Vējš: 6m/s

Jaunumi

11 • 11 • 2018

Baltijas kausā jauniešiem Latvijai divas uzvaras slalomā

FIS Baltijas kausa pirmā posma sacensībās Lietuvas iekštelpu slēpošanas hallē “SnowArena”, Druskininkos, otro sacensību dienu sestdienā aizvadīja jaunieši un meistari, sacenšoties klasiskajā slaloma disciplīnā.

U12 grupā zēniem otro uzvaru divās dienās izcīnīja “SK Pantera” jaunais sportists Pauls Pēteris Prancāns, kurš ar 2,51 sekundes pārsvaru apsteidza Georgu Šmalcu (“Snow Feel”). Tikmēr trešo vietu izcīnīja Igaunijas kalnu slēpotājs Miks Mesila, sacensību uzvarētājam zaudējot jau gandrīz piecas sekundes.

Šajā pašā vecuma grupā meitenēm Latvijas jaunās kalnu slēpotājas palika ārpus pirmā trijnieka. Labākā no Latvijas bija Loreta Reitere (“SK Virsotne”), kura ieguva ceturto vietu. Pie uzvaras sacensībās tika krieviete Kira Vlasova, kura vienīgā divu braucienu summā tika zem minūtes – 59,96 sekundes. Aiz viņas palika Somijas kalnu slēpotāja Isabella Rautio un vēl viena Krievijas pārstāve Sofija Laskalo.

Nākamajā vecuma grupā puišiem vēl viena uzvara Krievijai – Nikons Parvitskijs par 1,01 sekundi pārspēja somu Jonatanu Jervelu. Goda pjedestālu noslēdza Emīls Indriksons (“SK Pantera”), kurš no Somijas sportista atpalika vien par divām sekundes simtdaļām. Jāpiemin, ka Indriksons pēc pirmā brauciena bija otrajā vietā, tomēr noslēdzošais brauciens neizdevās tik veiksmīgs.

Arī meitenēm U14 grupā ātrākā bija Krievijas sportiste Renē Sabirova, par divām sekundes desmitdaļām apsteidzot savu tautieti Jekaterinu Prudņikovu. Tikmēr vēl viena vieta uz goda pjedestāla Panteraskluba pārstāvei Patrīcijai Ansonskai, kura no uzvarētājas atpalika par 0,52 sekundēm.

Vecākajā grupā zēniem ar gandrīz divu sekunžu pārsvaru uzvaru izcīnīja Krievijas Jegors Melbards, pārspējot savu komandas biedru Oļegu Furajevu. Tikmēr pie bronzas sezonas pirmajās slaloma sacensībās tika “Snow Feel” kluba kalnu slēpotājs Kristofers Gulbis.

Meitenēm U16 vecuma grupā otro uzvaru Latvijai nodrošināja Samanta Līcīte (“SK Pantera”), par 0,13 sekundēm apsteidzot Ustīniju Kuropatkinu no Krievijas, bet trešā palika vēl viena krieviete Alisa Laskalo.

Māsteriemarī otrajā sacensību dienā ātrākais bija lietuvietis Jurģis Janulionis, aiz sevis atstājot divus “Kore” kluba kalnu slēpotājus Paulu Stēgu un Kristapu Bergmani. Dāmām ātrākā, kā ierasts, bija Žaklīna Frickausa, kamēr atlikušās goda pjedestāla vietas aizņēma Jeļena Brokāne un Denisa Druka-Jaunzeme.

Autors: Edgars Beļakovs