, Šarlote Kalla. „Būs interesanti samērot spēkus ar labākajiem rollerslēpotājiem,” ar entuziasmu atzīst Kalla. Neskatoties uz to, ka Kalla salīdzinājumā ar pārējiem ir debitante šajā jomā, tomēr Zviedrijas izlases galvenais treneris Johans Eriksons ir pārliecināts, ka Šarlote Norvēģijā varēs cīnīties par medaļām. Divas medaļas – zeltu un sudrabu, viņa šogad jau izcīnīja pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kas februāra beigās un marta sākumā notika leģendārajā Holmenkollenā (Norvēģija). Un tieši tāpat kā Holmenkollenā arī rollerslēpošanas čempionātā Kalla plāno startēt visās disciplīnās. Jāatzīmē, ka Kalla Oslo bija vienīgā no vadošajām slēpotājām, kas startēja visās sešās disciplīnās (to pat neuzdrošinājās darīt „dzelzs” Bjergena).

Šajā čempionātā startēs aptuveni 140 sportistu, ieskaitot arī juniorus, no 19 valstīm. Bez pieminētām lielvalstīm kā Norvēģija un Zviedrija piedalīsies arī spēcīgie itāļi un krievi. Kā jau ziņots iepriekš, arī Latvija būs pārstāvēta šajā čempionātā, jo sprinta distancē startēs cēsnieks Artūrs Brants.

Čempionāta priekšvakarā interesants atgadījums noticis ar Petera Nortuga jaunāko brāli Tomasu.  Pasaules junioru čempionu sprintā, braucam ar rollerslēpēm, apstādinājusi Vācijas policija, un tas noticis nekur citur, kā uz lielās Vācijas automaģistrāles, jo Tomass bija devies pakaļ benzīnam ar rollerslēpēm. Tomass brauca mašīnā kopā ar vecāko brāli Peteru un vēl vienu izlases slēpotāju Niklasu Dīrhaugu (viņš startēja Skandināvijas kausā Madonā februārī). Kā stāsta pats „vaininieks”, tad viņi esot bijuši ceļā uz treniņu, bet pēkšņi beidzies benzīns (ātrāk nekā Norvēģijā). Viņi zvanījuši pēc palīdzības, bet tā kā viņiem bija teikuši, ka ir jāpagaida pāris stundas, un līdz tuvākam benzīntankam esot bijis 5km, tad puišiem radusies „aša” ideja. Tā kā Nortugs jaunākais bija pie stūres, tad viņš bija atbildīgais par benzīna sarūpēšanu, un, uzkāpis uz rolleriem, devies uz tuvāko benzīntanku pēc degvielas. „Daži vadītāji bija nikni, citi atkal uzgavilēja”, stāsta Tomass. Uzpildījis kanniņā 3,5 litrus, viņš devies atpakaļ. Un tieši atpakaļceļā 200 metrus pirms mašīnas viņu apturējusi policija. „Policijas dāma smējās, bet viņas kolēģis bija krietni nopietnāks. Arī mans brālis bija pārsmējies,” ar humoru piebilst Nortugs jaunākais, tomēr beigās atzīstot, ka īsti prātīgi nav rīkojies. Policijas preses paziņojumā bija rakstīts, kā tā bijusi „neparasta tikšanās”. Jāpiebilst, ka šāds „izgājiens” Tomasam izmaksāja 10 eiro. 

izmantotie resursi: www.dagbladet.no

1 Komentāri

interesants atgadījums uz lielceļa:) pašiem jau jautri un laimīgi viss beidzās. ja kāda mašīna stāv malā, tā uzreiz autovadītāji ziņo policijai.
jancis
09 • 08 • 2011 / 15:23
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv