ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

06 • 08 • 2011

Latvijas jaunajiem tramplīnlēcējiem panākumi Vācijā

No 28. līdz 31.jūlijam Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Garmišpartenkirhenē (Vācija) norisinājās treniņnometne un FIS Grand Prix sacensības bērnu vecuma grupām tramplīnlēkšanā. Labus panākumus šajās sacensībās guva jaunie Latvijas tramplīnlēcēji no Siguldas un Ogres tramplīnlēcēju klubiem.

Šogad pēc dažu gadu pārtraukuma atkal norisinājās vasaras Grand Prix sacensības tramplīnlēkšanā bērnu grupā vecumā no 10-13 gadiem. Kopā pavisam sacensībās piedalījās 87  dalībnieki no 16 valstīm, un patīkami, ka to vidū bija arī Latvija, kur pēc ilgu gadu pārtraukuma pēdējos četrus gadus ir atsākusies nodarbošanās ar tramplīnlēkšanu. Dalība starptautiskajās sacensībās mūsu jaunajiem tramplīnlēcējiem nav nekāds jaunums, jo iepriekšējos gados ir startēts gan tajā pašā Vācijā, slavenajā Polijas tramplīnlēkšanas mekā Zakopanē, kā arī tepat kaimiņos Otepē, taču tik nozīmīgās sacensībās kā šeit FIS Grand Prix Garmišpartenkirhenē vēl nebija startēts. Uz Vāciju devās vairāki jaunie Latvijas tramplīnlēcēji no Siguldas kluba „Lidojošais slēpotājs” (treneris Agris Kumeliņš) un Ogres kluba „Ogres stils” (treneris Modris Krūza), taču sacensībās piedalījās tikai trīs.

Visaugstāko vietu izcīnīja Šarlote Šķēle no „Ogres stils”, 11-gadīgo meiteņu grupā ierindojoties otrajā vietā un piekāpjoties tikai slovēnietei Majai Drinovecai. Šarlote bija sacensību galvenā favorīte, ko apliecināja arī treniņlēcienos, aizlecot vistālāk, taču ne visai veiksmīgais pirmais lēciens sacensībās, pārvilka svītru cerībām izcīnīt uzvaru. Kā atzina treneri, tad šoreiz sportiskā veiksme nebija Šarlotes sabiedrotā. Šajā pašā vecuma grupā puišiem devīto vietu izcīnīja deviņus gadus jaunais Markuss Vinogradovs („Lidojošais slēpotājs”), kas bija visjaunākais savas grupas dalībnieks un spēja apsteigt vairāk kā pusi no startējušajiem. Aiz Markusa palika pārstāvji no tādām tramplīnlēkšanas lielvalstīm kā Austrija, Vācija, Šveice, Polija un Čehija. Kā atzina treneris Agris Kumeliņš, tad Markuss tīri labi arī slēpo un savā vecumā grupā ir viens no labākajiem konkurencē ar igauņiem, tādējādi paverot labas iespējas nākotnē arī uz ziemeļu divcīņu. Ne tik labi gāja mūsu trešajam dalībniekam Gintam Pomeram, kurš startēja visvecākajā grupā (13-gadīgie) un ierindojās 28.vietā. Kaut arī no Ginta augstus rezultātus negaidīja, jo viņš vēl nav tādā līmenī kā pārējie mūsējie un arī nav tās pieredzes, tomēr bija cerēts uz labāku vietu. Šoreiz nospēlēja pieredzes trūkums un virsroku ņēmis stress, tādēļ labāko divdesmitnieka tuvumā neizdevās nokļūt.

Treneris Kumeliņš pastāstīja, ka jau nākamo ceturtdien mūsējie dosies atkal uz Vāciju, lai piedalītos nākamajās sacensībās, un šoreiz līdzi tiks ņemti arī tie, kuriem tās būs pirmās starptautiskās sacensības. Pēc tam paredzētas vēl pāris mazāka mēroga sacensības, bet nākamie FIS „mači”, uz kurieni dosies arī mūsējie, būs ziemeļu divcīņas sacensības novembra sākumā. „Treniņprocess un braukšana uz sacensībām maksā dārgi, un tas viss notiek uz pašu iniciatīvu un tikai ar vecāku atbalstu. Neviens mūs neatbalsta,” uz problēmām norāda Kumeliņš. Tramplīnlēkšana un ziemeļu divcīņa ir olimpiskie sporta veidi, turklāt tramplīnlēkšana ir viens no vispopulārākajiem ziemas sporta veidiem. Novēlēsim mūsu jaunajiem censoņiem veiksmi nākamajās sacensībās, un cerams, ka viņu labie rezultāti netiks nepamanīti sporta atbalstītāju vidū.

Neliels video no sacensībām:

Foto: Labākās tramplīnlēcējas 11 gadīgo meiteņu grupā, starp kurām ir arī mūsu Šarlote Šķēle (otrā no labās). Avots: skiclub-partenkirchen.de.

Vairāk bildes ceram publicēt vēlāk.

5 Komentāri

Malači,mazie tramplīnlēcēji,tā tik turpināt!!!
Agnese
06 • 08 • 2011 / 22:01
Šis man patika visvairāk:"Aiz Markusa palika pārstāvji no tādām tramplīnlēkšanas lielvalstīm kā Austrija, Vācija, Šveice, Polija un Čehija." Labs rezultāts un ļoti patriotiski uzrakstīts.
rollex
06 • 08 • 2011 / 22:20
nemaz nezināju, ka Latvijā kāds nodarbojas ar tramplīnlēkšanu... katrā ziņā ļoti pozitīvs pārsteigums un novēlu, lai dienās izaug par kārtīgiem olimpiešiem un var pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs ar atzīstamiem rezultātiem!!!!
patriots
06 • 08 • 2011 / 22:53
Ir jau forši, ka mazie lēkā un ir panākumi, taču kāds būs turpinājums tad, kad panākumus gūstošie bērni pāraugs Latvijas mazos tramplīnus?
Imants
08 • 08 • 2011 / 13:35
jauki.

31 • 03 • 2012 / 19:24
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv