infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

09 • 01 • 2016

Spraigā cīņā noskaidroti biatlonisti, kas startēs Ziemas Olimpiādē un Pasaules čempionātā

Pēc divu dienu sacensībām Madonā Latvijas biatlona saime pārbrauca uz Cēsīm, kur notika Jaunā gada kausa izcīņa biatlonā, kas bija arī noslēdzošais posms atlasei uz Jaunatnes Ziemas Olimpiādi Lillehamerā un pasaules jaunatnes un junioru čempionātu Rumānijā. Trase bija lieliski sagatavota un sportisti izmantoja 2, 5 km garo apli. Jāatzīmē, ka aukstums un svaigi uzkritušais sniegs radīja papildu grūtības slēpju izvēlē un to sagatavošanā startiem.

 Atlases sacensību princips, ko bija apstiprinajusi LBF Federācijas Valde, četras disciplīnas, pa divām Madonā un Priekuļos , no kurām ieskaitē tiek ņemti vērā trīs labākie rezultāti pēc punktu sistēmas. Sprints un masu starts abās sacensībās. Par pirmo vietu 13 punkti, par otro 11 punkti, trešo 9 punkti, ceturto 7 punkti un tad līdz 10 vietai par katru vietu punkts mazāk.

 Atlasē uz Lillehameras Jaunatnes Olimpiādi, kur piedalīsies viens biatlonists un viena biatloniste, sacentās  9 sportisi un 7 sportistes. Pirms Priekuļu posma līderis puišiem bija  daugavpilietis Ernests Loktevs un meitenēm madoniete Ieva Pūce.  Loktevs bija  stabils līderis ar 26 punktiem, jo bija uzvarējis abās pirmājās atlases distancēs Madonā. Nākošājā vietā ar 22 punktiem  bija cēsnieks Kristers Slavēns. Priekuļos puišiem nekas nemainījās un vietu dalībai Jaunatnes Ziemas Olimpiādē izcīnīja Loktevs. Jāatzimē, ka Priekuļos uzvaru abās distancēs neizcīnīja tikai Loktevs vien, jo sprinta distancē pirmais bija Rūdis Balodis.

 Pēc Madonas posma pirmajā vietā ar 24 punktiem bija Ieva Pūce un tikai par 2 punktiem no viņas atpalika cēsniece Nora Osīte un par 4 punktiem arī cēsiniece Krista Razgale. Cīņa Cēsīs izvērtās ļoti spraiga, jo pēc pirmās dienas sprinta distances, kurā Osīte uzvarēja Ievu Pūci, sportistēm bija vienāds puktu skaits.  Otrā diena tika gaidīta ar lielu intrigu, jo bija skaidrs, ka visu izšķirs gan izcīnītā vietā masu startā un talkā būs jāņem matemātika. Masu startā, izcīnot otro  vietu, dalību Lillehameras Ziemas Olimpiādē nodrošināja Nora Osīte.

 Atlasei uz Pasaules čempionātu piedalijās jau vairāk sportistu un uz 3 vietām meitenēm sacentās 12 sportistes, bet uz 3 vietām puišiem 10 dalībnieki. Kā izrādījās, pēc startiem un rezultātu blīvuma, federācija kopā ar treneru kolektīvu pieņēma lēmumu un paplašināja Latvijas delegāciju startiem Pasaules čempionātā. Tādējādi uz Pasaules čempionātu brauks 4 jaunietes, 4 puiši un 4 juniori.

 Pēc sacensībām Madonā un pirmajām divām distancēm, sprintā un masu startā meiteņu konkurencē līdere ar 26. punktiem bija daugavpilietie Jūlija Matvijenko.  Jāatzīmē, ka Jūlija bija viena  no nedaudzajem sportistiem Madonas posmā, kas kādā no šautuvēm sašāva visus mērķus. Aiz Jūlijas ar 20 punktiem kā nākamā ir Annija Sabule un vēl divas sportsites, Ieva Pūce un Regīna Rudzīte, ar 13 punktiem dala trešo/ceturto vietu. Taču jāatzīmē, ka Madonā tikai vienā no distancēm, sprintā, startēja un otro vietu izcīnīja Patrīcija Eiduka.

 Varēja jau paredzēt, ka  pirmo vietu un dalību Jaunatns pasaules čempionātā sev nodrošinās Jūlija Matvijenko, bet par atlikušajām divām vietām būs sīva cīņa starp četrām sportistēm. Skatītāju un līdzjutēju cerības ataisnojās. Priekuļos redzējām lielisku cīņu par dalību pasaules čempionātā.  Kā atzīmēja gan treneri, gan skatītāji un arī sportistu vecāki, intriga bija milzīga un radīja spriedzi sportistiem. Tas priecē, jo šāda konkurence tikai veicina sportistu izaugsmi. Priekuļos pirmajā distancē, sprintā uzvarēja Patrīcija Eiduka, otro vietu izcīnīja Regīna Rudzīte un trešo Nora Osīte. Jūlija Matvijenko kļūdījās 4 reizes šautuvē un ierindojās tikai 9 vietā.

 Pēdējā atlases distancē, masu startā uzvarēja Krista Razgale. Otro vietu izcīnija Nora Osīte un trešo Annija Sabule. Rezultātā meiteņu komandas sastāvs, kas dosies uz Rumāniju, ir Nora Osīte, Jūlija Matvijenko, Annija Sabule un Patrīcija Eiduka.

 Puišu komandā iekļuva Ernests Loktevs, Rūdis Balodis, Ņikita Osipovs un jaunākais no brāļiem, Kristaps Deksnis.

Juniorus pārstāvēs divi talsinieki Andrejs Zikovs un Jānis  Šņoriņš, Vladislavs Nedaivodins un vecākais no brāļiem - Ingus Deksnis.

Ziemas Olimpiāde notiek Lillehamerā  ( Norvēģija ) no 12-21.02 , kur biatlona individuālās disciplīnās notiek 14. un 15. februārī un  stafetes 17 . un 21. februārī. 

Pasaules Čempionāts jauniešiem un junioriem  notiek Rumānijā 26.01 - 02.02.2016 / Cheile Gradistei ( Brašova )

Latvijas biatlona federācija un organizatori saka lielu paldies Latvijas Biatlona federācijas  atbalstītājiem, uzņēmumiem „Latvijas Gāze”, „LDZ Cargo”, „Rīgas Brīvosta”, „Sportland”, apdrošināšanas sabiedrībai  „BTA „ ,  „Norvik Banka„.

Sagatavoja: marketings@biatlons.lv

Spraigā cīņā noskaidroti biatlonisti, kas startēs Ziemas Olimpiādē un Pasaules čempionātā

Spraigā cīņā noskaidroti biatlonisti, kas startēs Ziemas Olimpiādē un Pasaules čempionātā

Spraigā cīņā noskaidroti biatlonisti, kas startēs Ziemas Olimpiādē un Pasaules čempionātā


0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv