ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 11°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

19 • 03 • 2017

Rastorgujevs sensacionāli izcīna otro vietu Pasaules kausa noslēdzošajās sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien, 19. martā, pirmo reizi karjerā izcīnīja medaļu Pasaules kausa posmos, sezonas pēdējās sacensībās 15 kilometru masu startā finišējot otrais.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Pasaules kausa ieguvējs, izcilais francūzis Martēns Furkāds.

Rastorgujevam līdz šim labākais sasniegums Pasaules kausa posmos bija ceturtā vieta, bet ne reizi vēl nebija kāpis uz goda pjedestāla. Rastorgujevs pēc Oļega Maļuhina un Ilmāra Briča kļuvis par trešo Latvijas sportistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla kādās no Pasaules kausa sacensībām.

Kā ierasts, Rastorgujevs distancē bija ļoti ātrs, bet pirms pirmās šaušanas viņš bija 11.vietā, turklāt pirmajā ugunslīnijā viņš bija nekļūdīgs, kas uzreiz pēc tās ļāva pakāpties jau uz septīto pozīciju. Latvijas sportists slēpoja vadošo biatlonistu grupā, bet otrajā šaušanā viņš ieslēpoja ceturtajā vietā, bet viena pieļautā kļūda lika slēpot soda apli un atkrist uz 16.pozīciju.

Tiesa, savu lielisko sportisko formu Rastorgujevs apliecināja trasē, jo viņš sākotnēji no līdera atpalika 22,4 sekundes, bet līdz trešajai ugunslīnijai atstatums bija sarucis tikai līdz 3,2 sekundēm, taču tas tobrīd deva tikai devīto vietu. Tomēr šaušanā Latvijas sportists atkal pieļāva vienu kļūdu, kas lika atkrist uz 13.vietu.

Rastorgujevs gan turpināja būt ātrs trasē un pēcāk pakāpās jau uz septīto pozīciju, turklāt tik svarīgajā ceturtajā šaušanā viņš nepieļāva nevienu kļūdu, kamēr konkurentiem tik sekmīgi neklājās. Tas Latvijas vadošajam biatlonistam trasē ļāva atgriezties jau trešajā pozīcijā, bet neilgi pēc tam viņš apsteidza austrieti Simonu Ederu un pakāpās uz otro vietu.

Līdz sacensību līderim francūzim Martēnam Furkadam Latvijas sportistam tā arī neizdevās aizsniegties, bet no uzvarētāja viņš finišā atpalika 17,4 sekundes, kamēr trešais bija Eders, kurš ar vienu kļūdu šaušanā uzvarētājam zaudēja 32,4 sekundes.

Masu starta sacensībās pārliecinoši uzvarēja šī gada Pasaules kausa ieguvējs Furkads, kuru pirmajā šaušanā piemeklēja nedienas, jo viņam nebija pieejamas patronas, tāpēc tās viņam treneris padeva no malas. Līdz ar to teorētiski francūzim varēja tikt piemērots sods, taču tiesneši pēc ilgas apspriedes nolēma nekādas sankcijas tomēr nepiemērot.

Furkads bija vienīgais biatlonists, kurš masu starta sacensībās šaušanā šāva nekļūdīgi. Viņam izdevās tikt arī pie Mazā kristāla globusa masu startā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirmo vietu ar 1322 punktiem ieņēma Furkads, kuram ar 918 punktiem sekoja krievs Antons Šipuļins, kurš svētdien bija 11.vietā, bet trešais ar 812 punktiem bija norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. Tikmēr Rastorgujevs ar 445 punktiem sezonu noslēdza 21.pozīcijā.

Furkads Pasaules kausā vīriem triumfējis sesto reizi pēc kārtas, turklāt viņš panākumu bija nodrošinājis jau divus posmus pirms sezonas beigām. Viņš kļuvis par otro sportistu vēsturē, kurš sešas reizes ieguvis Pasaules kausu, sekojot leģendārajam Ūlem Eināram Bjērndālenam, taču francūzis trofeju ir izcīnījis sešus gadus pēc kārtas, kas nebija pa spēkam norvēģim, kuram garākā sērija bija divas sezonas.

Kā vēstīts, sprintā Rastorgujevam bija visātrākais solis trasē, taču trīs kļūdas ugunslīnijā liedza pacīnīties par augustu vietu un nācās samierināties ar 23.pozīciju. Savukārt iedzīšanā viņš bija otrs ātrākais trasē un ar trim nešautiem mērķiem spēja pakāpties uz desmito pozīciju.

Tikmēr pieredzējušais Ilmārs Bricis sprintā, kas bija viņa karjeras, visticamāk, pēdējās Pasaules kausa posma sacensības, ieņēma 93.vietu, bet Daumants Lūsa ierindojās 97.pozīcijā, apsteidzot desmit biatlonistus.

Šīs bija sezonas pēdējās sacensības, kurās skaitījās punkti Nāciju kausa kopvērtējumam, bet šī ieskaite bija vitāli svarīga, lai 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startētu ar pilnu komandu, ko darīs kopvērtējuma 20 labākās komandas. Pēc 22 sacensībām Nāciju kausa ieskaitē Latvijas vīri atrodas 21.vietā, 50 punktus zaudējot Somijai.

Rastorgujevs pēc kārtējā neveiksmīgā pasaules čempionāta sezonas beigās uzņēmis labu sportisko formu, jo iepriekšējā etapā viņš gan sprintā, gan iedzīšanā bija ļoti tuvu pjedestālam, beigās gūstot septīto un devīto vietu. Latvijas sportista labākie rezultāti šosezon līdz šim bija divas gūtas sestās vietas.

Furkads Pasaules kausā vīriem triumfējis sesto reizi pēc kārtas, turklāt viņš panākumu bija nodrošinājis jau divus posmus pirms sezonas beigām. Furkads kļuvis par otro sportistu vēsturē, kurš sešas reizes ieguvis Pasaules kausu, sekojot leģendārajam Ūlem Eināram Bjērndālenam, taču francūzis trofeju ir izcīnījis sešus gadus pēc kārtas, kas nebija pa spēkam norvēģim, kuram garākā sērija bija divas sezonas.

Avots: delfi.lv, Foto: NordicFocus

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv