Temp.: 0°C
Vējš: 1m/s

13 • 11 • 2016

Kalnu slēpotājam Mikam Zvejniekam 56. vieta Pasaules kausa debijā

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks svētdien izcīnīja 56.vietu Somijā notiekošā Pasaules kausa sezonas otrā posma slaloma sacensībās, nekvalificējoties otrajam braucienam, kamēr viņa brālis Kristaps nefinišēja.

M.Zvejnieks, kuram šī ir debija Pasaules kausa sacensībās, savu braucienu veica 57,79 sekundēs, uzrādot 56.rezultātu.

Otrajam braucienam kvalificējās pirmā brauciena 30 labākie kalnu slēpotāji, bet latvietis pirmajam trīsdesmitniekam zaudēja 2,95 sekundes.

Tikmēr K.Zvejnieks pirmajā braucienā nefinišēja, tādējādi paliekot bez rezultāta.

Pirmajā braucienā uzvarēja pēdējo piecu sezonu Lielā kristāla globusa ieguvējs Marsels Hiršers, kurš trasi veica 53,11 sekundēs, par 0,21 sekundi apsteidzot Marko Švarcu, bet divtik vairāk viņam zaudēja Fēlikss Neireiters.

Pirmajā braucienā startēja 85 sportisti, no kuriem finišēja 60.

Otrajā braucienā Hiršers vēl vairāk palielināja savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, svinot pārliecinošu uzvaru. Divu braucienu summā titulētais austrietis par 1,30 sekundēm apsteidza savu tautieti Mihaelu Matu, bet trešais bija itālis Manfreds Melgs, kurš bija vēl sekundes simtdaļu lēnāks.

Hiršers tika pie savas 40.uzvaras Pasaules kausa sacensībās.

Tikmēr Švars otrajā braucienā nefinišēja, bet Neireiters atkāpās uz ceturto pozīciju, goda pjedestālam zaudējot sekundes desmitdaļu.

Ziņots, ka dāmu sacensībās slalomā Lelde Gasūna sestdien izcīnīja 42.vietu, kas ir viņas atkārtots labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās.

Šī bija pirmā reize Pasaules kausa sacensību vēsturē, kad tajās piedalījās uzreiz trīs Latvijas kalnu slēpotāji.

Iepriekšējā sezonā K.Zvejnieks izcīnīja 26.vietu Pasaules kausa slaloma sacensībās Itālijā, kas ir visu laiku labākais rezultāts neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē.

Pasaules kausa pirmās sacensības tika aizvadītas oktobra izskaņā Austrijā, kur sievietēm uzvaru milzu slalomā izcīnīja pagājušās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvēja kalnu slēpošanā Lara Guta no Šveices. Tikmēr kungiem labākais bija Francijas kalnu slēpotājs Alekss Pinturo.

Avots: delfi.lv