Vējš: 5m/s

LSF Ziņojumi

29 • 01 • 2015

Ralfs Eiduks EJOF 10km brīvajā stilā 59., A.Šķēps iedzīšanā biatlonā 58.vietā

Šodien Stegā Lihtenšteinā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā (EJOF), kurā piedalās 1997. un 1998.g. dzimušie jaunieši, distanču slēpošanā puišiem 7,5km brīvajā stilā ar intervālu startu 87 dalībnieku konkurencē Latvijas komandas līderis Ralfs Eiduks ieņēma 59.vietu, uzvarētājam Janošam Brugeram zaudējot trīs minūtes un desmit sekundes. Biatlonā 10km iedzīšanā Alvis Šķēps ierindojās 58.vietā, pieļaujot sešas kļūdas četrās šautuvēs un no uzvarētāja atpaliekot 11:46. Tikmēr mūsu meitenes 5km palika pēdējās trīs vietās no 74 dalībniecēm.

Šodien Lihtenšteinas ciematiņā Stegā turpinājās EJOF distanču slēpotājiem un slēpotājām ar sacensībām vidējā distancē ar intervāla startu brīvā stila tehnikā. Puišiem bija jāveic 7,5km, bet meitenēm 5km. Brīvais stils mūsējiem padodas labāk, tāpēc bija cerība uz nedaudz labāku rezultātu nekā pirmajā dienā klasiskā stila distancē.

Puišiem uz starta izgāja 87 dalībnieki. Labākais no mūsējiem Ralfs Eiduks startēja ar 43.numuru Pēc pirmās kontrolatzīmes 2,5km Ralfs, uzrādot 53.laiku, turējās tuvu pirmajam piecdesmitniekam, līdz kuram šķīra tikai viena sekunde, bet līdz līderim bija 44 sekundes. Otrajā no trim apļiem viņa temps sāka krities un bija jāsāk domāt par noturēšanos sešdesmitniekā, jo pēc 5km viņš bija 59.pozīcijā un no līdera atpalika jau divas minūtes. Pēdējā aplī R.Eiduks saglabāja tādu pašu tempu kā otrajā un spēja noturēties tajā pašā 59.vietā, distanci veicot 22:16,7 un uzvarētājam zaudējot 3:10, kas ir labāk nekā pirms divām dienām klasikā.

Abu pārējo mūsējo slēpotāju vidū, kas ierindojās top5 no beigām, atkal nedaudz ātrāks bija Dzintars Daļeckis, kurš pēc pirmā apļa iekrāto padsmit sekunžu pārsvaru pār Ojāru Vanagu, abiem pēdējos divus apļus slēpojot pilnīgi vienādā ātrumā, saglabāja līdz pat finišam. Dzintars palika 83.vietā (+5:33), divas vietas un 14 sekundes esot priekšā Ojāram.

Vācietis Janošs Brugers ar norvēģi Peteru Stakstonu samainījās vietām, proti, tagad vācietis uzvarēja, bet norvēģim trešā vieta, no Brugera atpaliekot 24 sekundes. Pa vidu abiem šoreiz bija krievu slēpotājs Jegors Kazarinovs, izcīnot sudrabu un uzvarētājam zaudējot 13 sekundes. Šoreiz labāko trīsdesmitniekā bija abi igauņi, Karlam Rababukam iegūstot 23.vietu (+1:28), bet Martins Luts bija par pusotru sekundi lēnāks un palika tūdaļ aiz sava komandas biedra. Labākais no diviem lietuviešiem Deividas Kļisevičus, kurš pēc pirmā apļa 2,5km bija tikai pussekundi priekšā Ralfam Eidukam, beigās mūsu slēpotāju apdzina par 35 sekundēm un ieņēma 52.vietu.

Meitenēm 5km mūsējām trim slēpotājām izgāja pavisam bēdīgi, jo neizdevās apsteigt nevienu citu valstu pārstāvi, 74 dalībnieču vidū sarindojoties no 72.-74.vietai.  Marija Mičule pēc pirmā apļa jeb pusdistances vēl bija priekšā divām slovākietēm un vienai bosnietei, bet pēdējā aplī kļuva vēl lēnāka un nācās palikt 72.vietā (+5:29), apsteidzot tikai divas pārējās mūsējās – Līnu Nagli 73.vieta (+6:06) un Karīnu Pētersoni 74.vieta (+6:15). Igaunija, kas racionālos nolūkos bija nosūtījusi tikai vienu un pašu spēcīgāko savu pārstāvi, atkal bija labākā no Baltijas valstīm, jo Mariela Pullesa uzvarētājai zaudēja trīs reizes mazāk nekā mūsējās (+1:46) un ieguva 32.vietu. Tikmēr abas lietuvietes – Neda Bukovskite un Silvija Adomonite – no uzvarētājas atpalika uz pusi mazāk nekā Latvijas pārstāves un ieņēma attiecīgi 49.vietu (+2:36) un 58.vietu (+3:07).

Par uzvarētāju kļuva Vācijas slēpotāja Antonija Frēbela, kas distanci veica 13:46,1 un par 15 sekundēm apsteidza Olgu Kučeruku no Krievijas. Abas distancē klasiskajā stilā bija desmitnieka beigās. Otro bronzas medaļu nesanāca iegūt vācietei Katerīnai Zauerbreijai, kuru beigās par divām sekundēm pārspēja un trešo vietu ieguva krieviete Poļina Ņekrasova (+17 s).

Biatlonā 10km iedzīšanā Alvis Šķēps no sprintā uzrādītās 54.rezultāta atkrita četras vietas zemāk un ierindojās 58.vietā, pieļaujot sešas kļūdas četrās šautuvēs un apsteidzot divus sportistus. Tikai iedzīšanā labākajiem viņš zaudēja virs septiņām minūtēm, kas beigās kopā ar sprinta deficītu deva atpalikšanu 11:46. Ar divām kļūdām šautuvēs uzvarēja zviedrs Sebastians Samulesons.

Ivars Bācis

7 Komentāri

Tas jau faktiski bija paredzams.

29 • 01 • 2015 / 08:04
DIENA
29 • 01 • 2015 / 08:30
Interesanti igauņiem 2+1, lietuviešiem 2+2, Latvijai 3+3. Vai kāds var paskaidrot, kāpēc tāda izvēle? LOK vai kas tur apmaksāja, bet meitenes aizsūtītas mocīties, jo nav gatavas tādā līmenī piedlaīties, un beigās sanāk, ka dod iemeslu citām valstīm, maigi sakot, pasmaidīt, ka Latvijai pēdējās vietas. Pilnībā pietiktu ar vienu pārstāvi.

29 • 01 • 2015 / 12:45
"74 dalībnieču vidū sarindojoties no 72.-74.vietai." ... laikam bez komentāriem... būtu interesanti dzirdēt treneru vērtējumu

29 • 01 • 2015 / 15:25
Vai tiešām šie jaunieši bija treniņnometnē augstkalnē?

30 • 01 • 2015 / 23:21