infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 18°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

31 • 01 • 2011

Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādei jau pieteikts 62 skolu komandas

Vēl tikai piecas dienas sporta skolotāji var pieteikt savu izglītības iestāžu audzēkņus līdzdalībai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei Ērgļos. Šobrīd sacensībām reģistrējušās 62 skolu komandas no 11 novadiem un pilsētām. Jau tradicionāli visaktīvāk pasākumam piesakās Rīgas skolu komandas.

Sacensības notiks septiņos sporta veidos –kamaniņu sportā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Šobrīd visaktīvākā dalībnieku reģistrācija norit dalībai snovborda un distanču slēpošanas sacensībās, savukārt hokeja turnīram reģistrētas jau septiņas skolu komandas.

Kā norāda sacensību organizētāji, parasti pieteikšanās dalībai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē visaktīvāk norit reģistrācijas pēdējā dienā.

Sporta skolotāji dalībniekus Jaunatnes olimpiādei var pieteikt līdz 1.februārim interneta vietnē http://latvijasolimpiade.lv/

Jau ziņots, ka šā gada 4. un 5.februārī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi jau septiņpadsmito reizi rīkos Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi Ērgļos, kur skolēni mērosies spēkiem sešos ziemas sporta veidos.

Savukārt no 3. līdz 5.martam Siguldā notiks sacensības kamaniņu sportā. 

„Jaunatnes olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā mūsu skolu jaunieši var izbaudīt olimpisko gaisotni un nostiprināt olimpiskos ideālus, kas ir labs sākums lielo olimpisko mērķu sasniegšanai,” uzskata LOK prezidenta Aldons Vrubļevskis.

Uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņems olimpiādes medaļu un LOK diplomu. Katrs olimpiādes dalībnieks par piemiņu saņems sacensību suvenīrus ar Latvijas Jaunatnes olimpiādes simboliku. Savukārt trīs labākās skolas saņems uzvarētāju kausu, diplomus un sertifikātus sporta inventāra iegādei.

Finansējumu sacensību norisei nodrošina ģenerālsponsors O!Karte, LOK ģenerālsponsors A/S Latvijas Valsts meži, LOK sponsori A/S Swedbank, A/S „Latvijas Dzelzceļš” un A/S Latvijas Gāze. Informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, žurnāls „Sports”, Radio101 un JCDecaux.

2010.gadā 37 pilsētas un novadi apvienoja 1073 Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes dalībniekus no 110 skolām, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija slēpošanas distancēs, otrs populārākais sporta veids izrādījās snovbords, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija kalnu slēpošana.

Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Madonas pilsētas 1.vidusskola aiz sevis atstājot Kusas pamatskolu un Cēsu otro pamatskolu.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vēsture
1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām. Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, olimpiskās lāpas aizdegšanu un olimpiskā karoga pacelšanu.

2002.gadā Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes olimpiādi ar vairāk nekā 5000 lielu dalībnieku skaitu no visas Latvijas.

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv