ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 11°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

21 • 07 • 2014

Madonā FIS sacensībās rollerslēpošanā dominē pasaules vadošie juniori

Svētdien Madonas slēpošanas centrā „Smeceres sils” notikušajās FIS sacensībās rollerslēpošanā vīriešiem 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu dominēja Krievijas izlases juniori, kuri pasaulē ir labāko desmitniekā. Uzvarēja piektais labākais juniors pasaulē sprintā Jevgēņijs Vakruševs, bet labākais no mūsējiem atkal bija Arvis Liepiņš, kurš no uzvarētāja atpalika 1:19,0 un kuram otro dienu pēc kārtas devītā vieta. Dāmām 6km distancē otrā uzvara baltkrievietei Valencinai Kaminskajai, bet atzīstamu sniegumu rādošā Anda Muižniece izcīnīja trešo vietu, uzvarētājai zaudējot 37 sekundes.

Jau vairākus gadus Latvijas Slēpošanas savienība ziemā rīko Latvijas čempionātu FIS statusā, bet pirmo reizi šāds statuss bija valsts čempionātam vasaras slēpošanas paveidā – rollerslēpošanā (ar riteņiem aprīkotas slēpes braukšanai uz asfalta), kas līdz ar to pulcēja vairākus spēcīgus kaimiņu valstu pārstāvjus, ieskaitot Krievijas junioru izlasi ar vairākiem šogad pasaules čempionātā augstas vietas ieguvušajiem slēpotājiem.

IMG_2166.JPG

Vīriešiem 10km distancē, kur 2km apli sportisti veica piecas reizes, jau no paša sākuma labākos laikus uzrādīja Jevgēņijs Vakruševs, kurš savu pārsvaru līdz beigām pār tuvāko sekotāju palielināja līdz 20 sekundēm, finišā uzrādot laiku 19:09,1. Līdz ar to šogad pasaulē piektais labākais sprintā un septītais labākais skiatlonā junioriem 19 gadus vecais Vakruševs izcīnīja uzvaru, aiz sevis atstājot divus tautiešus – šā gada Krievijas čempionu junioriem skiatlonā Aleksandru Bolšunovu un šogad pasaules junioru čempionātā divās distancēs desmitniekā iekļuvušo Aleksandru Bakanovu (+48 sekundes). Tūdaļ aiz trijnieka palika divi labākie Lietuvas slēpotāji Vitautas Strolia (šovasar sācis pamēģināt spēkus biatlonā – aut.piez.) un Modestas Vaičiulis, kas no uzvarētāja atpalika attiecīgi 1:00 un 1:07, bet labāko sešinieku noslēdza pasaules junioru čempions Romāns Kaigarodovs. Ilgu laiku trešajā pozīcijā atrodošais pasaules junioru čempionāta 8.vietas ieguvējs skiatlonā Jevgēņijs Grigorjevs no Krievijas sajauca apļu skaitu un ieslēpoja finišā vienu apli par agru, veicis tikai 8km.

Pēc sestdien iegūtās 9.vietas sprintā svētdien bija lielākas cerības, ka labākais mūsu slēpotājs Arvis Liepiņš 10km distancē savā mājas trasē Smeceres silā spēs ieņemt augstāku vietu nekā pirmajā sacensību dienā sprintā. Ja trijnieks nebija īsti reāls, tad sešinieks gan noteikti. Sākumā tā arī bija, jo līdz pusdistancei Arvis turējās labāko sešiniekā, bet otrajā pusē sāka pamazām atkrist un beigās ieņēma 9.vietu 1:19 aiz uzvarētāja, bet tikai vienu sekundes desmitdaļu zaudējot 8.vietai. Otrs labākais no mūsējiem bija Roberts Slotiņš, kurš arī uz beigām pazaudēja dažas pozīcijas un ierindojās 12.vietā 33 sekundes aiz Liepiņa. Savukārt, patīkami pārsteidza Valdis Bodnieks, kurš ar ieņemto 16.vietu bija trešais Latvijas pārstāvju vidū, par 15 sekundēm apsteidzot ik pa laikam slēpošanas sacensībās startējošo biatlonistu Rolandu Pužuli.

IMG_2389.JPG

Dāmu konkurencē 6km distancē pārāka bija pagājušā gada pasaules vicečempione rollerslēpošanā 15km brīvajā stilā Valencina Kaminskaja, kura distanci veica 14:03,4. Lietuvas pārstāve Natālija Kočergina, kura pērn bija otrā pasaules čempionātā Itālijā 5km kvalifikācijas slēpojumā, ieguva otro vietu Madonā. Kočergina visātrāk veica pēdējo trešo apli un baltkrievietei beigās zaudēja 13 sekundes. Latvijas labākā pārstāve Anda Muižniece, apsteidzot Lietuvas jaunās biatlonistes, parādīja labu sniegumu un izcīnīja trešo vietu, uzvarētājai Kaminskajai zaudējot 37 sekundes, bet Kočerginai 24 sekundes, kas ir par 1:05 mazāk nekā FIS sacensībās pirms pusgada ziemā Priekuļos tādā pašā distancē (kaut arī nevar vilkt vienādības zīmi starp slēpēm un rolleriem, kā arī dažādām trasēm, tomēr šī atstarpe parāda uz mūsu sportistes zināmu progresu – aut.piez.). Gandrīz divas minūtes lēnāka par Andu bija Laura Beļajeva, kura 9 dalībnieču vidū noslēdza sešinieku. Laura negaidīti apsteidza lietuviešu labāko juniori Nedu Bukovskiti.

IMG_3258.JPG

Nākošā gada vasarā Madonā notiks pasaules kausa posms rollerslēpošanā. Šāda mēroga sacensības mūsu valstī atgriezīsies pēc desmit gadu pārtraukuma.

Ivars Bācis

IMG_2474.JPG

IMG_3277.JPG

10 Komentāri

Interesanti :) Gribētu būt klāt....
L.B.
21 • 07 • 2014 / 15:22
Valdis Bodnieks ir labs piemērs tam, ka bez skaļas bļaustīšanās un budžeta naudas tērešanas katram ir iespēja mērķtiecīgi strādājot pakāpeniski uzlabot savu sniegumu.

21 • 07 • 2014 / 16:44
FLGR
22 • 07 • 2014 / 00:09
krieviem jau vienalga, lietuvietis vai latvietis, uzvārds vai vārds, bet labi, ka ielikuši informāciju.
:)
22 • 07 • 2014 / 08:45
Madona24
23 • 07 • 2014 / 09:56
emadona
23 • 07 • 2014 / 09:57
E-Druva
23 • 07 • 2014 / 10:07
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv