Jaunumi

19 • 12 • 2015

Rastorgujevs izcīna 21.vietu Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās

Saistītā informācija

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja 21.vietu Slovēnijā notiekošā Pasaules kausa trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības.

Rastorgujevs iedzīšanu uzsāka no 31.vietas, tomēr pirmajos desmit šāvienos bija nekļūdīgs un neilgi pirms trešās šaušanas bija pakāpies jau līdz 14.pozīcijai. Trešajā šaušanā gan viņam nācās mērot vienu soda apli un nācās atkrist uz trešā desmita sākumu, bet vēl viena kļūda ceturtajā šaušanā Rastorgujevam liedza atgriezties starp pirmajiem 20. Finišā Rastogrujevs no uzvaru guvušā vācieša Simona Šempa atpalika par divām minūtēm un 17,7 sekundēm.

Ceturtajā šaušanā vienlaicīgi ieslēpoja Šemps un spēcīgais francūzis Martēns Furkads, tomēr otrais no viņiem pieļāva vienu kļūdu, izstājoties no cīņas par uzvaru. Finišā visus 20 mērķus sašāvušais Šemps, kurš pirms tam uzvarēja arī sprintā, apsteidza no piektās pozīcijas startējušo Furkadu par 16,6 sekundēm.

Savukārt trešo vietu izrāva krievs Antons Šipuļins, kurš zaudēja 23,4 sekundes.

Jau vēstīts, ka ceturtdien šī Pasaules kausa posma ietvaros desmit kilometru sprintā vīriešiem 31.vietu izcīnīja Rastorgujevs, kvalificējoties iedzīšanas sacensībām. Savukārt Ingus Deksnis ierindojās 84.vietā, bet Roberts Slotiņš ieņēma 92.pozīciju 102 finišējušo biatlonistu konkurencē.

Vēlāk sestdien plkst.14 sāksies desmit kilometru iedzīšana sāksies plkst.14.30 pēc Latvijas laika. Tiesa, tajās sacensībās Latvija netiks pārstāvēta.

Jau vēstīts, Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika piektdien ierindojās 90.vietā 7,5 kilometru sprinta sacensībās, kas neļāva kvalificēties iedzīšanai.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā Bendika Austrijā notikušajā Pasaules kausa posmā sprintā sasniedza savu karjeras labāko rezultātu, finišējot 43.vietā un pirmo reizi karjerā sasniedzot iedzīšanas sacensības.

Svētdien biatlonisti aizvadīs sezonas pirmās sacensības ar masu startu. Tām kvalificēsies kopvērtējuma 25 pirmo vietu īpašnieki, kā arī šī posma pieci labākie sportisti, kuri nav starp 25 labākajiem kopvērtējumā.

Pasaules kausa kalendārā, kā jau ierasts, iekļauti deviņi posmi, kas sadalīti trijos trimestros - pirmais ir līdz Jaunajam gadam, otrais seko janvārī, bet trešais tiek aizvadīts sezonas otrajā pusē.

Pasaules meistarsacīkstes marta pirmajā pusē risināsies Oslo apkārtnē, Holmenkollenē.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.

Avots: TVNET.LV