ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 27°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

02 • 11 • 2011

Latvijas čempionāts Priekuļos atkal FIS statusā

Nākošā gada sākumā viens no pirmajiem lielākajiem notikumiem sportā un arī slēpošanas dzīvē būs Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, kas no 14. līdz 15.janvārim norisināsies Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē. Pagājušajā sezonā aizsāktā tradīcija tiks turpināta, un arī šosezon Latvijas čempionāts Priekuļos būs FIS statusā.

Kā jau tas daudzus gadus ir ierasts, tad janvārī Priekuļos norisinās Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā. Pagājušā sezonā tam tika piešķirts Starptautiskās Slēpšanas federācijas (FIS) statuss, un arī nākošgad janvārī Latvijas čempionāts Priekuļos būs FIS sacensības. Sacensības organizē Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru un biedrības „Rollertour” vadītāju Mārtiņu Niklasu, kurš šajās sacensībās būs FIS norīkotais tehniskais delegāts.

Sacensību pirmajā dienā 5km un 10km distanci attiecīgi sievietēm un vīriešiem paredzēts veikt klasiskajā stilā, bet otrajā dienā tāda paša garuma distanci brīvajā stilā jeb slidsolī. Pagājušajā gadā dominēja igauņi, bet šogad mūsu slēpotāji ar izlases līderiem Jāni Paipalu, Arvi Liepiņu, Ingu Dauškāni un Natāliju Kovaļovu priekšgalā mēģinās mazināt igauņu dominanci. Sacensībās startēs arī pazīstamais biatlonists Raivis Zīmelis, kas izlasei palīdzēja, šā gada martā piedaloties pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kas norisinājās Norvēģijas galvaspilsētā Oslo.

Starp citu, Latvija būs pirmā no Eiropas valstīm, kas organizēs nacionālo čempionātu FIS statusā (tikai amerikāņi rīkos nedēļu agrāk – aut. piez.). Kamēr līdz sezonas sākumam – FIS sacensībām Beitostēlenā (Norvēģija) – palicis mazāk par divām nedēļām un vairāki organizatori sniega trūkuma dēļ ir sākuši uztraukties, mūsējie ir mierīgi, jo gaidāma auksta ziema un mākslīgais sniegs, kuram katram gadījumam tiek pūsts, tiklīdz temperatūra noslīd zem 0 grādiem. Tādēļ Priekuļos būs iespējams slēpot vismaz mēnesi pirms čempionāta.

Latvijas čempionāts Priekuļos ir tieši nedēļu pirms pasaules kausa posma netālajā Igaunijas slēpošanas centrā Otepē, tāpēc sagaidāms, ka šogad varētu būt vēl vairāki spēcīgi igauņi slēpotāji, kā arī citu valstu pārstāvji. Pagājušajā gadā Priekuļos startēja slēpotājs no tik tālas un arī eksotiskas valsts kā Brazīlija.

IMG_7511.JPG

8 Komentāri

Interesneti vēl līdz 4. novembrim var pietiekties www.rollertour.lv 11.novembra vakarā atzīmēt "Lāčplēša dienu" Cēsu pilsētas pagaismotās ielās uz rolleriem ar 1,5km masu startu pret kalnu (pa Lenču ielu)? Ja pieteikto dalībnieku skaits būs gana liels, lai skaņotu pasākumu ar atbildīgajam institūcijām, sekojiet informācijai www.rollertour.lv
Rollertour
03 • 11 • 2011 / 10:19

03 • 11 • 2011 / 11:33
Latvijas radio sporta ziņās šodien (3.novembrī) plkst. 16.30 un 17.30 būs informācija par FIS sacensībām Priekuļos.

03 • 11 • 2011 / 12:13
Malači distančnieki!:) Patīk, ka esat pastāvīgi redzami publiskā telpā, m-lapā pastāvīgi apraksti, sportacentrā ziņas. Cepuri nost. Ticu, ka esat uz pareizā ceļa un jums izdosies:)
biatlonists
03 • 11 • 2011 / 15:14
Paldies biatlonistam par novērojumu un pozitīvo komentāru:) Lai pašam veicas un labi rezultāti savā jomā:)
distančnieks
03 • 11 • 2011 / 17:34
Vakar LR1 sporta ziņās stāstīja par FIS LČ 1.posmu
http://www.latvijasradio.lv/program/1/2011/11/20111109.htm
plkst. 22.05

10 • 11 • 2011 / 09:58
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv