infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

13 • 01 • 2015

Rastorgujevs: jau agrāk biju gatavs demonstrēt ātru slēpojumu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs jau agrāk bija gatavs demonstrēt ātru slēpojumu trasē, taču vienmēr kaut kas tobrīd nav padevies līdz galam, sarunā ar "Sportbox.ru" skaidro pats sportists.

Kā zināms, iepriekšējā nedēļas nogalē Rastorgujevs sasniedza savu šīs sezonas augstāko sasniegumu, Pasaules kausa posmā Vācijas trasē Oberhovā izcīnot augstās sestās vietas sprinta un masu starta sacensībās. Lai gan šaušanā Latvijas biatlonists nebija pārāk sekmīgs, viņš demonstrēja ļoti ātru soli slēpošanā.

"Jau agrāk biju gatavs demonstrēt ātru slēpojumu trasē, taču iepriekšējā sezonā kaut kas nenostrādāja līdz galam. Kopā ar treneri vienmēr treniņos esam likuši lielu akcentu uz ātrumu. Nu ieguldītais darbs sāk nest augļus, un beidzot rezultāti Oberhofā nebija tik slikti," pauda Rastorgujevs. "Domāju, ka viss noslēpums slēpjas treniņos. Ar treneri strādājam individuāli - divatā. Citas komandas tā nedara. Zinu, ka ātrums ir mans trumpis, tāpēc cenšamies uz to likt akcentu."

Rastorgujevs uzsvēra, ka, lai sasniegtu lielu ātrumu trasē, vajag daudz spēka un izturības. Tādēļ pie tā tiek strādāts starpsezonā - noslēpoti daudzi kilometri.

"Tomēr startēt distanču slēpošanā nebūt nav tik vienkārši, kā izskatās. Biatlonā noslēpo trīs kilometrus, un pēc tam ir pauze, jo jāšauj, bet pēc tam trasē dodies atkal. Tas tomēr ir citādāk, nekā, piemēram, noslēpot desmit kilometrus no starta līdz finišam. Nav tā, ka labs slēpotājs būs labs biatlonists un otrādi. Ja es vēlētos pievērsties slēpošanai, man vasarās būtu jāstrādā citādāk. Tomēr, godīgi sakot, biatlons ir mana sirdslieta," atklāja Latvijas labākais biatlonists.

Kā zināms, šobrīd pēdējo gadu valsts vadošais distanču slēpotājs Arvis Liepiņš nolēmis pievērsties biatlonam.

"Protams, ja treniņos liec uzsvaru uz ātruma attīstīšanu, no tā cieš šaušana. Papildus tam mums nav arī nepieciešamā personāla - man nākas domāt par tik daudzām papildu lietām, par kurām biatlonisti no Krievijas un Norvēģijas droši vien pat nenojauš. Iespējams, tāpēc nespēju sasniegt rezultātus, uz ko esmu spējīgs," atzina Rastorgujevs. "Teorētiski ir nepieciešams masieris un fizioterapeits, taču nav finansiālo resursu, lai viņi varētu būt kopā ar mums Pasaules kausa posmos. Tikmēr, kamēr mani konkurenti pēc sacensībām dodas pie masiera, man ir jāmeklē citi veidi, kā atjaunoties. Tāpat mums nav šaušanas trenera, līdz ar to mans treneris ir atbildīgs par visu - ātrumu, šaušanu un atjaunošanos pēc sacensībām. Tas ir ļoti grūti."

Šosezon Rastorgujevs noslēdzis četru gadu sadarbības vienošanos ar "Norvik" banku, kas kļuvusi par viņa ģenerālsponsoru.

"Savulaik mums biatlonā bija spēcīgs kvartets - Ilmārs Bricis bija pasaules čempionātu medaļnieks, neaizmirsīsim arī 1998.gada olimpiskās spēles, kad stafetes komanda nebija tālu no medaļām. Latvijai šajā sporta veidā ir tradīcijas, taču pastāv arī problēmas," uzsvēra biatlonists, kurš piebilda, ka pēdējā laikā atbalsts no Latvijas Biatlona federācijas un Latvijas Olimpiskās komitejas ir uzlabojies. "Nu man ir arī pašam savs sponsors - trenēties palicis vieglāk. Tomēr visas problēmas vēl nav atrisinātas, jo apkārt ir nepieciešama komanda."

Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ar 158 punktiem šobrīd atrodas 27.vietā.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Avots: DELFI.LV

1 Komentāri

www.andrejsrastorgujevs.com/lv
14 • 01 • 2015 / 00:44
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv