ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 30°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

26 • 11 • 2019

Top izstāde par ziemas sporta veidiem

Tukumnieks Andris Miezītis, kas pagājušā gadsimta 60. un 70. gados bija Latvijas izlases treneris ziemas divcīņā (distanču slēpošana un tramplīnlēkšana), tramplīnlēkšanā un kamaniņsportā, kā arī trenējis PSRS kamaniņsportā izlasi, iecerējis veidot izstādi par šiem ziemas sporta veidiem. Tai būs Tukuma novada domes atbalsts, un tā taps sadarbībā ar mums, «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām».

Kāpēc šāda izstāde? Tās idejas autors saka, - lai mēs atcerētos to, kas Tukumā reiz bijis, lai atcerētos sportistus, vietas un notikumus: "Lasīju, ka 30. gadu beigās ļaudis ar vilcienu braukuši uz Tukumu slēpot - pilni vagoni aktīvu cilvēku. Zinu, ka te bija stabilas ziemas sporta veidu tradīcijas, tajos iesaistījās daudzi - amatieru un profesionālajā līmenī. Ja runājam par vietām, viena, kas man īpaši nozīmīga, atrodas netālu no «Ūdriem», pie «Šnīderiem», kur jau pēc kara tika uzcelts pirmais 20 metru tramplīns, pa kuru 60. gados arī pats lēcu, bet tad no 1968. gada tam blakus soli pa solim uzbūvēju 30 metus augstu tramplīnu. Man šai darbā ļoti palīdzēja sportists, brīvās cīņas cīkstonis Jānis Dakteris, kas ar buldozeru, riskējot ar drošību, šo darbu paveica. Bail bija viņa darbā skatīties... 70. gadu sākumā šai vietā notika pēdējās Latvijas meistarsacīkstēs tramplīnlēkšanā, bet tagad tur ir tikai mežs un krūmājs - neviens, kas to neatceras, nepateiks, ka tā bijusi nozīmīga vieta sporta vēsturē, jo turpat blakus kopā ar Tukuma sporta skolas direktoru un slaloma treneri Viesturu Krieviņu ierīkojām slaloma trasi, pacēlāju, tā saucamo bugeli, līdz ar to strauji auga mūsu komandas rezultāti tramplīnlēkšanā...

Nesen izlasīju, ka aptuveni kilometru no pilsētas bijis vēl kāds tramplīns - arī tas ir interesants fakts, tāpēc aicinu ikvienu piedalīties šīs izstādes veidošanā un piedāvāt fotogrāfijas, kurās šie tramplīni ir apskatāmi. Būtu svarīgi arī atmiņu stāsti un arī priekšmeti, piemēram, tramplīnlēcēja 50. vai 60. gadu zābaki. Pats savus atdevu audzēknim, jo padomju laikā inventāra ļoti trūka. Var piedāvāt izstādei slēpes «Estonia» vai somu ražojuma arī no 50. vai 60. gadiem, vai ko citu interesantu, būšu ļoti pateicīgs." Jāpiebilst, ka fotogrāfijas un atmiņu stāstus varat nest uz redakciju Tukumā, Brīvības laukumā 10.

IMG_8104.jpg
Andris Miezītis mežā pie «Šnīderiem» rāda vietu, kur toreiz bija 30 metru tramplīns.

 IMG_8078.jpg

IMG_8109.jpg

IMG_8111.jpg

IMG_8114.jpg

Autors: Agita Puķīte, Neatkarīgās Tukuma Ziņas 26.11.2019

1 Komentāri

Sveiki, kur tas bija? Es gribētu lūgt šīs vietas koordinātas vai adresi.
27 • 11 • 2019 / 14:45
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv