ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

19 • 02 • 2017

Bricis tiek pie starta, un Latvijai 22. vieta, zelts ar izcilu šaušanu Krievijai

Šodien Hohfilcenē aizvadīta pirmspēdējā diena pasaules čempionātā biatlonā. 4x7.5 kilometru vīriešu stafetē triumfēja Krievijas kvartets Aleksejs Volkovs, Maksims Cvetkovs, Antons Babikovs un Antons Šipuļins, savukārt Latvija 26 komandu konkurencē ieņēma 22. vietu.

Pirms sacensībām 

Lai gan starp medaļu pretendentēm tika minētas arī Krievija, Čehija un Austrija, galvenās favorītes uz pasaules čempiones titulu bija trīs - Vācija (šai pasaules čempionātā līdz šodienai pieci no astoņiem zeltiem!), pasaules čempione Norvēģija un Francija ar Martēnu Furkadu priekšgalā. Latvijas izlasei pirms sacensībām laikam jau varēja nodefinēt divus uzdevumus - ar Andreja Rastorgujeva pūlēm būt TV ekrānu uzmanības centrā pirmajā posmā un iztikt bez soda apļiem, lai Ilmāra Briča iespējas iziet uz starta būtu pēc iespējas lielākas.

Sacensības

Rastorgujevs, acīmredzot dusmīgs uz sevi par neizdevušos čempionātu, jau pirmajā aplī agresīvi metās atrāvienā un guļus sašāva 5/5, turpinot sacensības vadībā. Diemžēl stāvus šaušanas problēmas joprojām lika par sevi manīt - Rastorgujevam atkal soda aplis. Šautuvi mūsu līderis pameta vairs tikai 17. pozīcijā un stafeti Daumantam Lūsam nodeva tādā pašā pozīcijā. No favorītu loka pirmo posmu izgāza Čehija, kurai Tomass Krupčiks sagādāja soda apli un pusotras minūtes deficītu. Ūle Einārs Bjerndālens nebija pietiekami ātrs un ar 10/12 šaušanā atslēpoja 31 sekundi aiz posma labākā Erika Lesera no Vācijas.

Otrā posmā stāvus šaušanā visas rezerves patronas izmantoja Benedikts Dolls un Vācija stafeti nodeva vairs tikai septītajā pozīcijā ar 33 sekunžu atpalicību. Norvēģiju augstāk nespēja pacelt Emils Hegle Svensens (+46 sekundes), bet pa priekšu pēc diviem posmiem slēpoja Francija, Itālija, Ukraina, Krievija, ASV un Austrija, kuras rindās beidzot no soda apļa izvairījās Julians Eberhards. Jāņem vērā, ka ukraiņiem, itāļiem un amerikāņiem pēdējos divos posmos nebija tie spēcīgākie biatlonisti, tāpēc sevišķi labas perspektīvas bija Francijai, Krievijai un Austrijai. Lūsa labi šāva (10/11) un stafeti Aleksandram Patrijukam nodeva 18. pozīcijā.

Trešā posma guļus šaušanā Francijas situāciju pabojāja Simons Destjē, kuram 5/8 un uzreiz 34 sekundes aiz līdera. Vadību pārņēma Krievija un Antons Babikovs, turpat Simons Eders (Austrija) un Džuzepe Montello (Itālija). Babikovs bija absolūti precīzs arī stāvus un Krievijas līderim Antonam Šipuļinam nodeva stafeti kā pirmais kopā ar Ederu - Austrijai pēdējā posmā Dominiks Landertingers. Bronzas pozīcijā esošajam Furkadam bija misija atspēlēt pret Krieviju un Austriju 12.5 sekundes, bet blakus francūzim arī Simons Šemps, jo Vācijas rindās trešo posmu teicami veica Arnds Paifers. Tikmēr Tarjei Bē Norvēģijai nopelnīja soda apli un pasaules čempionei zuda reālas cerības pat uz jebkādu no medaļām. Patrijukam šaušanās kopumā trīs rezerves patronas un mūsējie paguva nodot stafeti Bricim, atrodoties 19. pozīcijā sekundi pirms Igaunijas.

Šipuļinam guļus 5/5, bet to pašu paveica arī Furkads un Francija no Krievijas atpalika tikai 10 sekundes. Turpat Landertingers, bet Šempam 5/6 šaušanā un 20 sekunžu deficīts. Stāvus krievu sportists izmantoja vienu rezerves patronu un Furkads pēc 5/5 trāpīšanas pietuvojās līdz četru sekunžu atstatumam. Par bronzu atlika cīnīties Landertingeram un Šempam, kurš tika klāt.

Šipuļins šodien bija izcili noskaņojies un skatītājiem liedza īstu finiša dueli ar Furkadu, jo francūzi pēdējā aplī nemaz sev klāt nepielaida - Krievija, kas šodien šāva vislabāk (0+3), pirmo reizi kopš tālā 2008. gada kļuva par pasaules čempioni, kamēr Furkads un Francija tika pie sudraba. Bronzas cīņā Landertingers pārspēja Šempu, dodot Austrijai bronzu. Norvēģija finišēja tikai astotajā vietā, bet 46 gadus vecais Bricis vienīgais mūsu komandā sašāva perfekti (10/10) un Latvijai finišā 22. vieta.

Avots: Edmunds Novickis, sportacentrs.com

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv