Temp.: 8°C
Vējš: 4m/s

23 • 02 • 2018

Gedru ģimenei četras uzvaras Latvijas Kausa 2. posma 1. dienā

Siguldas pilsētas trasē aizvadīta Latvijas kausa 2. posma kalnu slēpošanā pirmā diena, kurā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tika aizvadītas pa divām Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībām slalomā. Tajās pie uzvarām tika Žaks Gedra un Žaka māsa Žanete Gedra.

Sacensības norisinājās krietni labākos laikapstākļos, tomēr ar krietni aukstāku temperatūru, kā pirmajā posmā pirms mēneša. Jāmin, ka šīs sacensības bija tieši FIS NJR, jeb junioru (U21) grupas sportistiem.

Jau pirmajā braucienā vīriem Žaks uzrādīja labāko laiku, par 0,81 sekundi apsteidzot Dāvi Zvejnieku. Trešais 1. braucienā bija Daniels Loss, kurš Žakam zaudēja 1,29 sekundes.

Otrajā braucienā Žaks savu pārsvaru vēl vairāk palielināja, divu braucienu kopsummā apsteidzot Dāvi par 2,45 sekundēm. Lai gan 2. braucienā Daniels pārspēja Dāvi par 0,07 sekundēm, sacensību gala rezultātā Dāvis saglabāja otro vietu, kamēr Daniels palika trešais, uzvarētājam zaudējot 2,86 sekundes.

Meitenēm 1. braucienā Žanete savu tuvāko sekotāju Elīnu Sabīni Nežborti apsteidza par 2,41 sekundi, kamēr trešā bija Rēzija Krastiņa, kura zaudēja tikai par 0,05 sekundēm vairāk.

Otrajā braucienā Žanete atkal bija ātrākā, bet otro vietu braucienā izcīnīja Betija Burkovska, kura pirmajā braucienā kļūdījās, zaudējot daudz laika. Divu braucienu kopsummā gan Betija tikai piektā, kamēr Elīna Sabīne palika otrā (+4,65), bet pēdējo pjedestāla vietu ieguva Rēzija (+4,68).

Otrajās sacensībās junioriem vīriešiem Žaks atkal jau dominēja, pirmajā braucienā par 0,65 sekundēm apsteidzot Kristapu Lazdānu. Dāvim šoreiz trešais rezultāts, 0,16 sekundes aiz Kristapa.

2. braucienā Žaks turpināja savu uzvaras gājienu, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas, kamēr gan Kristaps Lazdāns un Dāvis Zvejnieks uzrādīja identisku laiku braucienā – 25,78 sekundes, tomēr divu braucienu kopsummā labāks bija Lazdāns.

GEDRU ĢIMENEI ČETRAS UZVARAS LATVIJAS KAUSA 2. POSMA 1. DIENĀ

Meitenēm otrajās sacensībās Žanete uzvarēja 1. braucienā, par 0,58 sekundēm apsteidzot Betiju. Trešā bija Arta Irbe (+1,95).

Lielas izmaiņas rezultātos nenotika arī otrajā braucienā, kurā gan pēc Žanetes kļūdas labāko laiku uzrādīja Betija, tomēr summā Betijai pietrūka 0,18 sekundes lai apsteigtu Žaneti. Ar stabilu braucienu, trešo laiku gan braucienā, gan kopsummā sasniedza Arta, uzvarētājai zaudējot precīzi 3 sekundes.

Rīt Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkotās Latvijas kausa sacensības kalnu slēpošanā turpināsies ar vēl divām slaloma sacensībām, kurās bez junioriem startēt varēs arī visi elites sportisti, bet svētdien gaidāmas vienas milzu slaloma sacensības.

Autors: Edgars Beļakovs