infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -6°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

10 • 01 • 2014

Distanču slēpotāji J.Paipals un P.Ribakovs debitēs pasaules kausā

Latvijas distanču slēpotāji Jānis Paipals un Pāvels Ribakovs piedalīsies Pasaules kausa posmā, kas šo sestdien un svētdien norisināsies Čehijas biatlona un slēpošanas kompleksā Novemesto. Abiem tā būs debija pasaules kausa posmā, kaut arī lielu sacensību pieredze viņiem netrūkst. Līdz šim viņi ir startējuši pasaules čempionātos, un Jānis Paipals arī Olimpiskajās spēlēs Vankūverā. 

Vēl pagājušo svētdien varējām vērot, ka pasaules elite distanču slēpošanā mocījās Alpe Cermis kalnā noslēdzošajā daudzdienu slēpošanas seriāla „Tour de ski” posmā, bet jau šajā nedēļas nogalē, bez jebkāda atpūtas perioda, turpinās pasaules kausa sezona ar posmu pazīstamajā Čehijas biatlona un slēpošanas kompleksā Novemesto, kur no 2007.-20009.gadam norisinājās „Tour de ski” posmi, dažus gadus ir notikuši pasaules kausa posmi, bet pērn tur pasaules čempionāta medaļas sadalīja biatlonisti. Pēc pusotra mēneša pārtraukuma atkal Latvija būs pārstāvēta pasaules kausa apritē, turklāt ar diviem pārstāvjiem, jo ar pasaules labākajiem distanču slēpotājiem sacentīsies Jānis Paipals un Pāvels Ribakovs. Pēdējo reizi vienās pasaules kausa sacensībās divi mūsējiem startēja pirms trim gadiem un arī sprintā (2011.gada janvārī Otepē piedalījās Arvis Liepiņš un Rinalds Kostjukovs – aut.piez.). 

Gan Jānis Paipals, gan arī Pāvels Ribakovs līdz šim Pasaules kausa posmā nav startējuši, bet tas nenozīmē, ka viņiem trūktu lielu sacensību pieredze vai arī ka nebūtu startēts kopā ar eliti. Abi divas reizes mūsu valsti ir pārstāvējuši pasaules čempionātos, Paipals arī 2010.gada Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, tā kā nekādai papildus mandrāžai nevajadzētu būt, kaut arī pasaules kauss paliek pasaules kauss, un līderu klātbūtne tomēr atstāj psiholoģisku iespaidu. Novemesto abiem nav sveša un trase ir iepazīta, jo pagājušajās brīvdienās abi tur piedalījās FIS sacensībās sprintā. 

J.Paipals šīs sezonas pirmajos divos mēnešos ir krietni uzlabojis savu sprinta reitingu, no 163 FIS sezonas sākumā uz 98 FIS punktiem šobrīd. Gulbenietis saglabā vēl nelielas cerības izpildīt normatīvu un izcīnīt ceļazīmi uz Sočiem. Viņam ir jāiekļūst top300 Olimpiskajā listē sprintā. Šobrīd 300.vietai ir 90 FIS punkti.

Sestdien paredzēts sprints brīvajā stilā. Vīriešiem sprinta garums 1,6km, bet dāmām 1,3km. Kvalifikācijas sākums plkst.15.00 pēc Latvijas laika. Svētdien ir komandu sprints klasiskajā stilā, bet tur Latvijas pārstāvji nepiedalīsies. Starp citu, pagājušo sestdien Novemesto Jānim bija veiksmīga, jo FIS sacensībās viņš vienīgo reizi šajā sezonā nopelnīja zem 100 FIS punktiem (97,89). Cerams, ka šo sestdien šī trase atkal būs veiksmīga un abiem diviem mūsējiem, un viņi nezaudēs labākajiem kvalifikācijā vairāk par 16-18 sekundēm. Šogad vairāki vadošie izteiktie sprinteri nepiedalījās „Tour de ski”, tāpēc būs kaujinieciskā noskaņojumā, lai pacīnītos par vietu savu valstu izlasēs, savukārt, daži citi izlaidīs šo posmu, jo atrodas augstkalnu nometnēs, gatavojoties Sočiem.

5 Komentāri

Sportacentrs.com
10 • 01 • 2014 / 17:47
varēja jau komandu sprintu arī nobraukt..

lai gan mūsējiem, jau pieredzes un pasaules kausa startu pietiek.. he he
zenta
10 • 01 • 2014 / 18:33
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv